Lato z sercem – dać szansę na zatrudnienie

Wiele osób podczas wakacji chce sobie dorobić. Rusza akcja „Lato z sercem”. Zatrudnij pracowników z niepełnosprawnością na wakacje!

Lato z sercem

Zbliżają się wakacje – czas, w którym większość z nas myśli o upragnionym odpoczynku. Są jednak tacy, którzy cieszą się na możliwość sezonowej pracy, a wśród nich są osoby z niepełnosprawnościami. To dla nich uruchamiono akcję „Lato z sercem”, w ramach której zachęcamy pracodawców, by tego lata, właśnie takim pracownikom dać szansę za zatrudnienie!

Test Sennheiser CX 400 BT – kontrola nad dźwiękiem

Wiele osób podczas wakacji chce sobie dorobić. To doskonały czas na znalezienie zajęcia np. w roli zdalnego asystentatworzeniu baz danych czy innych projektach, które mogą pomóc w prowadzeniu firmy, kiedy stali pracownicy są na dłuższych urlopach.

Reklamy

W wielu miejscach wzrasta zapotrzebowanie na pracowników właśnie w sezonie letnim i trzeba sobie jakoś z tym poradzić. Pracodawcy liczą przede wszystkim na studentów, ale warto też rozważyć zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami i również im dać im szansę na wakacyjny zarobek. Dla pracodawców, którzy jeszcze nigdy nie rekrutowali takich osób, może to być  świetna okazja, by sprawdzić możliwości kandydatów z orzeczeniami, skorzystać z ulg związanych z ich zatrudnieniem, a do tego po prostu pomóc ludziom! Same korzyści!

Dla osób z niepełnosprawnościami praca jest jednym z najważniejszych aspektów w życiu. Dzięki niej czują się docenione i oddają całego siebie w podziękowaniu za to, że ktoś dał im szansę na rozwój i usamodzielnienie. Praca wpływa na nich terapeutycznie, sprawia, że czują się potrzebni i zaakceptowani przez społeczeństwo.

Akcja „Lato z Sercem” jest prowadzona w ramach kampanii „Pracodawca z Sercem”, która  zachęca do zatrudniania osób z niepełnosprawnościami w sposób zdalny. W jej ramach wyróżniane są  firmy, które nie wahają się przyjąć do pracy osób z orzeczeniem o niepełnosprawności i w ten sposób zmieniają rynek pracy na bardziej otwarty i przyjazny wszystkim, którzy chcą być aktywni zawodowo. Dzięki inicjatywie chcemy poszerzać świadomość z korzyści, które wynikają z zatrudnienia osób niepełnosprawnych, a także burzyć stereotypy i bariery społeczne związanych z dyskryminacją.

Recenzja Mi Induction Heating Rice Cooker – nie tylko do ryżu

Wszyscy pracodawcy, którzy w związku z akcją „Lato z sercem” zdecydują się na zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami, zapraszamy do zgłaszania się na stronę www.pracodawcazsercem.pl po wyróżnienie za to działanie. Kto wie – może sezonowy pracownik zostanie już na stałe?

BPO Network to firma z misją, która wspiera biznes poprzez tworzenie procedur i zespołów zdalnych pracowników z niepełnosprawnościami. Rekrutuje kandydatów do pracy w telefonicznych biurach obsługi klienta, telesprzedaży, branży analizy danych, IT, czy w Social Mediach. Poza wsparciem osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy, proponuje usługi w zagadnieniach dotyczących kwestii związanych z optymalizacją obowiązkowych wpłat do Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, obszarach związanych z dofinansowaniami, dotacjami na stanowiska pracy czy na podnoszenie kwalifikacji poprzez refundowane szkolenia, kursy, warsztaty. W całościowym ujęciu działalności przeprowadza cały proces za przedsiębiorstwa, zaczynając od rekrutacji, weryfikacji i wyboru odpowiedniego pracownika, poprzez stworzenie i prowadzenie teczki osobowej i dokumentacji do PFRON, szkoleń i wdrożeń aż po realizację projektu i oczekiwany efekt.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: