INEA tworzy niezależnego hurtowego operatora otwartych sieci

INEA tworzy niezależnego hurtowego operatora otwartych sieci

INEA

Z dniem 1 lipca nastąpił podział INEA S.A. na dwie spółki: operatora otwartych sieci światłowodowych – Fiberhost S.A. oraz niezależnego dostawcę usług – INEA Sp. z o.o.

Test Blue Mic Snowball iCE – świetny mikrofon dla video-rozmów

W marcu 2020 roku INEA ogłosiła powstanie nowej marki operatora otwartych sieci światłowodowych – Fiberhost. Od tamtej pory wszystkie działania związane z zarządzaniem i udostępnianiem otwartych sieci światłowodowych prowadzone są pod tą marką. 1 lipca doszło do podziału INEA i wydzielenia operatora hurtowego oraz dostawcy usług.

Reklamy

Z dniem 1 lipca spółka INEA S.A. zmieniła swoją nazwę na Fiberhost S.A. i od tego momentu wszystkie działania związane z budową i utrzymaniem infrastruktury, a także jej udostępnianiem prowadzone będą przez tę spółkę. Część biznesu związana ze świadczeniem usług dla użytkowników końcowych, w tym klientów biznesowych prowadzona będzie z kolei przez nowopowstałą spółkę – INEA Sp. z o.o.

To bardzo ważny moment w historii firmy, który kończy naszą ewolucję od tradycyjnego operatora kablowego do dwóch wyspecjalizowanych jednostek biznesowych: otwartego operatora hurtowego oraz niezależnego dostawcy usług. Jednocześnie jest to tylko formalne potwierdzenie sposobu, w jaki działamy już od kilku lat na rynku, współpracując na transparentnych zasadach z dostawcami usług – komentuje Michał Bartkowiak, Prezes Zarządu.

Test Asus ZenFone 8 Flip – niezaprzeczalnie to wyjątkowy smartfon

Zarząd obu spółek tworzyć będą – Michał Bartkowiak (Prezes Zarządu), Marta Wojciechowska (Członek Zarządu) i Piotr Sujecki (Członek Zarządu).

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: