Viaplay pokaże na żywo 380 spotkań Premier League

Viaplay pokaże na żywo 380 spotkań Premier League

NENT Group nabyła prawa do transmisji spotkań Premier League w Holandii, Polsce, Estonii, Łotwie oraz Litwie, od 2022 do 2028 roku

  • Viaplay w każdym sezonie pokaże na żywo 380 spotkań Premier League w Holandii, Polsce, Estonii, Łotwie oraz Litwie
  • Oferta Viaplay będzie obejmowała zarówno najwyższej klasy lokalny komentarz oraz opinie ekspertów, jak i wykorzystanie lokalnego studia
  • NENT Group posiada już prawa do transmisji meczów Premier League w Szwecji, Danii, Finlandii oraz Norwegii

 Nordic Entertainment Group (NENT Group) nabyła wyłączne prawa do transmisji spotkań Premier League – najlepszej i najbardziej popularnej ligi piłkarskiej na świecie – w Holandii, Polsce, Estonii, Łotwie oraz Litwie, od 2022 do 2028 roku. Obejmująca sześć sezonów, przełomowa umowa, rozszerza długoterminową współpracę pomiędzy NENT Group i Premier League do 9 krajów europejskich. Będzie ona także wzmacniać pozycję Viaplay jako platformy oferującej najwyższej jakości treści sportowe na nowych rynkach, na których działa NENT Group.

IPLA – na smartfonie, tablecie, komputerze i Smart TV

W każdym sezonie Viaplay pokaże na żywo 380 spotkań Premier League w Holandii, Polsce, Estonii, Łotwie oraz Litwie. Co tydzień kibice w tych krajach będą mogli śledzić rywalizację złożonych z gwiazd oraz znanych na całym świecie zespołów, takich jak Manchester United, Liverpool, Arsenal, Manchester City, Tottenham Hotspur, Chelsea, Leicester City, Everton oraz West Ham United. Oferta Viaplay będzie uwzględniała najwyższej klasy lokalny komentarz oraz opinie ekspertów, a także wykorzystanie lokalnego studia.

Tanie telefony z 5G – porównanie

 Mecze Premier League są pokazywane w ponad 190 krajach i cieszą się największym globalnym zainteresowaniem widzów spośród wszystkich rozgrywek piłkarskich. NENT Group posiada już wyłączne prawa do transmisji spotkań Premier League w Szwecji, Danii i Finlandii do 2028 roku oraz w Norwegii, od 2022 do 2028 roku. 

Anders Jensen, NENT Group President oraz CEO: “Jest to niezwykle istotny krok na drodze ekspansji Viaplay! Nasze długoterminowe podejście, które jest oparte na streamingu, w połączeniu z perspektywą obecności na wielu rynkach, umożliwia nam uzyskanie mocnej pozycji w pozyskiwaniu, rozwijaniu i tworzeniu innowacyjnych treści wokół najbardziej prestiżowych praw sportowych. Premier League jest bez wątpienia ‘perłą w koronie’ praw do transmisji wydarzeń sportowych i cieszymy się, że dzięki tej przełomowej umowie mamy możliwość rozszerzenia naszego długoterminowego partnerstwa do 9 krajów.

 Recenzja Play Now TV Box – dostęp do swojej telewizji i aplikacji nawet na wakacjach 

Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer: “Przez ponad dekadę dostarczaliśmy najwyższej jakości transmisje spotkań Premier League kibicom w krajach nordyckich, którzy są jednymi z najbardziej oddanych tym rozgrywkom na świecie. Nasze doświadczone zespoły wspólnie z najlepszymi lokalnymi komentatorami i ekspertami, będą budowały na tym unikalnym fundamencie, by przenieść transmisje rozgrywek Premier League w Holandii, Polsce, Estonii, Łotwie oraz Litwie na inny poziom – co tydzień, przez wiele następnych lat.

Test Evobox Stream – telewizja przez Internet od dowolnego dostawcy

Paul Molnar, Premier League Chief Media Officer: ”Premier League jest zachwycona możliwością rozszerzenia partnerstwa z NENT Group, które będzie obejmowało pięć dodatkowych krajów, przez sześć sezonów, do sezonu 2027/28. NENT Group posiada wyjątkowe osiągniecia w zakresie przygotowywania znakomitych transmisji, które trafiają do fanów Premier League – z wszystkimi 380 meczami dostępnymi na żywo – kibice będą mieli, więcej niż kiedykolwiek wcześniej, możliwości do śledzenia rywalizacji swoich drużyn. Cieszymy się, że NENT Group wybrało rozgrywki Premier League jako centralny punkt międzynarodowej strategii ekspansji, co pokazuje trwałą zdolność Premier League do pobudzania wyobraźni fanów oraz wspierania rozwoju biznesu.

Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce 3 sierpnia 2021 roku. Będzie oferowała unikalne połączenie treści Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali oraz programów dla dzieci, a także najważniejszych, transmitowanych na żywo, wydarzeń sportowych, takich jak rozgrywki Bundesligi, spotkania Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA oraz wyścigi Formuły 1 od 2023 roku. Serwis streamingowy Viapaly zostanie uruchomiony w Holandii w I kw. 2022 roku, z podobnie szeroką ofertą, uwzględniającą transmisje spotkań Bundesligi, Formuły 1 oraz dartów PDC.

źródło: NENT Group

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: