SMS od “PGE”? – to może być oszustwo!

SMS od “PGE”? CyberRescue ostrzega to może być oszustwo!

PGE

Oszuści po raz kolejny wykorzystują wizerunek Polskiej Grupy Energetycznej. Rozsyłają masowo wiadomości SMS, informujące o uregulowaniu należności. W ten sposób można stracić wszystkie oszczędności z konta!

Pierwsza kampania SMS-owa pojawiła się w kwietniu tego roku. Przestępcy w wiadomości sugerują konieczność uregulowania płatności. Link zawarty w SMSie prowadzi do fałszywej bramki pośrednika płatności. Podanie swoich danych na takiej stronie, może skutkować utratą wszystkich pieniędzy z konta bankowego.

Ja nawet nie korzystam z ich usług!

Klaudia otrzymała taką wiadomość. Gdyby nie fakt, że nie korzysta z usług PGE, prawdopodobnie zapłaciłaby za rachunek.

Dopiero CyberRescue uświadomiło mnie, że to popularne oszustwo, mające na celu kradzież pieniędzy – tłumaczy kobieta.

Test Canon Pixma TS6350 – drukarka 3 w 1 z łącznością bezprzewodową

Specjaliści z CyberRescue ostrzegają, że to powtarzalny atak, który ma zmusić odbiorcę do zapłaty i w ten sposób podania swoich danych do konta bankowego.

Ostrożność zawsze na pierwszym miejscu!

Jeżeli otrzymamy taką wiadomość, zawsze należy potwierdzić jej wiarygodność kontaktując się bezpośrednio z firmą od której dostaliśmy sms. Możemy np. zadzwonić na infolinię – tym przypadku PGE i dowiedzieć się, czy faktycznie rozsyłali takie SMSy – tłumaczy Dominika Kociołek z CyberRescue.

Test Sennheiser CX 400 BT – kontrola nad dźwiękiem

Niestety takie oszustwa będą powracać. Dochodzi do coraz większej liczby wycieków danych osobowych w Internecie, więc przestępcy będą poszukiwać nowych sposobów, by kogoś okraść. Warto zapamiętać, że gdy otrzymujemy wiadomość, e-maila z linkiem nie klikajmy w nie odruchowo. Zazwyczaj skłaniają one odbiorcę do szybkiego działania.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: