Grape Up przejęła Addepto z zakresu sztucznej inteligencji

Grape Up przejęła Addepto, polską firmę technologiczną tworzącą rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji i Big Data

Grape Up

Grape Up, firma technologiczno-konsultingowa budująca kluczowe rozwiązania informatyczne dla dużych globalnych firm z sektora Automotive, Insurance, Finance & Retail, przejęła Addepto, eksperta w dziedzinie wdrażania technologii AI/ML i Big Data. W ten sposób Grape Up poszerza swoje kompetencje w zakresie sztucznej inteligencji.

W ramach transakcji Grape Up przejmie większościowy pakiet udziałów w Addepto. Proces przejęcia zostanie zakończony w trzecim kwartale br. Wielkość inwestycji to kilka milionów złotych. Grape Up i Addepto będą funkcjonowały niezależnie od siebie, ale jednocześnie będą ściśle współpracowały w zakresie dostarczania usług i produktów dla swoich klientów, wykorzystując uzupełniającą się wiedzę i kompetencje.

Test Huawei FreeBuds 4 – technologia i wygoda użytkowania

Addepto to polska firma technologiczna tworząca rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji i Big Data dla przedsiębiorstw działających w różnych sektorach gospodarki – od branży finansowej i lotniczo-kosmicznej po produkcyjną czy handlową. Przez realizację ambitnych projektów dla klientów z listy Fortune 500, Addepto zbudowało doświadczenie w najbardziej innowacyjnych obszarach, jak Computer Vision, Machine Learning, Big Data, czy Data Engineering.

Inwestycja w Addepto to przyspieszenie realizacji strategii rozwoju Grape Up przez pozyskiwanie kompetencji i wzbogacenie oferty o umiejętności pozwalające pomagać globalnym korporacjom w tworzeniu kluczowych i innowacyjnych systemów IT. Grape Up już teraz z powodzeniem realizuje projekty w obszarze AI i Machine Learning dla swoich klientów. Wraz z poszerzeniem usług o Big Data i Data Engineering, krakowska firma będzie mogła jeszcze skuteczniej wspierać partnerów biznesowych w wykorzystaniu technologii opartych na przetwarzaniu danych do optymalizacji kosztów oraz zwiększenia sprzedaży.

Addepto idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju firmy wokół najbardziej innowacyjnych technologii. Jako Grape Up od dwóch lat konsekwentnie inwestujemy w produkty i kompetencje w obszarze AI i Data Science. Wiedza i projekty zrealizowane przez zespół Addepto wzbogacają nasze doświadczenie z zakresu Big Data i Data Analytics” – tłumaczy powody inwestycji Konrad Siatka, CEO Grape Up.

Addepto ma za sobą okres intensywnego wzrostu przychodów – o ponad 170% w porównaniu z rokiem poprzednim – i w pełni wykorzystuje zarówno rosnący popyt na rozwiązania w obszarach sztucznej inteligencji, jak i startupową kulturę firmy, która wspomaga szybkie skalowanie działalności biznesowej. Obok zgromadzonych kompetencji to właśnie kultura organizacyjna Addepto wpłynęła na zainteresowanie ze strony Grape Up.

Od kilkunastu lat budujemy Grape Up wokół kultury agile, zachowując dobre praktyki z czasów, gdy pracowaliśmy ze startupami (szybkość, zwinność i bardzo wysoka jakość dostarczania). Zatrudniając najlepszych specjalistów uwzględniamy nie tylko ich doświadczenia, ale także to, czy pomogą nam budować środowisko pracy wspierające rozwój i promujące innowacje. Dlatego szukając firm, w które inwestujemy, przede wszystkim oceniamy ich kulturę organizacyjną i podejście do realizacji projektów. Addepto może liczyć na nasze wsparcie w procesie przejścia w kierunku dojrzałej organizacji, która nadal wykorzystuje najlepsze aspekty charakterystyczne dla mniejszych spółek” – tłumaczy CEO Grape Up.

Tanie telefony z 5G – porównanie

Dołączamy do Grupy Grape Up, żeby wykorzystać eksperckość Grape Up w priorytetowych dla nas obszarach – skalowaniu biznesu i osiągnięciu dojrzałości operacyjnej. Od początku naszej działalności szybko się rozwijamy, ale to wsparcie Grape Up w zakresie technologii chmurowych, znajomość rynku klasy enterprise i doświadczenie w budowaniu dojrzałej organizacji jest dla nas kluczowe, abyśmy jako firma mogli wykonać kolejne kroki rozwojowe” – twierdzi Artur Haponik, CEO Addepto.

Spółka Grape Up zanotowała w minionym roku przychód na poziomie 42 milionów złotych, co oznacza wzrost o blisko 50 proc. w porównaniu do 2019 roku. Doskonałe wyniki finansowe pozwalają Grape Up inwestować w kluczowych obszarach, zapewniających spółce dalszy dynamiczny wzrost w najbliższych latach.

źródło: Grape Up

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: