HMD Global, Nokia i CGI – kolejny krok w internet rzeczy (IoT)

HMD Global we współpracy z Nokia i CGI wzmacnia zaangażowanie w internet rzeczy (IoT) obsługujący 5G, a także na globalne rozwiązania dla łączności.

Łącząc wiodącą w branży infrastrukturę z wiedzą technologiczną, HMD Global stawia kolejny krok w przyszłość pod względem rozwiązań dla przedsiębiorstw.

  • Love it: wzmacnianie firm na całym świecie dzięki łatwym w użyciu rozwiązaniom korporacyjnym dla nowych i pojawiających się zastosowań internetu rzeczy.
  • Trust it: usługi łączności HMD będą wspierane przez wiodącą infrastrukturę Nokia WING
  • Keep it: większe bezpieczeństwo, wydajność i innowacyjność technologiczna dla klientów korporacyjnych

HMD Global, producent urządzeń marki Nokia, ogłasza dziś dwie strategiczne umowy współpracy, które będą stanowić podstawę poszerzania i rozwoju oferty internetu rzeczy (ang. Internet of Things, IoT) dla przedsiębiorstw z całego świata. HMD Global będzie współpracować z renomowaną fińską marką Nokia zajmującą się infrastrukturą telekomunikacyjną oraz CGI – globalną firmą konsultingową z branży IT, aby zwiększyć swoje zaangażowanie w zapewnianiu globalnej łączności 5G, niezrównanych zabezpieczeń i godnych zaufania innowacji dla przedsiębiorstw.

HMD Global, Nokia i CGI

Janne Lehtosalo, wiceprezes ds. usług w HMD Global:Dzięki współpracy z naszymi klientami korporacyjnymi zaobserwowaliśmy szybko rosnące zapotrzebowanie na internet rzeczy obsługujący 5G, a także na globalne rozwiązania dla łączności. Dlatego jesteśmy dumni ze współpracy z dwoma światowymi liderami, Nokia i CGI, którzy podzielają nasze wartości. Razem możemy wprowadzać na rynek jeszcze bardziej innowacyjne i bezpieczne rozwiązania, które ułatwią przedsiębiorstwom osiąganie swoich celów biznesowych.”

Wiodąca infrastruktura w branży

W ramach partnerstwa z marką Nokia, rozwiązania HMD Global dla przedsiębiorstw związane z łącznością będą teraz oparte na renomowanej technologii Nokia WING. To zaawansowana usługa zarządzania łącznością, która umożliwia operatorom internetu rzeczy wspieranie swoich klientów korporacyjnych w zakresie łączności i zarządzania nim na skalę globalną.

Wiedza i doświadczenie Nokia w zakresie globalnej łączności IoT i infrastruktury 5G zapewnia przedsiębiorstwom godny zaufania i odporny na zmiany technologiczne kręgosłup, do wykorzystania w miarę ich rozwoju i skalowania działalności.

Test Nokia 5.4 – czysty Android i…

Intuicyjne zarządzanie IoT

HMD Connect Pro umożliwia firmom zarządzanie nawet dziesiątkami tysięcy podłączonych urządzeń za pośrednictwem prostego w obsłudze portalu do zarządzania. Dzięki integracji, firmy uzyskają wgląd w stan wszystkich podłączonych urządzeń i zasobów IoT w czasie rzeczywistym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, firmy będą mogły na przykład zarządzać cyklami życia kart SIM i zapewniać ich bezpieczeństwo przez cały czas.

Od połączonych pojazdów po skoordynowaną opiekę zdrowotną, przedsiębiorstwa każdej wielkości mogą wykorzystywać intuicyjny w użyciu, ale też dysponujący potężnymi możliwościami portal samoobsługowy jako panel do monitorowania wszystkich działań w ramach internetu rzeczy.

Dzięki wspólnym wartościom HMD Global i Nokia, które stawiają na rozwój w zakresie nieprzerwanej łączności i uproszczonego zarządzania na całym globie, klienci mogą zyskać przewagę konkurencyjną, zwiększyć produktywność, zachować bezpieczeństwo i spełnić wszystkie swoje ambicje związane z IoT.

Ankur Bhan, szef działu Network Function as a Service w firmie Nokia:Współpracując z HMD Global zapewnimy obecność w światowej sieci IoT oraz wysoki poziom obsługi klienta. Usługa HMD Pro będzie wykorzystywać stale rosnący światowy ekosystem łączności. Nokia WING zapewnia połączony świat bez granic dla internetu rzeczy, zmniejszając komplikacje dla przedsiębiorstw i zapewniając im najwyższy poziom kontroli nad zasobami, gdziekolwiek się one znajdują”.

Uznana wiedza technologiczna

Dzięki temu partnerstwu CGI HMD Global będzie oferować swoim klientom produkty dla przedsiębiorstw, w tym HMD Connect Pro, HMD Enable Pro i hardware do smartfonów w ramach kompleksowego portfolio swoich usług. CGI oferuje klientom wgląd w integrację i zastosowanie systemów, a także wiodącą w branży analitykę danych i technologię chmury – wszystko to ma kluczowe znaczenie dla nowoczesnych biznesów.

Test Nokia 8.3 5G – globalny smartfon 5G

CGI jest partnerem i ekspertem w prowadzeniu klientów na drodze do transformacji cyfrowej, zapewniając wartość dodaną dzięki wsparciu ekspertów. Partnerstwo połączy również bogactwo innowacyjnych ofert CGI z istniejącym portfolio produktów HMD Global dla przedsiębiorstw, zapewniając niezrównane bezpieczeństwo, lepszą wydajność i głębszą interoperacyjność technologiczną, której wymagają dzisiejsze przedsiębiorstwa.

Markus Olenius, wiceprezes Advanced Analytics Solutions w CGI Finland: „Byliśmy świadkami rozwoju zaawansowanej analityki we wszystkich gałęziach biznesu. W ostatnich latach analityka i sztuczna inteligencja stały się podstawą rozwoju strategicznego przedsiębiorstw. Do tej pory wspieraliśmy rozwój biznesu HMD i doświadczenia użytkowników telefonów Nokia poprzez analitykę. Teraz dołączymy do tego kompleksowe wsparcie projektów integracyjnych – w tym technologii lokalnych i chmurowych, tworzenia aplikacji, analizy danych i usług bezpieczeństwa –co przyniesie korzyści wszystkim klientom HMD”.

Bezpieczeństwo i zaufanie mają kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstw w coraz bardziej cyfrowym świecie. Współpraca z liderami branży telekomunikacyjnej i IT gwarantuje, że usługi HMD Global będą nadal cieszyły się zaufaniem przedsiębiorstw – dużych i małych – na całym świecie.

Aktualne portfolio HMD Global zawierające dedykowane oferty dla przedsiębiorstw obejmuje łączność, zarządzanie urządzeniami i rozwiązania sprzętowe. HMD Enable Pro to rozwiązanie do zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie (EMM), które umożliwia kontrolę wszystkich zasobów łączności w jednym miejscu, zapewniając ich bezproblemową obsługę. Intuicyjna usługa zapewnia widoczność w czasie rzeczywistym wszystkich podłączonych urządzeń.

HMD Connect Pro umożliwia organizacjom zarządzanie wszystkimi posiadanymi globalnie kartami SIM za pomocą pojedynczej konsoli zarządzania. Usługa została zaprojektowana z myślą o łatwości użytkowania – od interfejsu użytkownika po elastyczne, przejrzyste i konkurencyjne rozliczenia.

Uwielbiane i cieszące się zaufaniem smartfony Nokia są częścią uznanego w branży programu AndroidTM Enterprise Recommended. HMD Global daje idealną ofertę przedsiębiorstwom, niezależnie od ich wielkości, silnie angażując się w innowacje z zakresu oprogramowania i aktualizacje zabezpieczeń przez okres do czterech lat, aby zapewnić pełen spokój w biznesie.

źródło: HMD Global

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: