Cecotec Twist&Fusion 4000 – kuchenny robot planetarny na polskim rynku

Cecotec Twist&Fusion 4000 – kuchenny robot planetarny na polskim rynku

Cecotec Twist&Fusion 4000

Cecotec, hiszpański producent nowoczesnych artykułów z kategorii małego AGD, wprowadził do oficjalnej sprzedaży Cecotec Twist&Fusion 4000 – nowoczesny, wielofunkcyjny kuchenny robot planetarny o mocy 800W z 8-stopniową płynną regulacją prędkości i wygodnym wyświetlaczem LED.  Firma, dynamicznie rozwijająca się już w ponad 30 krajach Europy, Azji, Afryki i Ameryki Południowej, niedawno zadebiutowała na polskim rynku, i nieustannie poszerza dostępne na nim swoje portfolio produktów.

Test Roborock S7 – autonomiczne sprzątanie

– W obecnej sytuacji domy stały się nie tylko miejscem pracy, nauki, ale także centrum wszelkich aktywności, co przełożyło się na zwiększone zainteresowanie kategorią małego AGD. Według danych zebranych przez instytut badawczy GFK w roku 2020, od początku pandemii, rynek tych produktów (z wyłączeniem Ameryki Północnej i RPA) zwiększył swoją wartość o prawie 9 proc., a sama tylko kategoria urządzeń do przygotowywania posiłków o blisko 25 proc. I, co istotne, ten pozytywny trend wzrostowy utrzymywał się we wszystkich kategoriach produktów do gotowania także po zniesieniu pierwszego lockdownu, co pozwala twierdzić, iż dla wielu stało się ono codziennością – mówi Łukasz Włodarczyk, Country Manager Cecotec w Polsce.

Biorąc pod uwagę liczbę obowiązków i coraz większe tempo życia, warto wybrać dobrej jakości sprzęt, który pomoże w szybkim przygotowywaniu posiłków. Jednym z takich urządzeń, wychodzącym naprzeciw potrzebom nowoczesnego użytkownika, jest robot kuchenny Twist&Fusion 4000, już dostępny na polskim rynku m.in. w sklepach Media Expert oraz al.to.

Niezastąpiona pomoc w kuchni 

Planetarny robot kuchenny to niezastąpiona pomoc nie tylko podczas przygotowywania wszelkiego rodzaju ciast, kremów czy mieszanek, ale także półproduktów do przyrządzania posiłków. Dzięki niemu proces ten jest dużo szybszy, co pozwala na oszczędność czasu poświęcanego nie tylko na gotowanie, ale także sprzątanie – nie ma bowiem potrzeby używania dodatkowych naczyń poza misami dołączonymi do zestawu.

Bardzo istotnymi kwestiami podczas wyboru konkretnego modelu są dla wielu osób nie tylko intuicyjna obsługa i moc urządzenia, ale także opcja dopasowania szybkości pracy mieszadła do danego typu mieszanki lub produktu oraz pojemność misy. Robot Twist&Fusion 4000 marki Cecotec wyposażony został w wydajny silnik 800W oraz HardGear system, dzięki któremu urządzenie wykorzystuje pełną moc. Posiada 8-stopniową płynną regulację prędkości, a ruch planetarny mieszadła pozwala na pokrycie całej powierzchni mieszania i tym samym dokładne połączenie składników.

Zaopatrzony jest także w dużą misę o pojemności 5,2 litra, z ułatwiającym użytkowanie uchwytem oraz przeciwrozbryzgową przezroczystą pokrywę z wygodnym dozownikiem, dzięki czemu łatwo można dodać potrzebne składniki w czasie pracy urządzenia i jednocześnie uniknąć zabrudzeń. Co równie ważne, robot jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze – został wyposażony w czytelny wyświetlacz LED ze wskaźnikiem czasu i prędkości, co jest dodatkowym udogodnieniem.

Do zestawu dołączone są, oprócz misy i pokrywy, także trzepaczka do ubijania, hak do ugniatania oraz książka z przepisami. Istnieje także możliwość dokupienia trzech dodatkowych specjalnych końcówek/przystawek, które podobnie jak pozostałe akcesoria, można wygodnie myć w zmywarce.

Test Woox R7060 – zdalny system nawadniania ogrodu

Solidne wykonanie i bezpieczeństwo użytkowania

Istotne jest, by urządzenie było nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także wyróżniało się solidnym wykonaniem i było bezpieczne w obsłudze.

Charakteryzujący się hiszpańskim designem Cecotec Twist&Fusion 4000 wykonany jest z odlewu aluminiowego, dołączona do zestawu misa ze stali nierdzewnej, a z kolei ramię ugniatające robota pokryte zostało specjalną teflonową powłoką do przygotowywania ciężkich i gęstych ciast na chleb, makaron czy pizzę. Poza wymienionymi detalami producent zadbał także o bezpieczeństwo użytkownika. Robot został wyposażony w antypoślizgowe nóżki, minimalizujące ryzyko przemieszczania się urządzenia podczas jego pracy. Zadbano również o dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne wyłączanie, dzięki czemu nie pobiera prądu podczas bezczynności, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Urządzenie dostępne jest w trzech kolorach: białym, czarnym i czerwonym.

Dystrybutorem Cecotec w Polsce jest firma 4cv Mobile.

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-kuchni/roboty-kuchenne/robot-planetarny-cecotec-twist-fusion-4000-luxury-red-stand-mixer

https://www.euro.com.pl/roboty-wieloczynnosciowe/cecotec-twist-fusion-4000-czerwony.bhtml

Specyfikacja techniczna:

  • Moc silnika [W]: 800
  • Pojemność misy roboczej [l]: 5.2
  • Robot planetarny: Tak
  • Regulacja obrotów: Elektroniczna-płynna
  • Liczba poziomów obrotów: 8
  • Funkcje dodatkowe: Automatyczne wyłączanie, Łagodny start, Zabezpieczenie przed przegrzaniem, Zagniatanie ciasta
  • Konstrukcja: antypoślizgowe nóżki, misa ze stali nierdzewnej, możliwość mycia w zmywarce, obudowa z aluminium, odchylane od podstawy ramię, otwór w pokrywie umożliwiający dodawanie produktów w czasie pracy urządzenia, przezroczysta pokrywa przeciwrozbryzgowa z wygodnym dozownikiem

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: