TIER nagradza za poprawne parkowanie e-hulajnóg

TIER nagradza za poprawne parkowanie e-hulajnóg

TIER

TIER, europejski lider obszaru mikromobilności, przeciera szlak i jako pierwszy operator w Polsce wprowadza system wynagradzania użytkowników za parkowanie e‑hulajnóg w wyznaczonych strefach. Rozwiązanie to jest odpowiedzią na potrzeby władz i mieszkańców miast borykających się z problemem źle ustawionych bądź porzuconych hulajnóg. Gratyfikacja parkowania za pomocą darmowych minut jest już aktywna w aplikacji TIER na terenie Trójmiasta, Kołobrzegu i Krakowa.

Test Blue Mic Snowball iCE – świetny mikrofon dla video-rozmów

TIER nadaje tempo rynkowi e-hulajnóg

E-hulajnogi TIER zdążyły w krótkim czasie wpisać się w krajobraz miast, w których są dostępne. Aby realizować misję zmiany mobilności na dobre, TIER proaktywnie nawiązuje rozmowy z władzami miast, ustalając warunki współpracy jeszcze przez rozpoczęciem działalności. Najnowszym przedsięwzięciem firmy jest system wynagradzania użytkowników za wzorowe parkowanie hulajnóg w postaci przyznawania darmowych minut do wykorzystania podczas jazdy. Rozwiązanie to ma na celu promowanie dobrych praktyk w korzystaniu z e-hulajnóg oraz zwrócenie uwagi mieszkańców na kulturę poruszania się po przestrzeni miejskiej z szacunkiem do pozostałych użytkowników dróg. Funkcjonalność wynagradzająca użytkowników za odpowiednie parkowanie pojazdów będzie docelowo wdrożona w aplikacji TIER na obszarze całego kraju.

Chcemy być liderem zmiany branży mikromobilności, bierzemy więc na siebie także odpowiedzialność w zakresie wyrabiania wśród użytkowników dobrych nawyków jazdy e‑hulajnogami. Porzucone lub źle zaparkowane hulajnogi mogą stanowić niebezpieczną przeszkodę na drodze. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa wynagradzania za parkowanie pojazdów w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach, stworzona z myślą o traktowaniu wszystkich użytkowników dróg z szacunkiem i empatią, pomoże zmienić na dobre przyzwyczajenia użytkowników, postrzeganie tej formy mikromobilności, jak i bezpieczeństwo – mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER Polska.

Jak zyskać darmowe minuty na przejazdy?

Należy podkreślić, że specjalne strefy odpowiednie dla parkowania e-hulajnóg na terenie Trójmiasta, Kołobrzegu oraz Krakowa zostały wyznaczone w ścisłym porozumieniu z władzami miast. Po zalogowaniu się do aplikacji użytkownik zobaczy mapę z zaznaczonymi obszarami parkingowymi, dzięki czemu będzie mógł przed wyruszeniem w trasę zaplanować jej przebieg oraz punkt końcowy. Po zakończeniu przejazdu w odpowiedniej strefie, do konta w aplikacji dodana zostanie nagroda w postaci darmowych minut do wykorzystania podczas następnej przejażdżki. Użytkownik każdorazowo otrzyma również potwierdzenie przyznania dodatkowych minut w wiadomości e‑mail wysłanej z aplikacji.

Rozwiązania przyszłości

TIER w każdym swoim działaniu realizuje misję zmiany mobilności na dobre, zarówno poprzez promowanie odpowiedzialnych postaw wśród użytkowników, jak również oferowanie im najnowszych rozwiązań technologicznych. Jedną z takich inicjatyw jest współpraca TIER z firmą Fantasmo przy wdrożeniu najdokładniejszego na świecie, innowacyjnego systemu monitorowania parkowania e-pojazdów za pomocą kamer. To właśnie takie, oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania, pozwalające na określenie miejsca postoju z dokładnością do 20 cm lub mniej, pozwolą w przyszłości zapewnić bardziej odpowiedzialne i bezpieczne parkowanie.

Test Poly Sync 20 – zestaw głośnomówiący do audiokonferencji

Jak prawidłowo zaparkować e-hulajnogę poza specjalną strefą parkowania?

W przypadku parkowania poza wyznaczoną strefą należy przestrzegać lokalnych przepisów, szanować innych uczestników ruchu oraz przede wszystkim nie blokować przejścia lub przejazdu. E-hulajnogę można zaparkować na chodniku w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna „przylegać” do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą (ważne, by nie stawiać hulajnóg obok siebie, a jedną za drugą). W przypadku parkowania hulajnogi na chodniku, szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra.

Dbając o zachowanie porządku w przestrzeni publicznej, TIER podejmuje się edukowania użytkowników, a także umożliwia im samodzielne zgłaszanie przypadku niepoprawnego parkowania. Chcąc wypożyczyć pojazd za pomocą aplikacji TIER, użytkownik musi zapoznać się z serią ekranów instruktażowych, które jasno wskazują, jak odpowiedzialnie korzystać
z e‑hulajnóg i jak je parkować. Użytkownicy mają również możliwość raportowania przypadków niepoprawnego zaparkowania hulajnogi na pomocą Obsługi Klienta.

Test Bose SoundLink Micro – wodoodporna muzyka
Każde zgłoszenie jest przekazywane do lokalnego zespołu TIER, który na miejscu podejmuje odpowiednie działania.

TIER

Jak zacząć jeździć TIER?

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść nóżki, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd”.

Co sprawia, że hulajnogi TIER są idealnym sposobem poruszania się po mieście?

Na uwagę zasługuje przede wszystkim 100% neutralność klimatyczna, którą TIER osiągnął w styczniu 2020 roku jako pierwsza firma z branży mikromobilności. Drugim wyróżnikiem jest technologia wymiennych baterii zastosowana we wszystkich e‑pojazdach, dzięki czemu możliwe jest optymalizowanie procesu przewożenia ich do magazynów w celu ładowania. Jazda z TIER jest również bardzo komfortowa, a to ze względu na nowoczesny model e‑hulajnogi wyróżniający się stabilną konstrukcją – szerszą podstawą, większymi kołami, podwójnymi amortyzatorami i hamulcami.

źródło: TIER Mobility

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: