Szukasz pracy? Uważaj, gdzie wysyłasz CV!

Szukasz pracy? Uważaj, gdzie wysyłasz CV!

Atrakcyjna oferta o pracę? Wysokie wynagrodzenie przy małej liczbie godzin pracujących? CyberRescue ostrzega przed fałszywymi ogłoszeniami o pracę. W ten sposób oszuści chcą wyłudzić Twoje dane osobowe!

CV

Najczęściej takie ogłoszenia oferują pracę zdalną, wysokie wynagrodzenie i mały zakres obowiązków. Doświadczenie również nie jest wymagane. Wystarczy wysłać swoje CV, gdzie podajemy takie dane jak adres zamieszkania, numer telefonu i adres e-mail.

Test Sennheiser CX 400 BT – kontrola nad dźwiękiem

Znalazłam takie ogłoszenie na OLX!

Aneta również natrafiła na niejedną tak atrakcyjną ofertę. Od razu wysłała swoje CV, gdyż oferta była ograniczona czasowo. Niestety “rekruter” nie odezwał się do kobiety.

Nagle moją skrzynkę pocztową zaczęła zalewać fala SPAMu, a na telefon zaczęły wydzwaniać podejrzane numery telefonów z ofertami od telemarketerów. Zgłosiłam się więc do CyberRescue – mówi Aneta.

Test OPPO Reno5 Z 5G – aspiruje do mocnej średniej półki

Specjaliści z CyberRescue od razu rozpoznali fałszywe ogłoszenia, na które kobieta wysłała CV. Okazuje się, że w ten sposób oszuści zbierają dane osobowe, by potem sprzedać je do celów marketingowych.

Skąd mam wiedzieć czy ogłoszenie jest prawdziwe?

Jeśli coś brzmi zbyt pięknie by było prawdziwe to najprawdopodobniej jest to próba oszustwa. Przed wysłaniem jakichkolwiek swoich danych powinniśmy sprawdzić czy jest informacja jednoznacznie identyfikująca potencjalnego pracodawcę – tłumaczy Karolina Wrońska z CyberRescue.

Test Motorola moto g20 – cztery aparaty uwiecznią wspomnienia

Jeśli wiemy jaka nazywa się firma, warto sprawdzić czy posiada stronę internetową, czy na swojej stronie informuje o rekrutacji na dane stanowisko. Nie zaszkodzi też sprawdzić jaka jest siedziba firmy (adres). Nie bójmy się skontaktować z sekretariatem firmy, czy działem kadr, by dopytać o warunki jeszcze przed wysłaniem swojego pełnego CV czy listu motywacyjnego, który zawiera bardzo dużo informacji o nas. Specjaliści z CyberRescue również zajmują się weryfikacją podejrzanych ofert pracy. Dlatego warto się do nich zgłosić.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: