OnePlus Nord 2 – doskonała jakość: od kamery po wydajność

OnePlus Nord 2 – doskonała jakość: od kamery po wydajność

OnePlus Nord 2

Szef marki One Plus, zagłębia się w szczegóły dotyczące aparatu, który pojawi się w Nordzie 2, a także w wykorzystanie wsparcia sztucznej inteligencji.

Nasz najnowszy smartfon, OnePlus Nord 2 5G, wyposażyliśmy w kilka ważnych, flagowych elementów. Wystarczy spojrzeć na specyfikację, aby wiedzieć, że to solidne urządzenie. Jednak to, co czyni ten smartfon wyjątkowym, to połączone możliwości sprzętu i oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji. Razem, zapewniają dodatkową szybkość, płynność i jakość, wspierając wszystko to, co robisz.

OnePlus Nord 2 – premiera niebawem – gra już

Nasz zespół spędził niezliczone godziny na zrozumieniu, które obszary działania telefonu najbardziej skorzystałyby na wsparciu sztucznej inteligencji. Szczególnie w kontekście tego, jak może ona poprawić wrażenia użytkownika. Im więcej informacji uzyskaliśmy, tym więcej zmian wprowadziliśmy w platformie AI chipsetu. W końcu zdecydowaliśmy, wraz z naszymi kolegami z MediaTek, aby nadać temu ekskluzywną nazwę – MediaTek Dimensity 1200-AI. Dla nas w OnePlus, jest to dowód na to, że sztuczna inteligencja stała się niezbędnym narzędziem, dzięki któremu nasze charakterystyczne, szybkie i płynne doświadczenia mogą być dostępne dla większej liczby osób.

Porozmawiajmy teraz o aparacie. Przez lata OnePlus ciężko pracował nad udoskonalaniem swoich kamer, które są głównym filarem w naszych flagowych produktach, jak i w linii produktów OnePlus Nord. Świetny system aparatów, to taki, który umożliwia użytkownikowi łatwe i szybkie łapanie momentów i robienie zdjęć. Dwa podstawowe elementy, które podkreślają jak poważnie podchodzimy do kwestii aparatu, to wybór czujnika Sony IMX766 i decyzja o włączeniu optycznej stabilizacji obrazu (OIS) w Nord 2.

Uważamy, że w obecnych telefonach średniej klasy nadal pozostaje znaczne pole do poprawy, jeśli chodzi o kwestie związane z fotografią. Dlatego tym razem postanowiliśmy zrobić rzeczy trochę inaczej i dać niedrogiemu urządzeniu flagowy sensor z OIS.

Test OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro – plusy i minusy

Do zrobienia niesamowitego zdjęcia przyczynia się wiele współpracujących ze sobą elementów w aparacie fotograficznym. Jednak branża ma tendencję do przeceniania znaczenia sprzętu, zwłaszcza liczby megapikseli, ponieważ jest to najłatwiejszy element do wprowadzenia na rynek i do komunikacji.

Megapiksele, w istocie są ważne, ale zawsze skupiamy się na wrażeniach końcowych. Dlatego właśnie, poświęciliśmy dużo czasu na ulepszenia oprogramowania, takie jak optymalizacje AI napędzane przez procesor MediaTek Dimensity 1200-AI SoC. W OnePlus wierzymy, że oprogramowanie i sprzęt są równie ważne w zapewnieniu niesamowitych wrażeń w użytkowaniu smartfona, i aparat nie jest tu wyjątkiem, dlatego oferujemy kompleksowe ulepszenia w obu tych obszarach

Dzięki OnePlus Nord 2 5G można zauważyć znaczną poprawę jakości fotografii przy słabym oświetleniu. Nord 2 ma OIS, a także sensor Sony IMX766 (ten sam co w OnePlus 9 i 9 Pro), który jest większym czujnikiem niż Sony IMX586 z pierwszego Nord’a. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nasze ulepszenia nie kończą się tylko na sprzęcie. OP Nord 2 oferuje również ulepszony tryb Nightscape, który nazywaliśmy Nightscape Ultra.

To tryb, który pomaga robić lepsze i jaśniejsze zdjęcia w słabo oświetlonych miejscach przy oświetleniu tylko 1 luksa — to odpowiednik ilości światła emitowanego przez pojedynczą świecę. Ponadto poprawiliśmy i dostosowaliśmy algorytm tak, aby uzyskać szybszy czas reakcji oraz funkcję o nazwie AI Photo Enhancement, która rozpoznaje do 22 różnych scenariuszy fotograficznych i automatycznie dostosowuje ustawienia aparatu, aby ostateczny obraz był tak ostry i kolorowy jak rzeczywistość.

Jak dobry jest aparat Nord 2? Cóż, zestawiliśmy jego potrójny aparat AI 50 MP z systemami aparatów iPhone 12 i Galaxy S21, aby się tego dowiedzieć. Co więcej, możesz wybrać, który jest najlepszy. Aha, i nie pytaj nas, który smartfon zrobił które zdjęcia – nie piśniemy słówka.

Kliknij tutaj i przejdź do stories, aby wziąć udział w naszym „blind teście” Nord 2!

Idąc dalej, wyświetlacz Fluid AMOLED 90 Hz w Nord 2 również otrzymał spore wsparcie rozwiązań AI. Po pierwsze ma AI Color Boost, poprawiając kolory i gradację obrazów. Do tego dochodzi AI Resolution Boost, który przeskalowuje treści z aplikacji takich jak YouTube do rozdzielczości HD. A jeśli wyjdziesz na zewnątrz, mamy coś, co nazywa się inteligentnym rozpoznaniem otoczenia, który włącza się automatycznie, aby poprawić czytelność. Wszystko to bez kiwnięcia palcem – och, życie z AI!

Dużo pracowaliśmy również nad wydajnością gier w Nord 2. Nasz spersonalizowany chipset stale dostosowuje się, aby efektywniej wykorzystywać pojemność sieci i zapewniać mniejsze opóźnienia podczas grania online. Co więcej — możesz teraz grać dłużej dzięki ulepszonemu algorytmowi planowania GPU, który zmniejsza zapotrzebowanie na energię nawet o 10%. To może znacznie zmienić codzienne dojazdy do szkoły czy pracy, w totalnie ekscytującą sesję grania – brzmi zachęcająco, prawda?

Prawdopodobnie widać, jak bardzo jesteśmy podekscytowani połączeniem wydajnego sprzętu i oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji w naszym najnowszym smartfonie. To po prostu nowy sposób tworzenia lepszych telefonów i bardziej intuicyjnych doświadczeń. Wraz ze zbliżającą się kolejną premierą, nie możemy się doczekać, kiedy wypróbujecie Nord 2 i odkryjecie cały wachlarz jego funkcji. I jak zawsze, uwielbiamy słuchać waszych opinii i przemyśleń na forum. To są rzeczy, które czynią nas lepszymi.

Zespół OnePlus Nord.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]