OPPO inwestuje w sztuczną inteligencję

OPPO inwestuje w sztuczną inteligencję
OPPO
OPPO, globalny producent inteligentnych urządzeń, oficjalnie dołączył do rady zarządzającej LF AI & Data Foundation. Jako jeden z głównych członków fundacji, OPPO będzie wspierać działania dążące do szybszego wprowadzania na rynek innowacji i wdrażania technologii sztucznej inteligencji w sposób odpowiedzialny i uczciwy. W tym celu będzie wspierać społeczności open source w obszarach sztucznej inteligencji i analizy danych.
LF AI & Data Foundation, założona przez Linux Foundation w marcu 2018 roku, składa się z 49 członków z różnych branż. Misją fundacji jest budowanie i wspieranie otwartej społeczności w obszarze sztucznej inteligencji i analizy danych. Dodatkowo organizacja napędza innowacje open source w obszarach sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i analizy danych poprzez tworzenie warunków współpracy i kreowanie nowych możliwości dla wszystkich członków społeczności.
OPPO, w zgodzie ze swoją misją Technology for mankind, Kindness for the world, dąży do stworzenia otwartego ekosystemu, w którym deweloperzy i partnerzy będą współpracować w erze Internetu Doświadczeń (tzw. „Internet of Experience”). W tym celu marka została partnerem LF AI & Data Foundation. OPPO od lat inwestuje w sztuczną inteligencję i technologie oparte o dane. System AI i Inżynierii Danych OPPO (OPPO’s AI & Data Engineering System) zapewnia lepsze usługi użytkownikom i programistom na całym świecie poprzez eksplorację i rozwój takich technologii, jak m.in. konwersacyjna sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, spersonalizowane algorytmy rekomendacji, usługi w chmurze i usługi w zakresie danych oraz bezpieczeństwo i prywatność.
W ramach współpracy z LF AI & Data Foundation, doświadczeni inżynierowie OPPO: Liam Zheng i dr Jia Jimin, będą odpowiednio pełnić funkcje przedstawiciela rady zarządzającej i przedstawiciela rady doradztwa technicznego. W swoich działaniach będą ściśle współpracować z innymi członkami fundacji w celu wypracowania najlepszych praktyk wykorzystania narzędzi open source w produkcji.

Z przyjemnością witamy OPPO jako głównego członka naszej rady zarządzającej. Firma będzie mieć prawo głosu we wszystkich komisjach na poziomie fundacji. Wspieramy rozwój open source i tworzenie zrównoważonego ekosystemu, dzięki czemu integracja z technologiami open source AI i analizy danych jest zarówno łatwiejsza, jak i bardziej niezawodna. Cieszymy się, że OPPO rozumie wagę tej idei i dołącza do grona najważniejszych członków, aby napędzać innowacje w społeczności i wspierać udostępniane przez nas projekty techniczne. – dr Ibrahim Haddad, Executive Director, LF AI & Data Foundation

Marka OPPO od zawsze ceni otwartość i współpracę, które napędzają innowacje, a tym samym przynoszą wszystkim postęp technologiczny. W czerwcu 2020 roku OPPO, jako pierwsza chińska firma, zostało pierwszym platynowym członkiem OpenChain. To projekt parasolowy Linux Foundation, którego celem jest budowa globalnego ekosystemu open source poprzez rozwój standardów open source ISO. Z kolei podczas październikowej konferencji dla deweloperów – OPPO ODC 2020, firma uwolniła dostęp w ramach ColorOS do siedmiu mechanizmów przetwarzania obrazu.
W marcu 2021 roku OPPO Breeno stał się pierwszym smartfonowym asystentem głosowym w Chinach, z którego korzysta ponad sto milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. W czerwcu tego roku, zespół projektowy OPPO Breeno wraz z wiodącymi w branży uniwersytetami i instytutami badawczymi opublikował najbardziej wszechstronny chiński zestaw danych konwersacyjnej sztucznej inteligencji, budując solidne podstawy do dalszych badań w dziedzinie konwersacyjnej sztucznej inteligencji.
W przyszłości OPPO będzie kontynuować mocne zaangażowanie w rozwój globalnej społeczności open source w celu zrównoważonego rozwoju i masowego wdrażania najnowocześniejszych technologii.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: