Xiaomi – wzorowe standardy

Xiaomi – miesiąc świadomości bezpieczeństwa i prywatności w firmie

Xiaomi - wzorowe standardy

Miesiąc świadomości bezpieczeństwa i prywatności w firmie Xiaomi oraz wydanie dwóch raportów na temat ochrony prywatności pokazują, że w tym zakresie firma ma wzorowe standardy

Test Xiaomi Mi 11 Ultra – polubisz fotografię i filmowanie w smartfonach

Firma Xiaomi zakończyła dziś Miesiąc Wiedzy o Bezpieczeństwie i Prywatności w Parku Naukowo-Technologicznym Xiaomi. Podczas czerwcowej akcji, Xiaomi przedstawiło pracownikom, kierownictwu, ekspertom branżowym i opinii publicznej swoje praktyki w zakresie bezpieczeństwa informacji i ochrony prywatności. Rozdano również białe księgi na temat bezpieczeństwa i prywatności oraz raport na temat transparentności w przetwarzaniu danych użytkowników.

To już drugi rok, kiedy Xiaomi organizuje Miesiąc Świadomości Bezpieczeństwa i Prywatności. W tym roku tematem przewodnim było hasło „Bezpieczeństwo to nasza wspólna odpowiedzialność. Zawsze myśl zanim zaczniesz działać”. Celem było pokazanie determinacji Xiaomi w dążeniu do osiągnięcia najlepszych w branży standardów w zakresie bezpieczeństwa i prywatności oraz wzmocnienie zaangażowania w otwartość.

Test Xiaomi Redmi Note 10 5G – sieć 5G dla każdego

Cui Baoqiu, wiceprezes Xiaomi i przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa i Prywatności Xiaomi, powiedział: „Jako jeden z największych producentów smartfonów z systemem Android ponosimy ogromną odpowiedzialność. Jesteśmy zobowiązani do informowania konsumentów o tym, w jaki sposób ich dane osobowe są gromadzone, wykorzystywane i chronione. Z dumą możemy powiedzieć, że Xiaomi podtrzymuje światowej klasy standardy w zakresie bezpieczeństwa, prywatności i transparentności.

Ochrona danych i prywatności użytkowników zawsze była priorytetem Xiaomi. W 2014 roku Xiaomi utworzyło swoją Komisję ds. Bezpieczeństwa i Prywatności. W 2016 roku Xiaomi stało się pierwszym chińskim przedsiębiorstwem, które otrzymało certyfikat od TrustArc. Xiaomi z sukcesem przeszło badanie zgodności z General Data Protection Regulation (GDPR) Unii Europejskiej w 2018 roku. W 2019 roku systemy bezpieczeństwa i prywatności Xiaomi zostały certyfikowane ISO/IEC 27001, ISO/IEC 27018 i opublikowano pierwszą wersję białej księgi bezpieczeństwa i prywatności MIUI.

Podczas tegorocznego miesięcznego programu pracownicy i goście dowiedzieli się o tematach związanych z bezpieczeństwem i prywatnością. Odbyły się również zajęcia z Akademii Bezpieczeństwa Xiaomi dla pracowników, obejmujące tematy dla różnych działów, na przykład „Jak trzymać się ochrony prywatności w trakcie rozwoju produktu”, „Badania i rozwój bezpieczeństwa ogólnego”, „Kontrola ryzyka biznesowego”, itp.

Test Xiaomi Redmi Note 10 Pro – moc 108 megapikseli i AMOLED-a 120 Hz

Konkurs Xiaomi Cup CTF (Capture The Flag) zaoferował tysiącom inżynierów możliwość wcielenia się w rolę „hakerów” i wzięcia udziału w konkursie cyberbezpieczeństwa, aby rozwiązać wyzwania związane z prywatnością. Firma zaprosiła również certyfikowanych instruktorów International Association of Privacy Professionals (IAPP) do przeprowadzenia profesjonalnych szkoleń dla pracowników.

Xiaomi zorganizowało również panel dotyczący bezpieczeństwa IoT oraz panel dotyczący ochrony prywatności, w których uczestniczyli eksperci branżowi zajmujący się bezpieczeństwem i prywatnością z różnych perspektyw. Wśród uczestników znaleźli się Margaret Honda, Global Research Manager w IAPP, Brad Ree, CTO w ioXt, David Mudd, Global Digital Product Certification Director w BSI, Scott Roberts, Director of Android Security Assurance w Google, Richard Watson, Lead Partner of APAC Cybersecurity Risk Management w EY, Paul Breitbarth, Director of Global Policy & EU Strategy w TrustArc, oraz Paul Breitbarth, Director of Global Policy & EU Strategy w TrustArc.

Richard Watson, Lead Partner w APAC Cybersecurity Risk Management w EY, podzielili się opinią, że konsumenci oczekują, że ich dane będą gromadzone i przechowywane w bezpieczny sposób. Przy udostępnianiu danych osobowych organizacji, jako najważniejsze czynniki oceniane są bezpieczne procesy gromadzenia i przechowywania danych (63%), kontrola nad tym, jakie dane są udostępniane (57%) oraz zaufanie (51%).

Paul Breitbarth, dyrektor ds. polityki globalnej i strategii UE w TrustArc, doradzał organizacjom w zakresie międzynarodowego transferu danych użytkowników i podkreślił znaczenie zapewnienia przez eksporterów danych równoważnego poziomu ochrony danych na mocy przepisów i/lub zobowiązań międzynarodowych państwa trzeciego będącego miejscem przeznaczenia, a także poprzez zastosowanie metody dającej odpowiednie zabezpieczenia.

W ciągu miesiąca wydano dwa ważne dokumenty dotyczące prywatności: MIUI Privacy White Paper oraz Xiaomi loT Privacy White Paper. Podsumowują one politykę i praktyki Xiaomi w zakresie prywatności w MIUI i produktach IoT oraz wyjaśniają, jakiego rodzaju i w jaki sposób gromadzone są dane użytkowników oraz jak są one wykorzystywane i chronione. Ilustrują również politykę prywatności każdej aplikacji dołączonej do MIUI i wszystkich powszechnie używanych produktów loT wraz z listą przetwarznych danych. Dokumenty te można znaleźć w centrum zaufania Xiaomi, https://trust.mi.com/

Ponadto Xiaomi opublikowało Raport transparentności 2020 (https://trust.mi.com/), w którym wyszczególniono żądania dotyczące udostępniania danych, które Xiaomi otrzymało od państw i różnych organów na całym świecie i jak Xiaomi na nie odpowiedziało.

Transparentność, odpowiedzialność, kontrola rodzicielska, bezpieczeństwo i zgodność z prawem to zasady ochrony prywatności Xiaomi. Xiaomi przestrzega lokalnych przepisów prawa na wszystkich rynkach, na których prowadzi działalność. Dążymy do tego, aby pomóc każdemu cieszyć się lepszym życiem dzięki innowacyjnym technologiom. Xiaomi nigdy nie przestanie produkować bezpiecznych, niezawodnych i godnych zaufania produktów na całym świecie” – powiedział Lu Weibing, wiceprezes Xiaomi i prezes działu międzynarodowego.

źródło: Xiaomi

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl