Aplikacja AXIS Live Privacy Shield dostępna bezpłatnie

AXIS Live Privacy Shield dostępna bezpłatnie

AXIS Live Privacy Shield

Firma Axis Communications udostępnia bezpłatnie zaktualizowaną aplikację do analiz brzegowych AXIS Live Privacy Shield, umożliwiającą dynamiczne stosowanie maski prywatności. Nowa wersja aplikacji znacznie ułatwia ochronę prywatności podczas prowadzonego zdalnie monitoringu.

Test Canon Pixma TS6350 – drukarka 3 w 1 z łącznością bezprzewodową

Najnowsza wersja obsługuje nie tylko maskowanie na podstawie ruchu, ale także maskę prywatności opartą na technologii sztucznej inteligencji (AI) do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.

Reklamy

Nowa funkcja maskowania przy użyciu technologii AI analizuje przekazywany na żywo materiał wizyjny pod kątem ludzkich kształtów oraz pozwala wybrać maskowanie ludzi (poruszających się i nieruchomych) bądź tła. Funkcja ta jest pomocna w przypadku bliskich scen wewnętrznych i zewnętrznych, które charakteryzują się zmiennym lub słabym oświetleniem. Można ją stosować do monitorowania materiału wizyjnego, gdy wymagana jest ochrona prywatności, na przykład w salach szpitalnych, domach opieki, zakładach produkcyjnych, hotelach, szkołach, biurach i sklepach.

Funkcja maskowania oparta na ruchu maskuje wszystkie obiekty, które przemieszczają się względem tła. Umożliwia ona spełnianie wymogów dotyczących prywatności i nadaje się do scen wewnętrznych z dobrym i stabilnym oświetleniem.

Test Teufel Cinebar One – grajbelka dla telewizora

Oba typy dynamicznych masek prywatności umożliwiają stosowanie maski w postaci plamy koloru lub mozaiki oraz definiowanie stref do uwzględnienia i wykluczenia. Tę wszechstronną aplikację można połączyć z funkcją statycznego maskowania prywatności, a cały system skonfigurować tak, aby jednocześnie dostarczał strumienie wideo z maską i bez maski w celu ułatwienia prac wyjaśniających w razie potrzeby.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: