MWC 2021: NickWatch – smartwatch dla rodzin z dziećmi

MWC 2021: NickWatch – smartwatch dla rodzin z dziećmi od Nickelodeon

NickWatch - smartwatch

Grupa mediowa ViacomCBS Networks International (VCNI) podczas Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentowała pierwszy w portfolio Nickelodeon smartwatch NickWatch przeznaczony dla rodzin z dziećmi – urządzenie typu wearable, które w myśl idei stacji „Kids first” ma zapewnić rozrywkę, edukację i komunikację w jednym. Smartwatch będzie dostępny w sprzedaży w 2022 roku.

NickWatch dzięki rozbudowanym funkcjom zaoferuje dzieciom niezależność w połączeniu z rozrywką dostarczaną przez ulubionych bohaterów Nickelodeon. Urządzenie zapewni bezpośrednią komunikację z rodziną i przyjaciółmi, będzie promować aktywność fizyczną i pomoże w odkrywaniu świata. Każdy NickWatch będzie sprzedawany z obudową na smartwatcha, dwiema opaskami (jedną z graficznymi elementami przedstawiającymi bohaterów kreskówek i drugą opaską premium dla dorosłych) oraz ładowarką LED z motywem wybranej postaci.

Test Hama Fit Watch 5910 – inteligentny zegarek dla fanów fitnessu

Produkt jest wyrazem innowacyjnego podejścia do dystrybucji treści znanych z anteny stacji oraz ideą łączenia zabawy z edukacją. „ViacomCBS znane jest ze swojego portfolio kultowych marek, które przez dekady kształtowały bieżące wydarzenia i popkulturę. NickWatch to kamień milowy – pierwsze urządzenie smart, które wykorzystuje siłę naszych marek konsumenckich. Ten strategiczny produkt jest odzwierciedleniem DNA marki i jej treści. Chcemy jeszcze bardziej wzmocnić pozycję wiodącego partnera komercyjnego z różnymi możliwościami kontaktu z konsumentem, oferując nowe, wciągające doświadczenie” – mówił Raffaele Annecchino, Prezes i Dyrektor Generalny ViacomCBS Networks International.

Siła zabawy: rozrywka pobudzająca wyobraźnię

Smartwatch ma zachęcać dzieci do prowadzenia zdrowego stylu życia, a poprzez odpowiednie programy angażować do pracy zarówno wyobraźnię, jak i ciało. Dzieci będą mogły grać same lub wybrać się na wspólną wyprawę z przyjaciółmi, którzy również posiadają NickWatcha.

Funkcje rozrywki opracowane w oparciu o kultowe produkcje Nickelodeona będą obejmować zabawne filtry do zdjęć, ruchome efekty dźwiękowe i instrumenty muzyczne grające zgodnie z ruchami dłoni użytkownika. Regularnie i na bieżąco będą dodawane aktualizacje zawartości z nowymi grami, naklejkami, efektami dźwiękowymi i innymi funkcjami.

Komunikacja zapewniająca łączność między dziećmi a rodzicami

Platforma umożliwi również komunikowanie się na dwa podstawowe sposoby: poprzez wiadomości tekstowe i połączenia głosowe. Rodzic lub opiekun będzie mógł wysyłać SMS-y ze swojego telefonu, a dzieci odpowiadać za pomocą wcześniej napisanych wiadomości tekstowych, wiadomości głosowych, emotikonów lub zdjęć. Co więcej, najmłodsi będą mogli dzwonić do zapisanych kontaktów, a także odbierać połączenia przychodzące od wybranych wcześniej numerów. Dodatkowo opiekunowie będą mieć możliwość tworzenia wątków grupowych czy wysyłania wiadomości z naklejkami, timerów, przypomnień, zdjęć, wiadomości głosowych i tworzenia ankiet.

Test MaxCom Fit FW32 Neon – kobiecy, elegancki i do tego funkcjonalny

Dostępna będzie również funkcja mapy, która pozwoli opiekunom i członkom rodziny zobaczyć lokalizację w czasie rzeczywistym pozostałych osób za pomocą GPS, Wi-Fi i wież komórkowych – wystarczy pobrać aplikację na swoje urządzenie.

NickWatch od Nickelodeon został opracowany we współpracy z Watchinu, izraelskim startupem technologicznym, który zbudował i będzie obsługiwał urządzenie poprzez umowę licencyjną z VCNI.

Ceny, partnerzy detaliczni i dystrybucyjni, jak również dostępność na rynku, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: