Huawei dla najlepszych uczelni w Polsce

Ogłoszono Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Huawei we wspólnych projektach z najlepszymi uczelniami w Polsce

Huawei

Znane są już najlepsze polskie uczelnie akademickie, niepubliczne i zawodowe w Polsce, a także ranking wydziałów i innych jednostek prowadzących w Polsce studia na aż 71 kierunkach. 22 czerwca w Centrum Olimpijskim PKOl wręczono dyplomy laureatom XXII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021, którego Partnerem Głównym jest Huawei Polska. Najlepsza spośród niepublicznych uczelni Akademia Leona Koźminskiego, najwyżej oceniana publiczna uczelnia techniczna czyli Politechnika Warszawska, a także zajmująca 4. Miejsce Akademia-Górniczo Hutnicza to uczelnie od dawna współpracujące z Huawei w projektach naukowych.

Test Huawei MatePad 2021 – multimedialny tablet z Wi-Fi 6

Najlepsze uczelnie w Polsce w obiektywnym zestawieniu

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy od lat przygotowywany jest z myślą o kandydatach na studia, którzy dzięki niemu, na bazie wiarygodnych informacji, mogą w przemyślany sposób dokonać wyboru uczelni i kierunku studiów.

Rolą tego rankingu jest nie tylko zachęta do rywalizacji fair play, ale przede wszystkim kształtowanie nowego pokolenia, ponieważ dla młodych ludzi ten ranking jest busolą, która pokazuje to, co najatrakcyjniejsze na akademickiej mapie Polski” – stwierdził prof. Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Finałowa gala jest wyjątkowym świętem polskiej edukacji. Wzięło w niej udział szerokie grono akademickie, przedstawiciele oświaty oraz partnerzy zaangażowani w rozwój nauki w Polsce, a co najważniejsze – w trakcie jej trwania ogłoszono zwycięzców Rankingu Kierunku Studiów oraz Rankingu Publicznych Uczelni Zawodowych, Rankingu Uczelni Niepublicznych i Rankingu Uczelni Akademickich.
Test Huawei MateBook D15 – uniwersalny laptop dla rodziny i biura

Dziś coraz większe znaczenie ma gospodarka oparta na wiedzy, a jej fundament stanowią zdolni, wykształceni ludzie. Będąc partnerem głównym tegorocznego Rankingu, jesteśmy szczególnie dumni z wysokich pozycji, jakie osiągnęły uczelnie, z którymi prowadzimy ścisłą współpracę. Jesteśmy partnerem najlepszej uczelni technicznej w Polsce – Politechniki Warszawskiej, najlepszej uczelni niepublicznej – Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, oraz zajmujących wysokie pozycje Akademii Górniczo- Hutniczej, Uniwersytetu Łódzkiego czy Politechniki Poznańskiej. Huawei działa w Polsce od 17 lat i zawsze bliskie było nam zaangażowanie w rozwój lokalnych społeczności, a także polskiej nauki.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić polskim uniwersytetom najlepsze technologie na rynku i wspierać je naszym stworzonym globalnie know-how. Ponieważ zapotrzebowanie rynku na specjalistów będzie rosnąć, kluczowym jest nie tylko stałe podnoszenie poziomu kształcenia na uczelniach, ale także otwieranie nowych kierunków, które pokryją braki kadrowe. Ważne jest też zapewnianie różnorodności, poprzez zachęcanie kobiet do podejmowania studiów na kierunkach ścisłych, czy aktywizację osób z niepełnosprawnościami. W podejmowanych przez nas inicjatywach, aktywnie działamy we wszystkich powyższych obszarach, by móc sprostać wyzwaniom, które stoją przed nauką i szkolnictwem wyższym” – powiedział Ryszard Hordyński dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.

Wsparcie Huawei dla najlepszych uczelni w Polsce

Wśród uczelni niepublicznych w Rankingu triumfuje Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, która jesienią ubiegłego roku dołączyła do prowadzonego przez Huawei programu ICT Academy, w ramach którego studenci współpracujących uczelni otrzymują dostęp do narzędzi, szkoleń i webinarów Huawei. Była to kolejna – po uruchomieniu studiów podyplomowych Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i stworzeniu wyposażonej w inteligentne tablice Idea Hub sali wykładowej –  wspólna inicjatywa Huawei i ALK na rzecz rozwoju polskiej nauki.
Współpraca z ALK to jedna z wielu inicjatyw Huawei w obszarze współdziałania z najlepszymi uczelniami w Polsce. W ostatnim czasie Huawei podpisał także umowę o współpracy z Uniwersytetem Łódzkim, które znajduje się w TOP20 uczelni akademickich w Rankingu Perspektyw. Firma ściśle współpracuje także z Politechniką Warszawską, która okazała się być najlepszą techniczną uczelnią publiczną, zamykając podium rankingu z Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Warszawskim. Huawei wraz z przedstawicielami Politechniki Warszawskiej już od roku rozwijają działania w zakresie Sztucznej Inteligencji. W lutym porozumienie o współpracy podpisane zostało również z 4. na liście Rankingu Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. W jej ramach Huawei przekazał uczelni system ATLAS wspomagający uczenie głębokie, który służy pracownikom naukowym w Katedrze Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Wydziału EAIIB do prowadzenia badań nad sztuczną inteligencją, sztucznymi sieciami neuronowymi oraz analizą i rozpoznawaniem obrazów.
Coroczne prace nad rankingiem to ogrom pracy kapituły, która przygotowuje metodologię na bazie obiektywnych kryteriów, uwzględniając wytyczne ustawowe.

To już drugi ranking, który przygotowujemy pod rządami nowej ustawy,  nasza kolejna przymiarka do tego, jak ułożyć kryteria i dostosować je do nowych zasad. By sobie uświadomić, jak trudne jest to zadanie, wystarczy powiedzieć, że w bazie OPI mamy obecnie 1553 nazwy kierunków studiów „uczelnianych”, a tylko od ubiegłego roku przybyło ich ponad 200! Dlatego trzeba było po nowemu skalibrować Ranking Kierunków Studiów, by dopasować go do nowych warunków” – powiedział o pracach nad tegorocznym Rankingiem, Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca polskich rankingów edukacyjnych, podczas Gali Finałowej Rankingu 2021.

Pełna lista uczelni sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021 jest dostępna pod adresem: https://2021.ranking.perspektywy.pl/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: