10 wskazówek – jak się zmotowować się na lepsze życie

10 wskazówek – jak się zmotowować się na lepsze życie

Chcesz ciekawie spędzać wolny czas, a jednocześnie cieszyć się pełnią życia? Co roku odkrywamy uroki nowych zajęć — pieczenia chleba na zakwasie, morsowania czy eksplorowania okolicznej przyrody. Poznaj 10 wskazówek na to, jak się zmotowować i powrócić do podstaw, by cieszyć się szczęśliwym, zdrowym życiem.

zmotowować

1 godzina rozmów z najbliższymi

Dzwoń do najbliższych osób i wspierajcie się nawzajem. Skontaktuj się z przyjaciółmi lub członkami rodziny, z którymi od dawna nie było okazji pogadać. Utrzymywanie kontaktów to ważny sposób dbania o zdrowie psychiczne, a na pewno masz coś do powiedzenia koleżankom i kolegom ze szkoły lub kuzynom po długiej przerwie.

Test Motorola moto g20 – cztery aparaty uwiecznią wspomnienia

2 rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni

Zanim położysz się spać, przemyśl i zapisz zdarzenia z mijającego dnia, za które odczuwasz wdzięczność. W nawale pracy wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele ma w życiu i skupia się na problemach. Wylistowanie tego, co w danym dniu dobre, pomaga zakończyć go z pozytywną energią i spokojem, dzięki którym poprawia się jakość snu i życia.

3 minuty śmiechu

Pozytywne skutki śmiechu i radości. Spróbuj znaleźć w ciągu dnia 3 minuty na radość i rozrywkę — oglądanie śmiesznych filmików, udostępnianie zdjęć czy gry planszowe.

zmotowować

4 kolory na talerzu

Zadowolenie bierze się z wnętrza. Niezbędna jest zrównoważona dieta, dlatego nie zapominaj o zdrowym odżywianiu. Raz dziennie nasyć żołądek i wzrok posiłkiem mającym co najmniej cztery kolory.

Test Motorola Moto G50 – smartfon 5G w niskiej cenie w użytkowaniu

5 minut relaksu

Pozwól sobie na chwilę odpoczynku. Czasami trzeba zatrzymać rozpędzone myśli, ciągłe planowanie i złapać przerwę w realizowanych działaniach – i po prostu być tu i teraz. Niekiedy może być trudno oddzielić sprawy zawodowe od domowych, ale relaks jest konieczny. Zatrzymaj się na 5 minut i usiądź przy oknie, na balkonie albo w ogrodzie i wyłącz niekończący się potok myśli oraz trosk.

 

 6 piosenek, które dodają Ci radości i motywacji

Muzyka zawsze potrafi zachęcać i dodawać nowej energii. Optymistyczna muzyka z pewnością pomoże Ci rano wstać i przygotować się do pracy. Słuchaj muzyki w tle podczas jazdy — co najmniej 6 ulubionych piosenek doładuje Ci baterie, a może nawet porwie do tańca.

Test Motorola Moto G100 – z Ready For zmienia sposób korzystania z telefonu

7 minut ćwiczeń

Poruszaj się z radością. Każdy może wygospodarować co najmniej 7 minut na aktywność fizyczną w ciągu dnia — od tańczenia przy ulubionej muzyce po jazdę na rowerze czy spacer. Zamień jazdę transportem publicznym lub samochodem na szybkie chodzenie po zakupy czy na łono natury.

8 godzin wysypiania się

Śpij jak dziecko. Aby odpowiednio wypocząć i zregenerować organizm, dorosła osoba powinna spać zalecane 8 godzin dziennie. Przed pójściem spać otwórz okna i przewietrz sypialnię, odłóż telefon i zapadnij w głęboki sen.

9 stron książki

Czytaj i pogłębiaj wiedzę. Czytaj co najmniej 9 stron książki dziennie — zrelaksuje Cię to i odświeży myśli.

 

Uczcij 10 generacji rodziny moto g: moc pochodzi z wnętrza

Wykorzystaj smartfon z rodziny moto g, aby móc robić to wszystko, gdziekolwiek jesteś. Jesteśmy odważni, śmiali i mocni — jak najnowsza motorola moto g100. Smartfony stanowią nieodłączny element wielu aspektów naszego życia, a w tych czasach łączność jest jeszcze ważniejsza. moto g100 pomaga żyć tu i teraz, bez rzeczy rozpraszających uwagę. Urządzenie to jest świetnym towarzyszem każdej chwili dzięki takim funkcjom jak tryb Dual Capture pozwalającym nagrywać jednocześnie aparatami z przodu i z tyłu. Żyj w swoim stylu dzięki smartfonowi, którego sercem jest potężny procesor Qualcomm  Snapdragon 870 5G. W zasięgu ultraszybkiej sieci 5G możesz błyskawicznie przeglądać strony internetowe, pobierać pliki i prowadzić wysokiej jakości rozmowy wideo.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]