Tokio 2020: sprzęt Sony podczas Igrzysk Olimpijskich

NBC Olympics wykorzysta sprzęt Sony podczas transmisji i produkcji programów telewizyjnych z Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Sony HDC-3500

Firma NBC Olympics, będąca oddziałem NBC Sports Group, wybrała Sony Electronics na dostawcę sprzętu do produkcji i transmisji programów z XXXII Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które odbędą się w od 23 lipca do 8 sierpnia. Informację tę przekazali David Mazza, CTO i SVP, NBC Sports Group & Olympics, oraz John Studdert, wiceprezes w dziale Media Solutions firmy Sony Electronics.

Ekipy NBC Olympics będą używać blisko 100 kamer Sony do filmowania wydarzeń sportowych, wywiadów z zawodnikami, konferencji prasowych i innych materiałów, zarówno w studiu, jak i poza nim. Wybrane kamery Sony, w tym HDC-3500, będą używane do transmisji przez łącza IP, a pozostałe zostaną podłączone do infrastruktury SDI. W zestawie sprzętu Sony znajdą się także kamery HDC-5500 i 4K/HDR HDC-3500, kamery o wysokim klatkażu do powtórek w zwolnionym tempie, a także modele XDCAM®: PXW-Z750, PXW-Z450, PXW-X400 i PXW-Z280.

Test Sony Xperia 5 II – kompaktowy smartfon 5G

Reklamy

NBC Olympics będzie także korzystać z kilku modeli mikserów produkcyjnych Sony: flagowego modelu 4K/3G/HD IP-ready XVS-9000 oraz mikserów wideo 4K/3G/HD XVS-8000 i XVS-6000 do produkcji opartych na łączach IP i SDI. Wiele z nich będzie pracować w środowiskach IP, a kilka posłuży do produkcji w standardzie HDR 1080P.

Miksery posłużą do kierowania sygnałów z poszczególnych obiektów sportowych do ośrodka produkcji NBC Olympics w Międzynarodowym Centrum Telewizyjnym NBC Olympics w Tokio oraz do różnych sieci i platform firmy NBCUniversal, oferujących transmisje kablowe w jakości HD. NBC Olympics wykorzysta także setki monitorów profesjonalnych Sony, w tym monitory studyjne 4K do krytycznej oceny obrazu oraz monitory OLED TRIMASTER EL / 4K do podglądu obrazu na planie i w miejscu filmowania.

Na olimpiadę w Tokio NBC Olympics planuje kilka znaczących ulepszeń, będących elementem przechodzenia na standard UHD i infrastrukturę nowej generacji — mówi Mazza. — Przekształcamy więc Międzynarodowe Centrum Telewizyjne w pełne rozwiązanie IP, łączymy systemy organizacji pracy 1080P, 4K i HDR, a ponadto zapewniamy sygnały SDR 1080I w naszych głównych programach. Firma Sony odegrała pierwszoplanową rolę podczas modernizacji bazy sprzętowej. Udzielała nam również porad, jak zapewnić maksymalną efektywność procesów przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu i niezawodności.

Test Sony Xperia 1 II – technologia i optyka

Zdalnie zarządzana technologia o wysokiej jakości stale zyskuje na znaczeniu i będzie integralną częścią obsługi telewizyjnej Igrzysk Olimpijskich w Tokio, którą zapewni NBC Olympics — mówi Studdert. — Ekipa produkcyjna NBC Olympics wykorzysta nasze najnowsze technologie IP, HDR i 4K, by zapewnić olśniewające, dynamiczne i pasjonujące relacje z letniej olimpiady i zyskać dodatkowe możliwości kontaktu z widzami za pośrednictwem wielu platform.

Dział Professional Services Group firmy Sony przygotowuje szereg zasobów, by świadczyć NBC Olympics całodobowe wsparcie w zakresie sprzętu i procesów produkcji. Zespół Professional Services firmy Sony po raz kolejny został zaproszony do pomocy w integracji Międzynarodowego Centrum Telewizyjnego firmy NBC Sports i jej studiów w Stamford.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: