motorola razr 5G zdobywa nagrodę Red Dot Award: Product Design 2021

motorola razr 5G zdobywa nagrodę Red Dot Award: Product Design 2021

Motorola razr 5G
Motorola razr 5G

Motorola dąży do innowacyjności w dziedzinie wzornictwa i konstrukcji smartfonów, aby zaspokajać potrzeby klientów, a jednocześnie ich zaskakiwać i sprawiać im przyjemność. Dotyczy to całej oferty produktów marki, ale najnowsze wyróżnienie Red Dot zostało przyznane za wyjątkową, składaną konstrukcję smartfonu razr.

Motorola razr 5G – kultowy symbol mody w naszych rękach

W założeniu motorola razr 5G ma zapewniać użytkownikom smartfona jak najlepsze wrażenia dzięki technologii elastycznego wyświetlacza, a przy okazji dbać o rzeczywistą potrzebę konsumentów, umożliwiając wygodne noszenie. Każda decyzja podjęta w procesie rozwoju produktu miała na celu stworzenie zaskakująco pięknego urządzenia o zupełnie niepowtarzalnej, ale w pełni praktycznej konstrukcji, która mieści się w kieszeni. Dzięki temu razr stanowi ucieleśnienie wszystkich zasad przewodnich designu Motoroli: prostoty, zaskoczenia i bogactwa.

Zdobycie nagrody Red Dot Award: Product Design 2021 to dla nas wielki zaszczyt. Motorola razr 5G jest produktem wyjątkowym, który łączy w sobie nostalgię z przyszłością i prezentuje nowe sposoby interakcji ze smartfonem. Red Dot Award odzwierciedla także pionierskiego ducha Motoroli” — skomentował rzecznik marki.

Nagroda Red Dot Award: Product Design często nazywana jest Oscarem designu, jest przyznawana od 1955 r. Zespół około 50 jurorów po raz kolejny wybrał produkty zgodnie z mottem „W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i innowacyjności”. W międzynarodowej komisji ekspertów zasiadają specjaliści z wielu różnych sektorów. Przez kilka dni badali oni dokładnie produkty zgłoszone do konkursu i oceniali je na podstawie takich kryteriów, jak formalna jakość, ergonomia i trwałość.

Test Motorola moto g20 – cztery aparaty uwiecznią wspomnienia

Od 21 czerwca 2021 r. razr 5G można oglądać na wystawie online w witrynie internetowej Red Dot. Wtedy to właśnie rozpoczął się Tydzień Wzornictwa Red Dot, podczas którego uczczono online tegorocznych zdobywców nagród — w tym i Motorolę.

Smartfon motorola razr 5G jest prezentowany na wystawie „Design on Stage” w Muzeum Wzornictwa Red Dot w Essen, w którym eksponowane są wszystkie nagrodzone produkty. Zwiedzający mogą przekonać się o jakości tych wzorów w otoczeniu nowoczesnych rozwiązań wzorniczych i zabytkowej architektury przemysłowej. W sierpniu ukaże się Red Dot Design Yearbook 2021/2022. Publikacja ta zawiera wszechstronny przegląd stanu i trendów wzornictwa produktów.

***

O nagrodzie Red Dot Design Award

 

Nagroda Red Dot Design Award jest przyznawana w wyniku profesjonalnej oceny wzornictwa z uwzględnieniem różnorodności tej dziedziny. W związku z tym laureaci otrzymują ją w trzech dyscyplinach: Product Design, Red Dot Award: Brands & Communication Design oraz Red Dot Award: Design Concept. Red Dot Award to jeden z największych na świecie konkursów wzornictwa, do którego zgłoszono ponad 18 000 produktów. Po raz pierwszy jury oceniające najlepsze wzornictwo zebrało się w 1955 roku. W latach 90. XX wieku dyrektor generalny Red Dot dr Peter Zec opracował nazwę i markę nagrody. Od tego czasu prestiżowe wyróżnienie Red Dot jest pożądanym na całym świecie potwierdzeniem wyjątkowej jakości wzornictwa. Nagrodzone produkty są prezentowane w rocznych albumach, muzeach i w Internecie. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.red-dot.de.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: