Lenovo Legion 5 – z RTX30 do zwyciężania

Lenovo Legion 5 z RTX30 z usługą Premium Care w standardzie w sprzedaży na polskim rynku

Lenovo Legion 5

Lenovo ogłosiło wprowadzenie do sprzedaży na polskim rynku nowego modelu spod marki Legion. Laptop gamingowy z serii Legion 5 6. generacji jest wyposażony w kartę graficzną NVIDIA® GeForce RTX™30 oraz procesor AMD Ryzen™ do serii 7, które gwarantują doskonałe wizualne wrażenia z grania oraz wysoką wydajność. Z myślą o stale rosnącej liczbie graczy w Polsce i na świecie, firma wprowadziła również  usługę wsparcia serwisowego Lenovo Premium Care, dzięki której gracze zyskają dostęp do pomocy technicznej VIP w standardzie wraz z zakupem sprzętu z kartą graficzną NVIDIA® GeForce RTX™30.

Test Lenovo Tab P11 – zawsze gotowy do działania

Do zwyciężania

Najnowsze modele z serii Legion 5 zostały wyposażone w maksymalnie 8-rdzeniowe procesory AMD Ryzen™ serii 7 5800H z taktowaniem nawet do 4.4 Ghz. Debiutująca w procesorach AMD Ryzen™ serii 5000 architektura „Zen 3” jest przeprojektowaną wersją legendarnej rodziny „Zen”. W ten sposób wydajność laptopów Lenovo Legion jest zbliżona do efektów, które osiągają komputery stacjonarne przeznaczone do grania.

Realistyczne emocje

Legion 5 6. generacji otrzymał procesor graficzny NVIDIA® GeForce RTX™30 z architekturą NVIDIA Ampere, która oparta jest o drugą generację rdzeni RT. Najnowsze układy graficzne z serii 30 oferują najbardziej realistyczną grafikę, która wykorzystując ray traycing w czasie rzeczywistym, zapewni graczom i twórcom grafik oraz wideo absolutnie najwyższą jakość w ich codziennej rozrywce oraz w pracy. Trzecia generacja rdzeni Tensor obecna w układach NVIDIA® GeForce RTX™30 oznacza prawdziwą rewolucję w wydajności w grach, które wykorzystują unikalną technikę Deep Learning Super Sampling (DLSS) w wersji 2.0. Zapewnią one znaczący wzrost generowanych klatek na sekundę przy jednoczesnym zachowaniu pięknych, ostrych obrazów w nawet najbardziej wymagających tytułach.

Test Lenovo X1 Fold – efektywność laptopa, mobilnością smartfona

Legion 5 6. Generacji posiada również nową matrycę – 15,6-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD lub WQHD (2560 x 1440 px), jasności do 300 nitów i taktowaniu od 120 do 165Hz, która w 100% odzwierciedla paletę kolorów sRGB. Zoptymalizowany przy użyciu sztucznej inteligencji mechanizm Lenovo Legion AI Engine zwiększa szybkość klatek i redukuje opóźnienia w grze, umożliwiając przetaktowywanie i dynamiczne przełączanie mocy między CPU a GPU w grach wykorzystujących znacznie większe zasoby. Uzupełnieniem wrażeń z rozrywki stanowią głośniki 3D Nahimic Audio. W ten sposób maszyna od Lenovo zagwarantuje jeszcze więcej emocji z prowadzonej rozgrywki, niż było to możliwe kiedykolwiek wcześniej.

Dłuższa moc i lepsze chłodzenie

Nowy model Lenovo Legion otrzymał ulepszony system chłodzenia Coldfront 3.0, które wzmacnia obieg powietrza względem poprzedniej generacji aż o 18%. Umożliwia to lepsze odprowadzanie ciepła i redukcję hałasu generowanego przez wydajne komponenty. Niższa temperatura wewnątrz komputera umożliwia też optymalizację działania oraz całodzienną pracę mobilną z baterią o długiej żywotności, która w przypadku Legiona 5 wynosi nawet 7 godzin pracy.

Test Lenovo Yoga C940 – laptop z funkcjami sztucznej inteligencji

“Stylowy na zewnątrz, drapieżny wewnątrz”

 Marka Lenovo Legion utwierdza w przekonaniu, że odważna rozrywka na najwyższym poziomie musi również iść w parze niezrównanym wyglądem urządzeń tej serii. Obudowa laptopa została wykonana z wytrzymałej mieszanki polimeru i talku, a jej design został odświeżony oraz tym samym dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: Phantom Blue i Stingray White.

Premium Care w standardzie

 Wraz z premierą nowych Legionów, Lenovo inauguruje najnowszą usługę serwisową. Lenovo Premium Care objęte są wszystkie laptopy Lenovo Legion dostępne na polskim rynku wyposażone w karty graficzne NVIDIA® GeForce RTX™ 30. Pakiet serwisowy Premium Care obejmuje m.in. obsługę wysoko wykwalifikowanego technika przez infolinię, czat czy e-mail, prioretyzację części, naprawę sprzętu z dojazdem do klienta oraz coroczną kontrolę kondycji komputera. Oprócz oferowania najwyższego poziomu wsparcia technicznego, dostępnego w dni robocze od 9:00-18:00, zespół ekspertów Lenovo w czasie rzeczywistym odpowie na pytania dotyczące oprogramowania, pomoże np. rozwiązać problemy z siecią czy konfiguracją firewalla w routerze. Jest to usługa premium – zaprojektowana po to, żeby klienci wraz ze swoimi komputerami byli otoczeni jak najlepszą opieką: https://www.lenovo.com/pl/pl/premiumcare

 Test Lenovo ThinkBook Plus – laptop z dodatkowym ekranem e-link

Zapraszamy do obejrzenia klipu, w którym zaprezentowany został najnowszy Legion z serii 5 w akcji:

źródło: Lenovo

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: