HPE GreenLake – większa elastyczność i kontrola

Hewlett Packard Enterprise rozwija platformę usług chmurowych HPE GreenLake oferując wsparcie dla Microsoft Azure Stack HCI i Microsoft SQL Server

HPE GreenLake

Hewlett Packard Enterprise informuje o rozszerzeniu HPE GreenLake, swojej platformy edge-to-cloud, o wsparcie dla Microsoft Azure Stack HCI i Microsoft SQL Server. Nowe usługi chmurowe HPE GreenLake pozwolą firmom podnieść efektywność i zwiększyć elastyczność, czyli osiągnąć dokładnie to, czego poszukiwali przy wyborze skalowalnej, uproszczonej architektury lokalnej cloud-native.

Wspólni klienci obu firm mogą teraz konsolidować zwirtualizowane obciążenia Windows i Linux w celu zwiększenia efektywności, a także uruchamiać obciążenia produkcyjne w przyjaznym środowisku hybrydowym. Ogłoszone wsparcie stanowi dodatkowe rozszerzenie bogatego portfolio produktów HPE w obszarze infrastruktury hiperkonwergentnej, do którego zaliczają się m.in. HPE SimpliVity i HPE Nimble Storage dHCI – dostępne w ramach oferty HPE GreenLake.

Test Lenovo Tab P11 – zawsze gotowy do działania

W miarę postępów cyfrowej transformacji, przedsiębiorstwa muszą pracować nad zapewnieniem sobie coraz większej kontroli nad własnymi danymi, a jednocześnie cały czas modernizować infrastrukturę lokalną oraz na brzegu sieci. Obecnie 70 procent aplikacji i danych o krytycznym dla biznesu znaczeniu pozostaje poza chmurą publiczną. Są zlokalizowane w bezpiecznym, niewspółdzielonym środowisku lub na brzegu sieci, czyli tam gdzie powstaje coraz więcej danych.[1] HPE GreenLake ze wsparciem dla Azure Stack HCI i Microsoft SQL Server umożliwia firmom transformację ich obciążeń lokalnych i brzegowych. Klienci mogą bowiem korzystać z chmurowego modelu operacyjnego dla aplikacji i obciążeń, które znajdują się blisko miejsc, w których generowane są dane.

Świat staje się hybrydowy i dlatego bardzo cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z Microsoft. Zwłaszcza, że obserwujemy znaczny wzrost w obszarze infrastruktury hiperkonwergentnej” — mówi Keith White, General Manager, HPE GreenLake Cloud Services. „Łącząc Microsoft Azure Stack HCI z ofertami takimi, jak platforma edge-to-cloud HPE GreenLake, klienci mogą korzystać z zalet zunifikowanego, zautomatyzowanego środowiska. Rozwiązanie pozwala klientom dowolnie określić proporcje we własnej chmurze hybrydowej i elastycznie, ale z zachowaniem kontroli, rozmieszczać obciążenia. Stale pogłębiamy naszą współpracę z Microsoft. Skupiamy się przede wszystkim na opracowywaniu kompleksowych rozwiązań, które ułatwią firmom transformację do nowoczesnych organizacji wykorzystujących chmurę obliczeniową w szerokim zakresie”.

Test Motorola moto g20 – cztery aparaty uwiecznią wspomnienia

Infrastruktura hiperkonwergentna to szybko rozwijająca się kategoria IT. Wykorzystuje koncepcję infrastruktury definiowanej programowo do zwiększania elastyczności przy wykorzystaniu mechanizmów i funkcji charakterystycznych dla chmury. HPE konsekwentnie inwestuje w rozwój i wprowadza innowacje do rozwiązań HCI, dlatego produkty, takie jak HPE SimpliVity czy HPE Nimble Storage dHCI, uznawane są za najlepsze w swojej klasie. Wspólnie z ekosystemem partnerów, HPE oferuje najbardziej zaawansowane, a zarazem kompletne portfolio rozwiązań HCI na rynku, które są dostępne za pośrednictwem platformy chmurowej HPE GreenLake. To zoptymalizowana oferta, dzięki czemu dostarcza klientom możliwości wyboru najlepszego rozwiązania dla każdego z ich obciążeń, w tym dla oprogramowania biznesowego, aplikacji o znaczeniu krytycznym, aplikacji zwirtualizowanych i kontenerowych, a także całych środowisk, bez względu na ich skalę.

„Integracja HPE Greenlake z Microsoft Azure Stack HCI i Microsoft SQL Server to najnowsza odsłona długiej i produktywnej współpracy między Microsoft i HPE” — mówi Roanne Sones, Corporate Vice President, Microsoft Azure Edge + Platform. „Wspólna praca nad integracją HPE GreenLake z ofertą Microsoft zaowocowała rozwiązaniem managed services, które oferuje naszym klientom prostotę, elastyczność i efektywność ekonomiczną dopasowaną do potrzeb i możliwości ich środowisk. Dodatkową korzyścią jest dostęp do stale rozwijającej się eksperckiej wiedzy i doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa, które są zaszyte w Azure i w rozwiązaniach HPE”.

Test Poly Sync 20 – zestaw głośnomówiący do audiokonferencji

Najważniejsze korzyści oferty HPE GreenLake z Azure Stack HCI i Microsoft SQL Server:

  • Doświadczenie cloud: Klienci wszędzie, także lokalnie i na brzegu sieci, potrzebują elastycznej, zarządzanej w ich imieniu platformy chmurowej, która zapewnia możliwości automatyzacji, samoobsługi i dostęp do pojemności na żądanie oraz współpracuje z szeroką gamą narzędzi. Azure Stack HCI, nowy system operacyjny dla infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI), jest teraz dostarczany jako usługa Azure na platformie chmurowej HPE GreenLake. Pozwala to na przyspieszenie modernizacji centrów danych, zwiększenie produktywności w biurach zdalnych i ułatwia wdrażanie wielu aplikacji na brzegu sieci.
  • Uproszczone zarządzanie dla hybrydowego IT: Klienci mogą kontrolować swoje usługi za pośrednictwem portalu Azure, w taki sam sposób, w jaki zarządzają usługami chmury publicznej Azure. Dzięki platformie chmurowej HPE GreenLake, klienci mogą teraz zarządzać i rozwijać swoje środowisko, a także ponosić opłaty odpowiednio do tempa jego wzrostu.
  • Uwolnienie danych przynosi oszczędności: Dzięki wsparciu dla Microsoft SQL Server, HPE GreenLake może wykorzystywać zdefiniowane i przetestowane konfiguracje – gotowe do obsługi aplikacji bazodanowych dowolnej wielkości. HPE oferuje rozliczenia w modelu pay-per-use, mechanizmy samoobsługowe bazujące na klikaniu myszką, a także skalowalność i elastyczność charakterystyczne dla chmury. Jednocześnie zapewnia poziom bezpieczeństwa typowy dla tradycyjnego, lokalnego IT. Efektem jest TCO niższe o 30–40-proc. Jednocześnie eliminowana jest potrzeba tworzenia zapasu mocy czy pojemności, czyli przewymiarowania środowisk.

*     *     *

Platforma edge-to-cloud HPE GreenLake to solidny fundament pozwalający na przyspieszanie cyfrowej transformacji, niezależnie od tego czy nowe technologie uruchamiane są w lokalnym centrum danych, na brzegu sieci czy w ośrodku kolokacyjnym. Platforma chmurowa HPE GreenLake łączy prostotę i elastyczność chmury z rygorystycznym ładem korporacyjnym, zgodnością z regulacjami oraz pełną przejrzystością. Platforma HPE GreenLake to cała gama usług cloud, które umożliwiają zwiększanie innowacyjności.

Na ofertę składają się m.in. usługi chmurowe dla infrastruktury bare metal, moc obliczeniowa, zarządzanie kontenerami, ochrona danych, infrastruktura HCI, systemy HPC, operacje uczenia maszynowego, sieci, SAP HANA, pamięć masowa, VDI i maszyny wirtualne. Dział usług HPE GreenLake Cloud Services rozwija się bardzo szybko. Łączna wartość zawartych kontraktów wynosi ponad 4,8 miliarda USD. Usługi HPE GreenLake ma w swojej ofercie ponad 900 partnerów. Obecnie z platformy chmurowej HPE GreenLake korzysta ponad 1200 klientów korporacyjnych w 50 krajach – to małe, średnie i duże firmy ze wszystkich sektorów, w tym firmy z listy Fortune 500, organizacje rządowe i sektor publiczny. Więcej informacji na temat HPE GreenLake można znaleźć na stronie: https://www.hpe.com/pl/pl/greenlake.html.

Dostępność

HPE GreenLake z systemem HPE Validated System dla Microsoft Azure Stack HCI i Microsoft SQL Server jest już dostępny. System zintegrowany – Integrated System zostanie udostępniony jeszcze w tym roku.

źródło: Hewlett Packard Enterprise

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: