AOC U28G2XU – 4K przy odświeżaniu 144 Hz

AOC U28G2XU – 4K przy odświeżaniu 144 Hz

AOC U28G2XU

AOC rozszerza swoją ofertę monitorów dla graczy z serii G2 o model z rozdzielczością 4K UHD. AOC U28G2XU jest 28-calowym wyświetlaczem z płaskim panelem IPS, który pracuje z odświeżaniem 144 Hz. Nowa propozycja od AOC powinna zadowolić entuzjastów, którzy oczekują jeszcze bardziej szczegółowego obrazu niż ten wyświetlany przez coraz popularniejsze 27-calowe monitory Quad HD.

Test Sennheiser CX 400 BT – kontrola nad dźwiękiem

4K na 28 calach

Monitor oparto na matrycy IPS. Dzięki temu jego kąty widzenia obrazu oraz odwzorowanie kolorów stoją na wyższym poziomie, niż w przypadku popularnych matryc TN. Pod względem ostrości ruchomych obiektów na ekranie przewyższa też matryce typu VA.

Z kolei rozdzielczość 3840 x 2160 px przy przekątnej 28” przekłada się na wysokie zagęszczenie pikseli na poziomie 157 PPI (pixels per inch), a przez to na ostry obraz. Dla porównania, popularne połączenie przekątnej 27” z rozdzielczością 2560 x 1440 px oznacza 108 PPI, a dla 24” przy 1920 x 1080 px jest to 91 PPI.

W erze Nvidia DLSS oraz AMD FSR wysoka częstotliwość odświeżania przy tak dużej rozdzielczości staje się coraz lepiej dostępna. Są to technologie pozwalające zwiększyć liczbę wyświetlanych klatek obrazu w grach bez wyraźnego spadku jakości grafiki.

Test Lenovo Tab P11 – zawsze gotowy do działania

FreeSync Premium Pro oraz G-Sync Compatible

U28G2XU wspiera technologie zapobiegające rozrywaniu obrazu AMD FreeSync Premium  oraz Nvidia G-Sync Compatible. Działają one w zakresie od 48 Hz do maksymalnej częstotliwości odświeżania ekranu – 144 Hz.

Czas reakcji matrycy monitora wynosi 1 ms GtG oraz MPRT. Dla graczy przygotowano też udogodnienia takie jak Dial Point oraz Shadow Control. Pierwsze z nich wyświetla na ekranie celownik, który może okazać się przydatny w grach go niepokazujących. Z kolei druga funkcja zmniejsza ryzyko bycia zaskoczonym przez przeciwnika kryjącego się w cieniu, poprzez rozjaśnienie ciemnych miejsc na planszy gry.

Test Teufel Cinebar One – grajbelka dla telewizora

Wąskie ramki i regulacja panelu

W U28G2XU istnieje możliwość obrotu podstawy, regulacji wysokości i pochylania panelu oraz ustawienia go do pozycji portretowej. Ponadto w monitorze znajdują się otwory VESA 100 x 100 do umocowania na opcjonalnym ramieniu. Montażu fabrycznej podstawy można dokonać bez użycia narzędzi.

Z trzech stron panel monitora okalają wąskie ramki. Nie tylko nadają mu nowoczesnego wyglądu, ale też ułatwiają stworzenie konfiguracji składającej się z kilku wyświetlaczy.

Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z wbudowanego wyjścia słuchawkowego oraz 4-portowego koncentratora USB 3.0.

Test AOC I1601FWUX – przenośny monitor, czy nam się spodobał?

AOC U28G2XU wejdzie do sprzedaży w sierpniu w sugerowanej cenie detalicznej 3 309 PLN.

Wszystkie modele monitorów AOC objęte są 3-letnią gwarancją producenta.

 Więcej informacji:

https://eu.aoc.com/pl/gaming-monitors/u28g2xu-bk

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: