Motorola z Android – 5 sposobów optymalizacji oprogramowania

Motorola z Android – 5 sposobów optymalizacji oprogramowania

Motorola z Android

Motorola nie szczędzi starań, by oferować użytkownikom jak najlepsze funkcje oprogramowania. W tym celu marka nawiązała ścisłą współpracę z zespołem twórców Androida oraz tworzy integracje z aplikacjami i usługami Google. Zamiast powielać świetne funkcje systemu Android™, Motorola tworzy na jego podstawie niepowtarzalne funkcje, dzięki którym ze smartfonów — od moto e po motorola razr — korzysta się jeszcze przyjemniej.

Test Motorola moto g20 – cztery aparaty uwiecznią wspomnienia

Użytkownicy mogą zoptymalizować działanie oprogramowania Motoroli w systemie Android następującymi 5 sposobami:

Reklamy
  1. Łatwa zmiana platformy: Google upraszcza przechodzenie z urządzeń z systemem iOS na urządzenia z Androidem. Po utworzeniu kopii zapasowej na Dysku Google użytkownicy obu systemów mogą szybko przenosić dane do nowego urządzenia. Motorola i Google opracowały nowy sposób konfiguracji urządzenia i migracji danych do wprowadzonych niedawno na rynek modeli moto g¹⁰⁰, moto g⁵⁰, moto g³⁰ i moto g¹⁰. Nowe funkcje działają szybciej i są łatwiejsze w użyciu, a użytkownicy smartfonów Motoroli mogą bezpośrednio przenosić dane ze starych urządzeń przy użyciu przewodu USB. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na powolne przesyłanie kopii zapasowych z chmury. Nowe rozwiązanie umożliwia przenoszenie zawartości z urządzeń z systemami Android i iOS. Obsługuje też znacznie szerszy zakres danych niż dotychczas, co oznacza, że klienci mogą zmieniać urządzenia szybko i pewnie, wiedząc, że zachowają cenną zawartość.
  1. Personalizacja: Oprogramowanie Google i Motoroli umożliwia łatwą personalizację działania smartfona. Urządzenie z Androidem nabiera bardziej osobistego charakteru: od zmiany tapet i tworzenia widżetów po dostosowywanie powiadomień. Oferując My UX, Motorola umożliwia synchronizowanie oprogramowania tak, by działało w sposób jeszcze bardziej intuicyjny i osobisty — dokładnie tak, jak chce tego użytkownik.  Na komfort obsługi urządzeń Motoroli składają się akcje gestów Moto, takie jak włączanie latarki gestem potrząsania czy włączanie aparatu przez pokręcenie nadgarstkiem. Dotyczy to także wprowadzonego niedawno Centrum tapet interaktywnych, które umożliwia tworzenie własnych tapet na różne sposoby*.
  1. Asystent głosowy: Asystenta Google można poprosić samym głosem o pomoc w różnych sprawach, takich jak dzwonienie do znajomego czy otwieranie ulubionych aplikacji. W wybranych urządzeniach Motoroli jest specjalny przycisk umożliwiający aktywację Asystenta Google w dowolnej chwili.
  2. Połączenia wideo:  W tym roku wiele osób korzystało z aplikacji do połączeń wideo Google Duo, by rozmawiać twarzą w twarz z najważniejszymi osobami, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dzięki nowo wprowadzonej platformie Ready For Motorola poszła jeszcze dalej — teraz można mieć wrażenie przebywania z rozmówcą w jednym pomieszczeniu. Ready For umożliwia wybór głównego obiektywu o rozdzielczości 64 MP, dzięki któremu każda scena prezentuje się wyraźnie i w żywych kolorach, lub ultraszerokokątnego obiektywu 16 MP, który umożliwia uchwycenie w kadrze większej liczby osób i komfortowe prowadzenie grupowych połączeń wideo. Aby zawsze pozostawać w centrum rozmowy, można włączyć pierwszą w branży zaawansowaną funkcję śledzenia obiektu dostępną w Ready For. Umożliwia ona śledzenie ruchów twarzy, aby utrzymać ostrość podczas połączeń i nagrywania wideo.

Test Motorola Moto G100 – z Ready For zmienia sposób korzystania z telefonu

Motorola: „Oprogramowanie Motoroli i Google płynnie ze sobą współdziała, aby zapewnić użytkownikom naszych urządzeń optymalne wrażenia. To kolejny przykład na to, jak nasze produkty rozwiązują problemy klientów. Ponieważ połączenia wideo są coraz popularniejsze, nasza funkcja połączeń wideo w Google Duo zapewnia bardziej realistyczne wrażenia podczas rozmów z bliskimi – szczególnie dzięki Ready For”.

  1. Zabezpieczenia: Narzędzia i ustawienia prywatności Androida zapewniają użytkownikom kontrolę nad danymi lokalizacji, uprawnieniami i innymi ustawieniami. Dzięki dodaniu czytników linii papilarnych i rozpoznawania twarzy w różnych urządzeniach Motoroli z Androidem użytkownicy mogą mieć pewność, że ich informacje są lepiej chronione. Zabezpieczenia ThinkShield for Mobile w smartfonach Motoroli idą jednak o krok dalej. Bezpieczeństwo odgrywa główną rolę w naszych działaniach, a ThinkShield for Mobile oferuje użytkownikom zabezpieczenia, łatwość zarządzania, produktywność i obsługę klasy biznesowej.

źródło: Motorola

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: