Prawie się nabrałam – SMS z zamówieniem

Prawie się nabrałam – SMS z zamówieniem. CyberRescue ostrzega! Możesz stracić nawet 39,99 EUR miesięcznie!

SMS z zamówieniem

Oszuści ponownie rozsyłają wiadomości SMS, informujące o problemie z zamówieniem. Tym razem chcą wyłudzić dane adresowe, dane karty i próbują włączyć płatną subskrypcję!

Test Blue Mic Snowball iCE – świetny mikrofon dla video-rozmów

Strona podana w wiadomości podszywa się pod różne firmy kurierskie, np. UPS, K-KEX. Przekierowuje ona na fałszywą stronę, gdzie otrzymujemy informację o konieczności opłacenia cła. Aby wnieść opłatę, trzeba podać dane adresowe i dane karty! Podając dane karty, odbiorca zostaje zapisany do płatnej subskrypcji, która może wynosić nawet 39,99 EUR miesięcznie!

 Prawie się nabrałam! 

Wiadomość o problemie z zamówieniem otrzymała także Żaneta. SMS zawierał błędy językowe, dlatego postanowiła odezwać się do CyberRescue.

  • W wiadomości SMS brakowało niektórych liter, dlatego domyśliłam się, że może być to oszustwo – tłumaczy kobieta.

Specjaliści z CyberRescue od razu wytłumaczyli Żanecie, że to popularne oszustwo, które powraca w zmienionej formie. Niestety osoby, które podadzą swoje dane, dowiadują się o ataku, dopiero, gdy zobaczą, że z ich konta bankowego pobierana jest opłata.

Test Xiaomi Mi 11 lite i Mi Smart Band 6 – para do codziennych zadań

Czy płatne subskrypcje można wyłączyć? 

  • Zapamiętajmy, żeby nie ufać stronom, które wymagają od nas podania danych karty płatniczej. Firmy kurierskie nigdy nie będą żądały dopłaty za przesyłkę, a jeżeli pojawią się problemy z zamówieniem, zawsze warto zadzwonić bezpośrednio na infolinię dostawcy – tłumaczy Mikołaj Kowalski z CyberRescue.

Jeżeli już włączymy taką subskrypcję, należy wyzerować limity na transakcje internetowe na karcie oraz ją zastrzec/ Warto także skontaktować się z usługodawcą, u którego została włączona cykliczna opłata i poprosić o jej dezaktywowanie oraz usunięcie wszelkich danych osobowych. Oprócz tego nie bójmy się wyegzekwować od usługodawcy zwrotu pobranych środków.

CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: