Nowe technologie w filmie

Cyfrowa Polska i łódzka Fabryka uczą, jak wykorzystywać nowe technologie w sztuce filmowej

Nowe technologie

Ruszyły bezpłatne warsztaty online na temat wykorzystywania nowoczesnych technologii w filmie, które są organizowane przez Centrum Kreatywności Fabryka w Łodzi oraz Związek Cyfrowa Polska. Od czerwca do końca października uczestnicy dowiedzą się od znanych i cenionych operatorów oraz specjalistów filmowych między innymi tego, jak za pomocą telefonu komórkowego nakręcić niskobudżetową produkcję i jakie jest dziś znaczenie sztucznej inteligencji w filmie. Patronat honorowy nad spotkaniami sprawuje Narodowe Centrum Kultury.

Test Xiaomi Mi 11 Ultra – polubisz fotografię i filmowanie w smartfonach

Jak wyjaśnia prezes Cyfrowej Polski Michał Kanownik, ideą warsztatów jest pokazanie, jak rozwój narzędzi cyfrowych zmienił sposób tworzenia produkcji filmowych.

Poprzez warsztaty chcemy przybliżyć odbiorcom to, jak dziś powstaje kino, jakie techniki są stosowane oraz porozmawiać o tym, jak sztuka filmowa będzie się zmieniała w przyszłości – mówi Michał Kanownik. – Technologia była zawsze tym, co rewolucjonizowało kino. Dlatego warto pokazać, jak techniki filmowe wyglądały dekady temu, a jak dziś. Tym bardziej, że obecnie każny z nas może zostać twórcą filmu. Wystarczy do tego smartfon. I o tym także będą opowiadać nasze spotkania – dodaje.

Warsztaty odbywają się pod wspólnym hasłem „Nowe technologie w filmie”. Ich uczestnicy podczas cyklicznych spotkań posłuchają między innymi o znaczeniu sztucznej inteligencji w filmie, poznają też techniki realizacji projektów niskobudżetowych za pomocą telefonów komórkowych. Będzie też prelekcja o wpływie automatyzacji na produkcję filmów. Spotkania poprowadzi dziennikarz i krytyk filmowy Marcin Radomski, który porozmawia z ekspertami od sztucznej inteligencji, automatyzacji, VOD, animacji, seriali, gier oraz VR-u. Wśród gości znajdą się m.in.: Sławomir Idziak – autor zdjęć filmowych, reżyser, scenarzysta, dr Maciej Kawecki –  prezes Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej oraz Marcin Kamiński, który jest odpowiedzialny za treści VOD w Cyfrowym Polsacie i IPLA.

Patronat honorowy nad warsztatami objęło Narodowe Centrum Kultury.

Test Roborock S7 – autonomiczne sprzątanie

Jak uczestniczyć w warsztatach?

Warsztaty potrwają od czerwca do października, z przerwą na wakacje. Na najbliższym spotkaniu, które planowane jest 22 czerwca  dr Maciej Kawecki opowie o wpływie automatyzacji na produkcję filmu. Aby wziąć udział w spotkaniach należy wejść na profil Centrum Kreatywności Fabryka na Facebooku. Warsztaty „Nowe technologie w filmie” są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

źródło: Związek Cyfrowa Polska

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: