OPPO Courting the Colour – kolory ikonicznych zdjęć tenisowych

OPPO Courting the Colour – kolory ikonicznych zdjęć tenisowych

OPPO, oficjalny partner Wimbledonu, z okazji powrotu turnieju Wielkiego Szlema na korty, wystartował z nowym projektem – Courting the Colour. We współpracy z Getty Images, OPPO przywróciło kolory starych, kultowych fotografii, aby opowiedzieć na nowo historie kryjące się za każdą z nich.

Stare fotografie zostały poddane procesowi renowacji przez ekspertów z Getty Images, ze wsparciem technologii obrazowania OPPO. Kolekcja Courting the Colour, składająca się z siedmiu zdjęć, przedstawia m.in. pierwszych afroamerykańskich sportowców, którzy wygrali Wimbledon – Altheę Gibson i Arthura Ashe’a. W nowej odsłonie fotografię można odczytywać jako obraz ludzkiej odwagi w obliczu niesprawiedliwości społecznej tamtych czasów. Z kolei zdjęcie, na którym widać Suzanne Lenglen, Helen Jacobs i Freda Perry’ego, pokazuje ikony kultury oraz to, jak walczyły o swoją tożsamość i przekonania. Znani z tego, że w wielkim stylu prezentowali się na turnieju, zmieniali nie tylko modę na korcie i poza nim, ale także stereotypowe postrzeganie sportowców i sportsmenek.

OPPO, od trzech lat będące partnerem Wimbledonu, doskonale rozumie ducha tego sportu i radość, jaką niesie zarówno zawodnikom, jak i fanom powrót na korty zamknięte wcześniej przez pandemię. Poprzez ponowne skupienie się na istocie tenisa mamy nadzieję przywrócić głębszą więź kibiców ze sportem. Wimbledon, jako filar tenisa jest najlepszym miejscem, żeby o to zadbać. – Gregor Almassy, Overseas CMO for OPPO.

Test OPPO Reno4 Lite – uchwyć swoją perspektywę

Tenis, jako dyscyplina sportowa, od dawna korzysta z nowych technologii, wykorzystując najnowsze osiągnięcia do ułatwienia ważnych rozmów i ulepszenia samej gry. Dlatego też Wimbledon jest niezwykle dumny ze współpracy przy kampanii Courting the Colour z wiodącym innowatorem jakim jest firma OPPO. – Mick Desmond, Commercial & Media Director, AELTC.

Courting the Colour jest serią aktywacji realizowanych w ramach kampanii OPPO Play with Heart, stworzonej, aby pomóc zbliżyć fanów do sportu – i jak widać to na zdjęciach – pokazać, że grając z sercem możemy przezwyciężyć trudne czasy i promować różnorodność.
Kolekcję fotografii Courting the Colour można zobaczyć tutaj: https://events.oppo.com/en/oppo-and-tennis/#awakencolour
Kolekcja Courting the Colour
Fotografia: Althea Gibson
Althea Gibson, pierwsza Afroamerykanka, która wygrała Wimbledon, jest przedstawiona w trakcie opuszczania kortu wraz ze swoją rodaczką Darlene Hard po ciężkim sportowym pojedynku. Przy wykorzystaniu miliarda kolorów, obraz, który pierwotnie był czarno-biały, ożywia prawdziwą ikonę i liderkę, która nigdy nie akceptowała „nie” jako odpowiedzi w życiu i nieustannie dążyła do pokazania, że zasługuje na swoje miejsce na korcie, niezależnie od koloru skóry.
Fotografia: Arthur Ashe, Jimmy Connors
Arthur Ashe, pierwszy Afroamerykanin, który wygrał Wimbledon, został sfotografowany w 1957 roku u boku Jimmy’ego Connorsa. Wykorzystując miliard barw, obraz, który pierwotnie był czarno-biały, został ożywiony by pokazać nieugiętość jaką Arthur wykazał się w obliczu niesprawiedliwości społecznej swoich czasów.
Fotografia: Helen Jacobs
Helen Jacobs jest przedstawiona na Roland Garros, gdzie w 1934 roku zmieniła oblicze mody, będąc pierwszą kobietą, która zamiast sukienki założyła na kort szorty.
Fotografia: Fred Perry
Ikona kultury, Fred Perry zdobył 14 tytułów mistrzowskich, zanim stworzył swoją kultową linię odzieży sportowej, która zmieniła świat mody. Na zdjęciu z 1934 roku Perry ma na sobie swoją słynną już na całym świecie koszulę.
Fotografia: Suzanne Lenglen
Pionierka mody Suzanne Lenglen na zdjęciu obok Elizabeth Ryan; jedna z najwcześniejszych fotografii przedstawiających sportsmenki grające w tenisa. Dzięki swojej pasji, Lenglen wyprzedzając swoje czasy stała się ikoną kobiet.
Fotografia: All England Croquet Club
Członkowie All England Croquet Club przed pawilonem Wimbledonu w 1870 roku. W 1877 roku, po pierwszym turnieju tenisowym, klub zmienił nazwę na The All England Croquet and Lawn Tennis Club.
Fotografia: Wimbledon, po II Wojnie Światowej
Po zakończeniu II Wojny Światowej, Wimbledon odbył się po raz pierwszy w 1946 roku. W tle wciąż można dostrzec zniszczenia spowodowane przez naloty. Odrestaurowane zdjęcie daje fanom nową perspektywę na ich ukochany sport.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: