Transcend SSD z USB-C – ESD370C i ESD270C

Firma TRANSCEND prezentuje dwa nowe modele zewnętrznych dysków SSD z USB-C – ESD370C i ESD270C.

ESD370C i ESD270C

To odświeżone wersje zgrabnych nośników, dostępne teraz w nowych wersjach pojemnościowych do 1 TB. Sprawdzą się świetnie do pracy, nauki, przechowywania plików w podróży, a także jako wygodne narzędzie dla profesjonalnego fotografa.

 Test Transcend ESD230C – mały i lekki dysk SSD z portem USB-C 

ESD370C

 Model ESD370C wyróżnia się tym, że pod obudową znajduje się dysk SSD z interfejsem PCIe, przez co dysk jest w stanie osiągnąć prędkości odczytu do 1 050 MB/s oraz zapisu do 950 MB/s. Zastosowanie kości 3D NAND TLC pozwala zapewnić dłuższą żywotność nośnika niż w modelach opartych na kościach 2D NAND.

Dysk zamknięty został w stylowym etui z gumowego materiału w kolorze navy blue. Obudowa jest nie tylko przyjemna w dotyku, ale także zabezpiecza dysk przed uszkodzeniami i zabrudzeniami oraz jest antypoślizgowa. To dodatkowo ułatwia używanie nośnika w podróży i niesprzyjających warunkach.

 Test Poly Sync 20 – zestaw głośnomówiący do audiokonferencji

ESD270C

Lekki, kieszonkowy model ESD270C został zbudowany na kościach 3D NAND TLC. Korzysta z interfejsu USB 3.1 Gen. 2 i oferuje prędkości do 520 MB/s przy odczycie oraz do 460 MB/s przy zapisie.

Nośnik może być przenoszony w torebce, portfelu lub w kieszeni. Czarna minimalistyczna obudowa odporna na zadrapania sprawia, że jest jednocześnie praktyczny, uniwersalny i bardzo elegancki.

Dzięki zastosowaniu portu USB-C nowe modele dysków mogą być stosowane jako pamięć zewnętrzna do smartfonów i tabletów wyposażonych w popularne złącze, a także najnowszych MacBooków z Thunderboltem 3 oraz urządzeń z portem USB, w tym konsoli Xbox oraz PlayStation.

Obydwa dyski są dostępne w trzech wariantach pojemnościowych: 250 GB, 500 GB oraz 1 TB. W każdym przypadku w zestawie znajdują się dwa kable: z obiema końcówkami USB typu C oraz z jedną końcówką typu C, a drugą typu A.

Test Roccat Kone Pro – świetny gryzoń dla gamingu

TRANSCEND Elite

Producent dostarcza do swoich urządzeń oprogramowanie TRANSCEND Elite, pomagające w zarządzaniu danymi oraz samymi nośnikami. Umożliwia ono m.in. tworzenie kopii zapasowych, szyfrowanie oraz przywracanie danych. Program jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Microsoft Windows oraz macOS 10.10. Można go bezpłatnie pobrać ze strony producenta.

Gwarancja i cena 

Dyski dostępne są już w polskich sklepach. Sugerowane przez producenta ceny to:

ESD270C

  • 300 PLN za wersję 250 GB
  • 570 PLN za 500 GB
  • 910 PLN za 1 TB

 ESD370C

  • 450 PLN za wersję 250 GB
  • 640 PLN za 500 GB
  • 1 060 PLN za 1 TB

Producent zapewnia trzyletnią gwarancję na sprzęt.

One thought on “Transcend SSD z USB-C – ESD370C i ESD270C

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: