Chciałem dorobić do pensji, czyli inwestycja w kryptowaluty

Chciałem dorobić do pensji, czyli inwestycja w kryptowaluty

Cyberprzestępcy masowo rozsyłają SMSy, zachęcające do inwestycji w kryptowaluty. Oczywiście chodzi o piramidę finansową. To oszustwo! Możesz stracić swoje oszczędności

Test TCL 20 Pro 5G – ciągle mnie zaskakiwał na plus

W tym ataku oszuści najczęściej opierają się na obietnicach pomnożenia wpłaconych pieniędzy w bardzo krótkim czasie i bez żadnego wysiłku. Przy okazji zachęcani jesteśmy atrakcyjnymi bonusami, które przysługują inwestorowi zaraz po dokonaniu pierwszej wpłaty. Niestety najczęściej to sposób na wyłudzenie naszych danych i pieniędzy, ponieważ w większości przestępcy urywają kontakt z klientem, gdy chce dokonać wypłaty rzekomej nadwyżki finansowej lub informują o konieczności potwierdzenia tożsamości poprzez wysłanie zdjęcia dokumentu tożsamości i poniesienia dodatkowych kosztów przed realizacją wypłaty.

kryptowaluty

Chciałem dorobić do pensji

Już od dłuższego czasu interesowałem się kryptowalutami i możliwością inwestycji. Nie wiedziałem tylko jaka platforma jest wiarygodna. Na szczęście przed rejestracją i sprawdziłem opinie innych o brokerze, który przesłał ofertę. Okazało się, że to może być oszustwo – tłumaczy Karol.

Mężczyzna otrzymał taką wiadomość SMS i od razu odezwał się do CyberRescue. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa ostrzegli przed popularnym oszustwem, które ma na celu wyłudzić pieniądze od inwestorów.

Bądźmy ostrożni przy inwestycjach!

Przed jakąkolwiek inwestycją powinniśmy posiadać minimalną wiedzę na temat samego produktu i ryzyka jakie ze sobą niesie – tłumaczy Karolina Wrońska z CyberRescue.

Przed każdą inwestycją koniecznie powinniśmy także zorientować się czy dany broker/platforma inwestycyjna nie znajduje się na liście ostrzeżeń publicznych wydawanej np. przez KNF i inne organy, które regulują i kontrolują działanie rynku finansowego.

Test vivo X60 Pro 5G – zdjęcie nabierze profesjonalnego charakteru

Zapamiętaj, że kryptowaluty nie są w Polsce w żaden sposób poddane kontroli, a jest to produkt inwestycyjny charakteryzujący się ogromnym ryzykiem.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: