Nowa edycja ‘Fort Boyard’ z nowymi prowadzącymi

Już jesienią tego roku ‘Fort Boyard’ powraca do Polski. Nowa edycja ‘Fort Boyard’ emitowana na platformie Viaplay z nowymi prowadzącymi

Fort Boyard

  • Nowa odsłona programu będzie składała się z 8 odcinków, w których udział weźmie 48 znanych postaci polskiego show-biznesu
  • Prowadzącymi nadchodzącej edycji ‘Fortu Boyard’ będą Elżbieta Romanowska oraz Mariusz Kałamaga, natomiast w rolę mędrczyni wcieli się Tamara Gonzalez Perea
  • W Polsce serwis streamingowy Viaplay, będący częścią NENT Group, zostanie uruchomiony w sierpniu 2021 roku

Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca firma streamingowa działająca w regionie państw nordyckich i bałtyckich, która od sierpnia będzie dostępna także w Polsce, już jesienią tego roku wznowi emisję ‘Fortu Boyard’, niezwykle popularnego programu rozrywkowego dla całej rodziny.

W jego nowej odsłonie uczestniczyć będzie 48 znanych postaci polskiego show-biznesu, rywalizujących między sobą w różnorodnych konkurencjach prowadzonych w tytułowym forcie, który znajduje się na francuskim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Nowymi prowadzącymi ‘Fortu Boyard’ będą Elżbieta Romanowska, polska aktorka teatralna i filmowa oraz znany artysta kabaretowy i prezenter, Mariusz Kałamaga. Po raz pierwszy w polskiej edycji programu w postać przedstawiającą uczestnikom rozmaite zagadki wcieli się kobieta – mędrczynią została blogerka modowa oraz prezenterka telewizyjna, Tamara Gonzalez Perea.

Test Creative Sound Blaster JAM V2 – lekka konstrukcja, brzmienie i cena

‘Fortu Boyard’ to bardzo popularny program telewizyjny, którego pierwsza odsłona została wyemitowana w 1990 roku we Francji. Od tego momentu powstały już 34 edycje programu, które od lat cieszą się ogromną popularnością wśród widzów na całym świecie. Tytułowy fort, w którym odbywa się rywalizacja uczestników, umiejscowiony jest w cieśninie Pertuis d’Antioche na zachodnim wybrzeżu Francji. Nowa edycja programu, która będzie wyświetlana w Polsce na platformie Viaplay, zaprezentuje zmagania wielu znanych i lubianych gwiazd.

W dwóch polskich edycjach programu, emitowanych w latach 2008-2009, w rolę prowadzących wcielili się Katarzyna Glinka oraz Robert Gonera, natomiast mędrcem zadającym zagadki uczestnikom, był Janusz Weiss. W najnowszej odsłonie gospodarzami ‘Fortu Boyard’ będzie niezwykły duet prowadzących – Elżbieta Romanowska oraz Mariusz Kałamaga, a mędrczynią zostanie Tamara Gonzalez Perea.

IPLA – na smartfonie, tablecie, komputerze i Smart TV

Elżbieta Romanowska jest jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek teatralnych i filmowych, a także popularną prezenterką telewizyjną. W swoim dorobku ma również wiele występów w znanych serialach takich jak „Ranczo”. Aktorka związana jest z teatrem muzycznym Capitol we Wrocławiu, współpracowała też z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu i Teatrem Piosenki we Wrocławiu oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Elżbieta Romanowska brała także udział w popularnych programach telewizyjnych takich jak „Jak oni śpiewają?”, „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” oraz „Twoja twarz brzmi znajomo”. W 2020 roku została gospodynią programu rozrywkowego „Anything Goes. Ale jazda!”

Mariusz Kałamaga jest artystą kabaretowym, a także prezenterem radiowym i telewizyjnym. W przeszłości był jednym z liderów kabaretu Łowcy.B., współprowadził także program „Piotr Bałtroczyk na żywo”. Był również uczestnikiem i prowadzącym wielu popularnych programów rozrywkowych m.in.  „Tylko nas dwoje. Just the Two of Us”, “Stand up. Zabij mnie śmiechem”,  „Śpiewajmy razem. All Together Now” oraz „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

Tamara Gonzalez Perea jest blogerką modową, prezenterką telewizyjną oraz stylistką. Współtworzyła takie programy telewizyjne jak „Shopping Queen”, „Supermodelka Plus Size” czy „Królowe second-handów”. Była także finalistką programów „Agent-Gwiazdy” i „Taniec z gwiazdami” oraz prowadzącą „Pytanie na śniadanie”. Stworzony przez nią w 2011 roku blog modowy, jest obecnie jedną z najbardziej popularnych polskich platform, służących rozwojowi osobistemu, motywacji oraz poszukiwaniu swojego prawdziwego Ja.

,,Nowa edycja ‘Fortu Boyard’, która już jesienią tego roku zostanie wyemitowana na platformie Viaplay, z pewnością przyciągnie przed ekrany wielu polskich widzów. Duet prowadzących – Elżbieta Romanowska oraz Mariusz Kałamaga, a także Tamara Gonzalez Perea w roli mędrczyni, gwarantują znakomitą rozrywkę. Są to niezwykle dynamiczne i kreatywne osoby, posiadające jednocześnie ogromne doświadczenie w realizacji programów o podobnym formacie.

Wśród pozostałych gwiazd, które wezmą udział w nowej odsłonie ‘Fortu Boyard’, znajdzie się wiele znanych w Polsce osób. Cieszymy się, że będziemy mogli ponownie zaprezentować ten format i z niecierpliwością czekamy by przedstawić polskim widzom pozostałych uczestników programu – podkreśla Filippa Wallestam, Chief Content Officer NENT Group.

Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce w sierpniu 2021 roku.

Recenzja IR WOOX R4294 – pilot uniwersalny, czyli zacznij żyć SMART

Endemol Shine Polska to jeden z czołowych producentów telewizyjnych w kraju. W portfolio firmy znajduje się szeroka gama produkcji, od filmów fabularnych i seriali telewizyjnych po programy typu talent show, reality oraz teleturnieje. Jest częścią międzynarodowej grupy medialnej Banijay.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: