Creative T60 – minimalistyczny wygląd i bogactwo autorskich technologii

Creative T60 – minimalistyczny wygląd i bogactwo autorskich technologii

Creative T60
Creative T60

Creative Technology wprowadza na rynek nowy zestaw głośnikowy Creative T60, które są najnowszym dodatkiem do dobrze znanej serii „T”. Charakterystyczną cechą zestawu jest wyjątkowo minimalistyczny, elegancki  wygląd obudowy głośników i bogactwo autorskich technologii od Sound Blastera. Creative T60 rozpieszczają mnogością połączeń z innymi źródłami dźwięku.

Dźwięk

W Creative T60 za wysoką jakość dźwięku odpowiadają dwa pełnozakresowe przetworniki 2,75”, które napędzane są przez aktywny wzmacniacz cyfrowy. Za reprodukcję i wzmocnienie niskich tonów odpowiada nowa technologia BasXPort.

Creative T60 dostają od producenta autorskie technologie przetwarzania dźwięku, by zapewnić jakość i wyjątkowa klarowność sygnału. W tym przypadku  zostały wykorzystane doświadczenia producenta z serii kart dźwiękowych Sound Blaster.

Recenzja Creative T100 – głośniki, które obudziły stare radio

Clear Dialog to technologia wykorzystująca wewnętrzne algorytmy Sound Blastera, które mają za zadanie dokładnie wyodrębnić wokale, wypowiadane dialogi w filmach, które są selekcjonowane i następnie poprawiane, by były czyste i wyraźniejsze w odbiorze.

Surround ma za zadanie rozszerzyć scenę dźwiękową, identyfikując i ulepszając informacje przestrzenne przychodzącego dźwięku za pomocą dedykowanych filtrów dźwięku Sound Blaster. Technologia optymalizuje wrażenia słuchowe zarówno dla treści dwukanałowych, jak i wielokanałowych.

Efekty dźwiękowe Clear Dialog i Surround są wyzwalane na poziomie sprzętowym.

Creative T60

Komunikacja

Głośniki posiadają wbudowane wejście na mikrofon typu minijack. Mikrofon wspomagany jest przez inteligentny zestaw oprogramowania SmartComms, w którym znajdziemy takie technologie jak VoiceDetect, NoiseClean-in i NoiseClean-out.  Zestaw ma za zadanie redukcję niechcianych, irytujących zakłóceń, odgłosów z otocznia.

VoiceDetect oferuje możliwość automatycznego wyciszenia mikrofonu, gdy przestaniesz mówić i automatycznego włączania go, gdy ponownie zaczniesz mówić. Za pośrednictwem aplikacji Creative, dostosujesz ustawienia do otoczenia, w którym się znajdujesz, za pomocą regulacji, takich jak poziom głosu, hałas otoczenia, opóźnienie wyciszenia mikrofonu i inne.

Test Creative SBS E2500 – by cieszyć się dobrym dźwiękiem (nie)tylko z telewizora

NoiseClean-in i NoiseClean-out zapewnia możliwość redukcji statycznych dźwięków tła*, pochodzących zarówno od Ciebie, jak i pochodzących od strony rozmówcy.

*Funkcje NoiseClean działają najlepiej w przypadku statycznych dźwięków tła, takich jak wentylatory, klimatyzacja, oczyszczacze powietrza, nawilżacze, odkurzacze, suszarki do włosów, golarki elektryczne, a nawet kosiarki.

Creative T60

Połączenia

Dzięki dedykowanemu portowi USB-C w Creative T60 możesz cieszyć się cyfrowym dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości w komputerach PC, Mac, konsloach PS5™, PS4™, Nintendo Switch™ i innych. Bezpośrednio do głośników można podłączyć zestaw słuchawkowy z mikrofonem lub osobny mikrofon. Za pomocą Bluetooth 5.0 prześlemy bezprzewodowo dowolne multimedia na Creative T60. W przypadku analogowych urządzeń audio, takich jak odtwarzacze MP3 i gramofony, podłączymy je za pomocą standardowego portu AUX-in 3,5 mm.

Interfejs

Koniec z podłączaniem słuchawek i ich wypinaniem. Producent na panelu przednim umieścił przycisk do przełączania się pomiędzy źródłem dźwięku z głośników a słuchawkami. Dodatkowo na panelu przednim prawego głośnika znajdziemy jeszcze pokrętło od głośności, przycisk zasilania z diodą LED, przycisk Surround i Clear Dialog również z diodą LED.

Creative T60

Creative APP

Użytkownicy, systemu Windows 10 i wyżej, dostają dostęp do aplikacji dedykowanej opisywanemu systemu głośnikowemu Creative T60.

Aplikacja Creative oferuje możliwość ingerencji w ustawienia programowo sprzętowe dla Creative T60:

  • Wbudowane tryby dźwięku
  • Umożliwia dostęp i kontrolę nad zestawem inteligentnych funkcji komunikacyjnych SmartComms Kit​
  • Umożliwia konfigurację ustawień odtwarzania i mikrofonu
  • Posiada możliwość ustawienia opcji kolorystycznej interfejsu
  • Zawiera funkcje resetu, aktualizacji oprogramowania i rejestracji produktu​
  • Dostęp do ustawień poziomów Crystalizer, Bass, Smart Volume
  • Korektor (EQ)
  • Mikser

Ceny i dostępność:

Creative T60 jest dostępny w atrakcyjnej cenie 369zł i jest dostępny w witrynie Creative.com.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.creative.com/t60.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl