Microsoft Inspire 2021 – najważniejsze informacje

Microsoft Inspire 2021 – najważniejsze informacje

Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft oficjalnie zainauguruje dziś najważniejszą konferencję partnerską firmy – Microsoft Inspire 2021. Rozpocznie się ona wirtualnym keynotem skupionym na sile i innowacyjności ekosystemu partnerskiego Microsoft oraz zobowiązaniu firmy do wyposażenia partnerów w najlepsze technologie, narzędzia i rozwiązania branżowe.

Microsoft Inspire 2021

Podczas Microsoft Inspire wystąpią najważniejsi przedstawiciele kadry kierowniczej firmy:

Dzień 1 – 14 lipca

 • Satya Nadella, CEO
 • Judson Althoff, EVP of Worldwide Commercial Business
 • Charlotte Yarkoni, COO Cloud + AI
 • Nick Parker, CVP Global Partner Solutions
 • Rodney Clark, CVP Global Channel Sales

 Dzień 2 – 15 lipca

 • Brad Smith, Prezes Microsoft
 • Dodatkowo, Microsoft Global Partner Solutions Leadership Team poprowadzi sesję w formacie talk-show „Into Focus”, podczas której odbędą się wywiady z kadrą zarządzającą firmy, rozmowy 1 na 1, dyskusje z partnerami i wiele innych.

Test Microsoft Surface Headphones 2 – obiecują dobre brzmienie i rozmowy

Poniżej przedstawiamy najważniejsze ogłoszenia konferencji. Więcej informacji można znaleźć na Oficjalnym Blogu Microsoft oraz w Book of News, którą znajdą Państwo na centrum prasowym poświęconym konferencji. Prosimy o bezpośrednie powoływanie się i odsyłanie do niej w swoich publikacjach.

Test Microsoft Surface Laptop GO – lubiane rozwiązania w przystępnej cenie

Najważniejsze nowości:

 • Deschutes przenosi system operacyjny do chmury Microsoft, umożliwiając użytkownikom strumieniowe przesyłanie swoich aplikacji, narzędzi, danych i ustawień z chmury na dowolne urządzenie, z możliwością zalogowania się i kontynuacji pracy tam, gdzie została przerwana, nawet po przełączeniu urządzeń.
 • Wszyscy klienci Microsoft Teams otrzymają dostęp do danych Dynamics 365 data in Teams bez dodatkowych kosztów. Integracja ta usunie bariery, które hamują produktywność klientów, a także silosy pomiędzy współpracą a procesami biznesowymi.
 • Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na oprogramowanie, partnerzy szukają możliwości uproszczenia procesu wdrażania i coraz częściej polegają na komercyjnej platformie handlowej, aby zarządzać swoim portfolio narzędzi i usług. Microsoft zdecydował się obniżyć opłaty za oferty transakcyjne do 3 proc. za każdą aplikację transakcyjną opublikowaną na komercyjnej platformie handlowej, co jest znacznie niższą stawką niż standard branżowy wynoszący 20 proc.
 • Microsoft Viva, rozwiązanie łączące zintegrowane doświadczenia pracowników w obszarach komunikacji, nauki, dobrego samopoczucia i dostępu do wiedzy, zostaje wzbogacone o nowe integracje z ponad 20 partnerami – w tym Workday, Qualtrics i ServiceNow. Dzięki nim, klienci mogą bez przeszkód łączyć się z systemami i narzędziami, z których ich pracownicy korzystają na co dzień, bezpośrednio z poziomu platformy Microsoft Viva.
 • Microsoft 365 Lighthouse i Projekt „Orland” dla Microsoft 365 pomogą partnerom w rozwoju i zwiększeniu rentowności, ułatwiając im świadczenie zarządzanych usług bezpieczeństwa i identyfikację nowych możliwości rozwoju.
 • Ulepszenie programu ISV Connect pomoże partnerom skrócić czas opracowywania aplikacji, szybciej wejść na rynek, wyróżnić swoje rozwiązania i skuteczniej rozwijać działalność na nowych rynkach w sposób, którego nie byliby w stanie inaczej skalować.
 • Microsoft Cloud for Sustainability, nowa oferta chmury, pomoże naszym klientom ze wszystkich branż osiągnąć cele związane z redukcją emisji dwutlenku węgla i zrównoważonym rozwojem. Dostępna w wersji wstępnej jeszcze w tym roku, umożliwia organizacjom rejestrowanie, raportowanie i redukcję emisji na drodze do zerowej emisji netto.
 • Aktualizacja zobowiązania Microsoft w zakresie zrównoważonego rozwoju, dotyczącego osiągnięcia do 2030 roku neutralności emisyjnej oraz pozytywnego bilansu w zużyciu wody, przejścia na model zero waste, a także rozbudowy komputera planetarnego w trosce o ochronę ekosystemów Ziemi. Wpisana jest w to nowa wizja i zobowiązanie 100/100/0, zgodnie z którym do 2030 r. 100 proc. energii elektrycznej zużytej przez Microsoft przez 100 proc. czasu będzie pochodzić z zakupów energii o zerowej emisji dwutlenku węgla.

źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: