MSIology – nowe laptopy MSI – szybki czy ładny?

„MSIology: Technologia spotyka się z Estetyką” to hasło z jakim firma MSI zaprezentowała serię nowych komputerów przenośnych, dla twórców i dla graczy. O tym, że są szybkie i wydajne nie trzeba nikogo przekonywać, bo wszystkie nowe laptopy dla tych grup takie właśnie są. Dlatego MSI postawiło na to, co od razu wpada w oko – design i wrażenia estetyczne. Nowe komputery wyróżniają się przede wszystkim na tym właśnie polu. A ponieważ kupuje się oczami to niewykluczone, że będzie to klucz do sukcesu nowej serii. Jeżeli spośród całej masy podobnych laptopów jeden będzie ładniejszy, to nabywca z pewnością wybierze właśnie ten model.

Creator Z16

Prostota w parze z wysoką wydajnością

Creator Z16 łączy w sobie zaokrągloną i płynną formę z gładkimi krawędziami, czyli mówiąc wprost – stawia na uniwersalne, a nie ekstrawaganckie rozwiązania. To co widać od razu to grubość nie przekraczająca 16 mm. To czego nie widać, to wydajność, której potrzebują profesjonaliści.

Komputer Creator Z16 wyposażono w najnowszy procesor Intela 11. generacji oraz mobilną kartę graficzną z serii NVIDIA GeForce RTX 3060. Wraz z wyjątkowym systemem chłodzenia z najcieńszymi na świecie łopatkami wentylatorów (0,1 mm) –  Cooler Boost Trinity+ firmy MSI, Creator Z16 renderuje animacje 3D o 40% szybciej niż produkty poprzedniej generacji. Zastosowana karta Wi-Fi zgodna ze standardem Wi-Fi 6E jest trzy razy szybsza niż Wi-Fi 5. Co lepiej pozwala wykorzystać możliwości szybkiego łącza internetowego.

Ekran zastosowany w tym modelu ma rozdzielczość QHD+ i proporcje 16:10 co poprawia komfort pracy z aplikacjami biurowymi i profesjonalnymi – mieści się na nim więcej treści. Każdy panel jest sprzętowo kalibrowany w fabryce po to, aby zapewnić 100% pokrycie przestrzeni barw DCI-P3 i minimalne niedoskonałości w odwzorowywaniu kolorów.

Pomimo wagi nie przekraczającej 2,2 kg w wnętrzu zmieszczono pojemny akumulator (90 Wh) z technologią szybkiego ładowania. Laptop wyposażony jest w dwa szybkie porty USB 3.2 Gen2, oraz dwa Thunderbolt 4.
https://pl.msi.com/Content-Creation/Creator-Z16-A11UX

Test MSI Prestige 14 A10SC – ultrabook i mobilna stacja robocza

Creator 17 i Creator M16

Potężne narzędzie dla twórców

Creator 17 to najbardziej smukły i najpotężniejszy laptop w swojej klasie. Mimo swoich rozmiarów, laptop wazy mniej niż 2,5 kg, a jego grubość nie przekracza 21 mm.

To świetny wybór dla twórców, którzy szukają potwornej mocy i większego 17,3-calowego ekranu do edycji w rozdzielczości 4K. Wyposażony jest w wysokiej klasy wyświetlacz Mini LED, który oferuje użytkownikom żywe i realistyczne wizualizacje. To dlatego, że wyświetlacze Mini LED charakteryzują się lepszym kontrastem (jasność do 1000 nitów) i głębią czerni od ekranów wykonanych w tradycyjnej technologii.

Nowoczesna karta graficzna z rodziny RTX 3000, szybki procesor, dysk SSD i pojemna pamięć RAM czynią z tego modelu potężne i wydajne narzędzie, które w połączeniu ze sterownikami z serii NVIDIA STUDIO tworzą narzędzie, które spełni oczekiwania każdego twórcy i znacząco przyspieszy jego pracę.

https://pl.msi.com/Content-Creation/Creator-17-B11UX/Overview

Bardziej przystępny cenowo Creator M16 wyposażony jest w 16-calowy wyświetlacz o jasności 500 nitów, który jest o 66% jaśniejszy od paneli montowanych w większości innych laptopów. Ekran ten ma również idealne proporcje wynoszące 16:10, co daje użytkownikom o 11% większy obszar pracy.

Test MSI PRO 22XT 10M – komputer All-In-One, czy to ma sens?

Twoi partnerzy w cyfrowej rozrywce

 Na pokładzie nowych laptopów znalazły się najnowsze procesory Intela 11. generacji z serii H, które przeszły ewolucję z 6- do 8-rdzeniowych układów oraz procesory graficzne z linii NVIDIA® GeForce RTX™ 30. Nowe podzespoły oznaczają dla użytkownika do 60% większą wydajność CPU i o 25% więcej klatek obrazu na sekundę w grach. Poprawione, wydajniejsze układy chłodzenia umożliwiły zastosowanie wyższych limitów energetycznych co też przekłada się na lepsza wydajność komputerów.

 Katana/Sword GF

We współpracy z Tsuyoshi Nagano, artystą znanym z niesamowitych dzieł sztuki tworzonych gier fabularnych RPG „Romance of the Three Kingdoms” i „Nobunaga’s Ambition” powstały notebooki  z serii Katana GF76 i GF66. Wyróżniają się podświetlaną czerwonym światłem, ergonomiczną, gamingową klawiaturą o skoku 1,7 mm i wydzielonym bloku numerycznym (także w wersji z 15-calowym ekranem)

Oba modele

Duży, 17,3-calowy (15,6-calowy w GF66) ekran IPS o rozdzielczości Full HD i częstotliwości odświeżania do 144Hz to idealne rozwiązanie dla każdego gracza – wydajne i wygodne.

Notebooki Sword 17 i Sword 15 to propozycja dla graczy, którzy zamiast klasycznego czarnego koloru wolą całkowicie nowy kolor Clear-White. W tych modelach klawiatura podświetlana jest na niebisko (Tech-Blue). Pozostała część specyfikacji jest identyczna jak w wypadku modeli Katana.

Pulse GL

Pulse GL
Pulse GL

Z kolei przy tworzeniu serii Pulse GL MSI współpracowało z Maartenem Verhoevenem światowym mistrzem w modelowaniu w programie Zbrush z 2018 roku. Wytrzymała obudowa ozdobiona jest laserowo grawerowanymi ornamentam. Tu także znalazła się wydzielona, niezależna klawiatura numeryczna

GE Raider

GE Raider
GE Raider

Odświeżona linia GE Raider oprócz graficznego wyróżnika w postaci świetlnego paska otrzymała ekrany o ekstremalnie wysokich częstotliwościach odświeżania. Dla rozdzielczości Full HD jest to 360 Hz, a dla QHD 240 Hz. Te modele z punktu widzenia gracza praktycznie nie mają słabych punktów.

GP Leopard

GP Leopard
GP Leopard

To laptopy stworzone zarówno dla graczy jak i profesjonalistów, którzy potrzebują nieograniczonej mocy w przenośnym komputerze. Szybkie procesory, karty graficzne, sieciowe, dyski SSD. Tu nie ma czegoś takiego jak wąskie gardło. Nic nie ogranicza mocy.

GS Stealth

To seria dla graczy, którzy lubią lub potrzebują być w ruchu, a komputer wykorzystują też do pracy. Wydajne podzespoły i przede wszystkim pojemna bateria umożliwiają realizację tego zadania.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: