Fortinet Secure SD-WAN na platformie Google Cloud

Fortinet umożliwił zintegrowanie systemu Fortinet Secure SD-WAN z dostępnym na platformie Google Cloud centrum łączności sieciowej Network Connectivity Center (NCC).

Fortinet Secure SD-WAN

Fortinet, globalny lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, umożliwił zintegrowanie systemu Fortinet Secure SD-WAN z dostępnym na platformie Google Cloud centrum łączności sieciowej Network Connectivity Center (NCC). Dzięki temu uproszczone zostało łączenie ze sobą rozproszonych lokalizacji korzystających z usługi NCC, przesyłanie między nimi zadań obliczeniowych środowiska Google Cloud oraz aplikacji. Rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN zapewnia najprostszy i bardzo komfortowy sposób przenoszenia działalności operacyjnej do chmury.

Test Lenovo Tab P11 – zawsze gotowy do działania

Zabezpieczanie najważniejszych dla firm środowisk wielochmurowych i hybrydowych

Ponad 90% przedsiębiorstw korzysta ze środowisk wielochmurowych i hybrydowych, dzięki czemu ich aplikacje mogą rezydować w dowolnym miejscu – w siedzibie firmy, w oddziałach, centrach danych oraz chmurze. Ich lokalizacja nie powinna mieć znaczenia dla użytkownika końcowego. Aby osiągnąć taki stan, przedsiębiorstwa muszą zapewniać nieskrępowany przepływ aplikacji i danych pomiędzy chmurami, centrami danych oraz oddziałami – czasami odbywa się to kosztem bezpieczeństwa i wydajności operacyjnej.

Rozwiązania firmy Fortinet pomagają sprostać tym wyzwaniom, gdyż sprawdzają się w bardzo wielu rodzajach zastosowań branżowych. Zapewniają bezproblemową, bezpieczną i komfortową pracę z aplikacjami, bez względu na to, gdzie są one wdrożone. Dzięki integracji z Google Cloud NCC, Fortinet rozszerza funkcjonalność Secure SD-WAN, przez co umożliwia klientom łatwiejszą migrację do chmury. Połączenie tych dwóch produktów ułatwia integrację aplikacji i zadań obliczeniowych działających w Google Cloud Platform, a przez to rozpoczęcie pracy w środowisku hybrydowym lub wielochmurowym. Proces uproszczonej i zautomatyzowanej migracji do chmury dodatkowo chroniony jest dzięki wiedzy ekspertów z FortiGuard Labs.

Test Teufel Cinebar One – grajbelka dla telewizora

Fortinet zapewnia pełne bezpieczeństwo przedsiębiorstwom wykorzystującym zasoby chmurowe w różnym stopniu, w następujących przypadkach:

  • Łączność pomiędzy oddziałami i z chmurą gwarantuje większy komfort pracy użytkownikom –Dzięki szybkiej i niezawodnej łączności sieciowej Fortinet Secure SD-WAN zapewnia bezproblemowe rozpoczęcie przetwarzania danych oraz zadań obliczeniowych w chmurze i przenoszenie ich pomiędzy chmurą a lokalnym środowiskiem IT, co przekłada się na utrzymanie produktywności w globalnie rozproszonych przedsiębiorstwach.
  • Ochrona zasobów przenoszonych do chmury – Fortinet usprawnia proces przenoszenia firmowych zasobów do chmury, a także zapewnia szybszy i komfortowy dostęp do nich. Dzięki temu zagwarantowana jest stała dostępność do krytycznych danych i aplikacji, a jednocześnie są one chronione w spójny sposób.
  • Zabezpieczanie środowisk wielochmurowych – Fortinet zapewnia scentralizowany wgląd w stan pracy infrastruktury wielochmurowej, możliwość sprawowania nad nią kontroli oraz wdrażania spójnych reguł polityki bezpieczeństwa, co przekłada się na ochronę aplikacji i przesyłanych danych zarówno w centrum danych, jak i w chmurze.
  • Zabezpieczanie chmury – Dzięki wiedzy zgromadzonej przez FortiGuard Labs rozwiązania Fortinet wyposażone są w mechanizmy chroniące połączenia sieciowe w chmurze, zapewniają segmentację sieci, wgląd w stan jej pracy oraz zabezpieczenie aplikacji i danych przed zagrożeniami oraz ruchem przychodzącym i pobocznym (lateral movement).

źródło: Fortinet

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: