Huawei zawarł umowę z dostawcą Volkswagena

Huawei coraz silniej obecny w branży motoryzacyjnej – zawarł umowę z dostawcą Volkswagena

Huawei zawarł umowę licencyjną z dostawcą Volkswagen Group. Umowa obejmuje licencję na korzystanie z posiadanych przez Huawei patentów koniecznych do spełnienia normy (SEP – Standard Essential Patent) w standardzie 4G. Będą one użyte w produkcji pojazdów wyposażonych w technologie komunikacji bezprzewodowej. To największa umowa licencyjna, jaką Huawei zawarł z podmiotem z branży motoryzacyjnej.

Test Huawei P40 Pro+ 5G – fotograficzny potwór w naszych rękach

Jako innowacyjna firma, mamy bogate portfolio patentów w zakresie technologii bezprzewodowych, co stanowi ogromną wartość dla całego przemysłu motoryzacyjnego. Cieszymy się, że kluczowi gracze z branży dostrzegają tę wartość. Wierzymy, że wykorzystanie naszych technologii przyniesie szereg korzyści konsumentom na całym świecie – powiedział Song Liuping, Dyrektor ds. Prawnych w Huawei.

W ciągu ostatnich 20 lat Huawei zawarł ponad 100 umów licencyjnych na udostępnienie patentów z największymi globalnymi firmami z Europy, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Korei Południowej. Firma spodziewa się także, że łącznie ponad 30 milionów pojazdów będzie wyposażonych w technologie oparte na jej patentach.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: