Sophos przejmuje Capsule8 – platformę do ochrony systemu Linux

Sophos, dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa nowej generacji, ogłasza przejęcie firmy Capsule8. Umowa wzbogaci portfolio Sophos o produkty umożliwiające wykrywanie i reagowanie na zagrożenia w systemie Linux.

Capsule8 to nowatorska platforma zaprojektowana specjalnie do ochrony systemu Linux. Rozwiązanie stworzono z myślą o redukcji kosztów i problemów ze stabilnością występujących w tradycyjnych narzędziach bezpieczeństwa. Założona w 2016 roku firma jest własnością prywatną i ma siedzibę w Nowym Jorku. W ciągu ostatniego roku, do marca 2021, Capsule8 zanotowała wzrost na poziomie 77%.

Tanie telefony z 5G – porównanie

Sophos wprowadza integrację technologii Capsule8 z niedawno uruchomionym Adaptive Cybersecurity Ecosystem (ACE), zapewniając zabezpieczenia serwerów Linux i kontenerów w chmurze. Technologia Capsule8 zostanie zastosowana również w rozwiązaniach Extended Detection and Response (XDR), produktach ochrony serwerów Intercept X oraz usługach Sophos Managed Threat Response (MTR) i Rapid Response.

Zapewniamy ochronę ponad dwóch milionów serwerów dla ponad 85 000 klientów na całym świecie. Działalność związana z bezpieczeństwem serwerów w naszej firmie rośnie w tempie ponad 20% rocznie — wskazuje Dan Schiappa, dyrektor ds. produktu w Sophos. Kompleksowa ochrona serwerów to kluczowy element każdej skutecznej strategii cyberbezpieczeństwa. Szczególnie, że coraz popularniejsze staje się korzystanie z rozwiązań chmurowych. Dzięki Capsule8 Sophos będzie w stanie dostarczać zróżnicowane rozwiązania do ochrony środowisk serwerowych.

Test Alkomat PRO X-3 – by nie kierować na podwójnym gazie

Opracowaliśmy nowe podejście, aby zapewnić bezpieczeństwo w znacznie bardziej opłacalny sposób niż ktokolwiek inny w branży. Dzięki technologii Capsule8 organizacje nie muszą już wybierać między stabilnością systemu a ryzykiem cyberataku. Biorąc pod uwagę rozwój i krytyczny charakter środowisk Linux oraz szybko zmieniający się krajobraz zagrożeń, organizacje muszą mieć pewność, że ich zasoby są odpowiednio chronione – tłumaczy John Viega, dyrektor generalny Capsule8.

Analiza zagrożeń ekspertów SophosLabs ujawnia, że ​​cyberprzestępcy opracowują taktyki i procedury wyspecjalizowane do ataków na systemy Linux, często wykorzystując oprogramowanie serwerowe jako początkowy punkt wejścia. Następnie napastnicy wdrażają skrypty do wykonywania dalszych zautomatyzowanych działań.

Cyberprzestępcy wykorzystują zhakowane serwery Linux jako botnety do wydobywania kryptowalut lub jako wysokiej klasy infrastrukturę do przeprowadzania ataków na inne platformy. Biorąc pod uwagę, że serwery Linux często przechowują cenne zasoby, przestępcy wykorzystują je również w celu kradzieży danych i oprogramowania ransomware.

W miarę jak coraz więcej organizacji przechodzi na serwery Linux, dostosowywane są narzędzia do atakowania tej technologii. Aby zachować ochronę, organizacje muszą uwzględnić warstwę zabezpieczeń systemu Linux, która automatycznie integruje i udostępnia informacje z punktów końcowych, sieci oraz innych warstw i platform zabezpieczeń – podkreśla Schiappa. Połączenie Capsule8 z naszymi produktami i usługami Adaptive Cybersecurity Ecosystem, znacznie zwiększa zdolność do wyszukiwania i eliminowania podejrzanych działań, zanim wyrządzą szkody.

_______________——————————–

O Capsule8
Capsule8 jest pionierem w dziedzinie zabezpieczeń „ops-friendly”, które bezproblemowo integrują się z systemami Linux. Rozwiązanie zaprojektowano z myślą o unikaniu kosztownych przestojów, przeciążenia hostów lub problemów ze stabilnością powodowanych przez tradycyjne narzędzia bezpieczeństwa. Nowoczesne przedsiębiorstwa polegają na Capsule8, aby zabezpieczać swoje zasoby dzięki widoczności, wykrywaniu i reagowaniu na zagrożenia w każdym środowisku. Założona w 2016 roku przez doświadczonych ekspertów i specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem oraz finansowana przez Bessemer Venture Partners, ClearSky i Intel Capital, Capsule8 umożliwia organizacjom opartym o system Linux ochronę systemów produkcyjnych i bezpieczny rozwój.
Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.Capsule8.com.

źródło: Sophos

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: