Cebula deal, czyli jak kupić smartfon i zapłacić cebulą

Cebula deal, czyli jak kupić smartfon i zapłacić cebulą

cebula deal

To była historyczna promocja w polskim e-handlu. Jeszcze nigdy żaden sklep – za swoją zgodą – nie oferował asortymentu w zamian za cebule.

Test Blue Mic Snowball iCE – świetny mikrofon dla video-rozmów

Aby skorzystać z promocji, należało się wykazać refleksem. Ze specjalnego kodu rabatowego „cebula-deal” mogła skorzystać tylko jedna osoba i mogła wybrać którykolwiek z blisko sześciuset smartfonów w ofercie x-komu.

Zastosowaliśmy bardzo prosty przelicznik walutowy. Każda złotówka w cenie telefonu to jedna cebula. Była szansa, że najszybszy klient wybierze najdroższy telefon w naszej ofercie. To by oznaczało blisko 9 tysięcy cebul w którymś z naszych salonów. Podjęliśmy jednak to ryzyko. – Adam Filipczak – social media manager, pomysłodawca akcji

Promocja trwała bardzo krótko. Kod został wykorzystany po 30 sekundach od momentu jego opublikowania. Wykorzystał go pan Grzegorz z Olsztyna, zdecydował się na smartfon realme 7, który w x-komie kosztuje 849 złotych. W czwartek pojawił się w salonie z siedmioma workami cebuli, których waga przekraczała 100 kilogramów. Zapłacił za nie niecałe 180 złotych.
Pan Grzegorz z cebulową walutą

W naszej promocji zainspirowaliśmy się ostatnią sytuacją z Wyszkowa, gdzie jeden z klientów chciał kupić robota sprzątającego, ale zamiast napić na kasę kod kreskowy urządzenia, zważył je jako cebulę. W tamtym wypadku udało się zbić cenę z 499 złotych na nieco ponad 16 złotych. U nas procentowo rabat był trochę mniejszy, ale przynajmniej za zakup u nas nie grozi kara do 8 lat więzienia.- Kamil Szwarbuła – rzecznik prasowy x-komu.

Obieramy cebulę w częstochowskiej siedzibie x-komu

Obieramy cebulę w częstochowskiej siedzibie x-komu

Finalnie 849 cebul trafiło do kantyny w centrali x-komu w Częstochowie. Z tej okazji szef kuchni postanowił zmienić menu na następny dzień. Znalazły się w nim m.in. zupa cebulowa, cebularz, pierogi ruskie z cebulką zasmażaną czy ryba w panierce cebulowej. Dodatkowo każdy pracownik x-komu, który przyszedł do kantyny na obiad, mógł odebrać jedną cebulę w prezencie.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: