Razer Blade 17 – najpotężniejsza generacja gamingowych laptopów

Razer Blade 17 – najpotężniejsza generacja gamingowych laptopów

Razer Blade 17
Razer Blade 17

Razer zaprezentował nową generację gamingowych laptopów Razer Blade 17, opartych na najnowszych procesorach Intel Core H-Series 11. generacji i wyposażonych w karty graficzne  NVIDIA GeForce RTX 30 do laptopów (do RTX3080 włącznie). Po raz pierwszy w laptopach z serii Blade 17 pojawia się Intel Core i9-11900H, najmocniejszy procesor Intela, jaki kiedykolwiek znalazł się w laptopach z linii Razer Blade. Dzięki licznym ulepszeniom nowy ultracienki Blade 17 nadal pozostaje potężnym zamiennikiem komputerów stacjonarnych zarówno dla graczy, jak i twórców.

Razer Blade 17
Razer Blade 17

Wraz z procesorem i9-11900H, wyposażonym w osiem rdzeni i 16 wątków, Blade 17 osiąga nowe poziomy wydajności, których wcześniej nie można było spotkać w laptopach Razer Blade z procesorami Intela. Maksymalna częstotliwość taktowania procesora w trybie turbo wynosi do 4,90 GHz, co oznacza, że użytkownicy mogą spodziewać się radykalnie zwiększonej prędkości działania zarówno podczas grania, jak i w trakcie pracy z  obciążeniami wielowątkowymi. Dzięki połączeniu z procesorem graficznym NVIDIA GeForce RTX 3080 dla laptopów i możliwości wyboru jednego z kilku ekranów o różnych parametrach (włącznie z panelem dotykowym 4K), Razer stworzył jeden z najpotężniejszych 17-calowych laptopów do gier na rynku.

Test TCL 20 Pro 5G – ciągle mnie zaskakiwał na plus

Integracja procesora Intel Core i9-11900H jest kamieniem milowym w historii linii Razer Blade. Wprowadza ona zawrotne prędkości działania i światowej klasy funkcje”, mówi Serhan Ceran, Director of Enthusiast Laptops w Intelu. „Nasz najnowszy mobilny procesor dla entuzjastów, w połączeniu z wyjątkową jakością Blade 17, zapewnia użytkownikowi imponujące wrażenia, również dzięki swojej energooszczędności i wydajności”.

Blade 17 jest pokryty nową powłoką chroniącą przed odciskami palców, aby jeszcze bardziej ograniczyć ślady powstające na zewnętrznej obudowie podczas codziennego użytkowania. Platforma Intel 11. Generacji, na której oparto nowego Blade’a, zapewnia szereg usprawnień w zakresie jakości pracy, takich jak szybsza pamięć masowa, szybsza pamięć i  łączność Thunderbolt 4.

Blade 17 od lat jest ważną częścią segmentu najwyższej klasy laptopów do gier i istotne jest to, abyśmy nadal zapewniali oszałamiającą wydajność i nieskazitelną jakość, na które nasi fani czekają i na które zasługują” — mówi Brad Wildes, starszy wiceprezes oraz dyrektor generalny w dziale Systems Business Unit Razera. „Nieustanne wprowadzanie ulepszeń przy jednoczesnym stosowaniu najnowszych i najnowocześniejszych nowinek sprzętowych zapewnia rodzinie Blade dodatkową przewagę. Laptopy Razer Blade zawsze był synonimem stylu oraz mocy i chcemy, żeby tak zostało”.

Razer Blade Base 15
Razer Blade Base 15

Logiczna ewolucja

Blade 17 jest wyposażony w ulepszoną kamerę internetową Full HD 1080p, zapewniającą jakość obrazu odpowiednią do każdej sytuacji. Nowy laptop ma również podwojoną liczbę dedykowanych mikrofonów (cztery zamiast wcześniejszych dwóch), dzięki czemu rozmowy wideo będą przebiegać bez żadnych zakłóceń. Cztery głośniki skierowane do góry zapewniają w pełni wciągającą rozgrywkę. Doceniany już wcześniej system chłodzenia oparty na komorze parowej oraz touchpad także otrzymały ulepszenia.

Gładzik może się teraz pochwalić zastosowaniem usprawnionej technologii „palm rejection”, która zapobiega przypadkowym ruchom kursora podczas pisania. Ulepszona komora parowa zapewnia jeszcze bardziej wydajny proces rozpraszania ciepła, aby dodatkowo zapobiegać generowaniu wysokich temperatur. Wszystko to potwierdza, że Blade 17 jest prawdziwym zamiennikiem komputera stacjonarnego, dzięki zdolności do szybkiego i wydajnego wykonywania każdego zadania.

Test Lenovo X1 Fold – efektywność laptopa, mobilnością smartfona

Blade 17 może również pochwalić się wszystkimi niezawodnymi i sprawdzonymi funkcjami, których fani oczekują od laptopów Razera, w tym indywidualne podświetlenie Chroma RGB każdego klawisza, immersyjny dźwięk THX Spatial, który zapewnia dynamiczny dźwięk, zwiększający realizm każdej gry czy filmu oraz bogata oferta portów eliminujących niepotrzebne klucze sprzętowe i przejściówki, w tym czytnik kart SD i zasilanie poprzez port USB-C.

Razer Blade Base 15
Razer Blade Base 15

Blade 15 Base dołącza do 11. generacji  ma wyłączność w sklepach Razer Store

Oprócz laptopa Blade 17, Razer dzisiaj zaprezentował także model Blade 15 Base, który wraca teraz z procesorami Intel Core i7-11800H 11. generacji i jest już dostępny w przedsprzedaży wyłącznie na Razer.com w cenie od 1 899,99 EUR. Blade 15 Base jest wyposażony w najwyższej klasy możliwości obsługi grafiki,  do karty NVIDIA GeForce RTX 3070 do laptopów włącznie. Blade 15 Base przenosi najnowszą generację funkcji i możliwości Intela do najbardziej przystępnych cenowo laptopów Blade, które zostały wyposażone w dwa gniazda PCIe 4.0 SSD do rozbudowy pamięci masowej, szybszą pamięć i procesor oraz łącznością Thunderbolt 4.

Test MSI Prestige 14 A10SC – ultrabook i mobilna stacja robocza

Razer Blade 15 oferuje również dźwięk THX Spatial Audio, zapewniający wciągający dźwięk 36 stopni, który umieści cię w samym środku zabawy, czy to podczas grania, czy w trakcie słuchania muzyki czy oglądania filmów.

Aby dowiedzieć się więcej o laptopach Razer Blade 17 oraz Blade 15 Base, prosimy odwiedzić stronę https://www.razer.com/gaming-laptops/razer-blade

CENA I DOSTĘPNOŚĆ

Ceny zupełnie nowego laptopa Blade 17 zaczynają się od 2599,99 EUR (sugerowana cena detaliczna) i są już dostępne w przedsprzedaży na Razer.com, w sklepach RazerStore oraz u wybranych partnerów detalicznych.

Ceny Razer Blade Base 15 zaczynają się 1 899,99 EUR ( sugerowana cena detaliczna) i są już dostępne w przedsprzedaży wyłącznie w sklepach Razer.com i RazerStore.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: