SONDA dla agentów ubezpieczeniowych

SONDA dla agentów ubezpieczeniowych

SONDA

Multiagencja BIK Serwis we współpracy z polskimi i zagranicznymi partnerami technologicznymi uruchomiła przełomowy system SONDA, który zrewolucjonizuje sposób pracy agentów ubezpieczeniowych. System SONDA w ciągu sekund identyfikuje przewagi, ograniczenia i wyłączenia ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Umożliwia agentom inwestowanie znacznie większej ilości ich czasu w budowę relacji i trafne zrozumienie klientów. SONDY używa już niemal 500 agentów w całej Polsce, za pośrednictwem cyfrowej platformy Eter, dostępnej ekskluzywnie dla partnerów BIK Serwis.

Recenzja Jabra Evolve2 30 – zestaw słuchawkowy do produktywnej pracy 

Prace nad SONDĄ trwały kilka miesięcy. To swoisty cyfrowy kombajn do błyskawicznego porównywania zakresów dostępnych na rynku produktów ubezpieczeniowych i dopasowania oferty do indywidualnego zapotrzebowania klienta. Wdrożenie systemu przyspieszyło pozyskanie przez BIK Serwis internetowej marki Punkta.pl (dawniej mfind) w lutym br.

Dzięki tej inwestycji BIK Serwis stał się faktycznie jedyną kompletną multiagencją ubezpieczeniową on-/offline na polskim rynku. W ostatnich miesiącach odczuwalna jest prawdziwa ofensywa biznesowa grupy, która po przejęciu porównywarki Punkta.pl, stawia na dalszy rozwój inwestycji w usługi cyfrowe.

Test realme Buds Air 2 Neo oraz realme Buds Q2 – dopasowane do Waszego stylu

Inwestycja w opracowanie SONDY to kolejny krok na drodze rozwoju usług w formacie omnichannel i walki o wzmocnienie pozycji na rynku ubezpieczeń indywidualnych.

Wspieranie Agentów intuicyjnymi, przemyślanymi rozwiązaniami digitalowymi pozwoli zarówno skuteczniej pozyskiwać nowych Klientów, jak i lojalizować aktualnych, dzięki najwyższej na rynku jakości obsługi. Synergia pomiędzy wiedzą Agentów a najnowszymi technologiami wzmocni pozycję naszej sieci – zapowiada Michał Daniluk, członek zarządu grupy BIK Serwis.

W zakresie porównywanych i eksponowanych w SONDZIE cech produktów, system podpowiada Agentowi odpowiednie zapisy w ramach Ogólnych Warunków Ubezpieczeń danego Ubezpieczyciela. Agent używający systemu oszczędza czas i może skupić się na kwestiach istotnych dla własnej działalności: poszukiwaniu nowych klientów czy wzmacnianiu relacji z istniejącymi.

BIK Serwis w ostatnich miesiącach przejmując serwis Punkta.pl poczynił wyraźne kroki w kierunku poszerzenia integracji kanałów on- i offline. Stawiając na jedną z popularniejszych porównywarek, odwiedzaną przez ponad pół miliona internautów miesięcznie, multiagencja wychodzi naprzeciw trendom konsumenckim i wzmacnia strategię omnichannel.

Narzędzia takie jak SONDA wkrótce spopularyzują się i będą ułatwiać konsumentom wybór dostępnych na rynku ubezpieczeń. Mamy atut bycia pierwszymi, którzy wprowadzają na Polski rynek takie rozwiązanie. Błyskawiczne porównanie ofert w systemie jest możliwe nie tylko w kontekście ceny ale również pod względem zakresu świadczeń. Warto jednak podkreślić, że wybór ubezpieczenia przy wsparciu Agenta ubezpieczeniowego będzie zawsze bardziej odpowiadał faktycznym potrzebom klienta. Ponieważ Agenci będą teraz mogli szybciej i trafniej dopasowywać oferty do indywidualnych potrzeb mamy do czynienia z sytuacją typu win-win – podkreśla Małgorzata Adamczyk, członkini zarządu BIK Serwis.

Wraz z wdrożeniem SONDY BIK Serwis wdrożył również nową platformę technologiczną ETER, która docelowo połączy dwa filary działalności agencyjnej: digitalowy (oparty o wiedzę i doświadczenia Punkta.pl / dawniej mFind) i tradycyjny (oparty na sieci Agentów). Nie do przecenienia w pracach nad systemem SONDA był również wpływ pandemii Covid-19 na rynek
ubezpieczeń, w tym przyspieszenie procesów cyfryzacji w branży oraz zwiększone wyczulenie konsumentów na kwestie zdrowotne.

Test Plantronics BackBeat 100 – długie telekonferencje

Model hybrydowy wyszukiwania ofert ubezpieczeń i częstszy zdalny kontakt z Agentami są powszechne. Wzrasta też świadomość wagi ubezpieczeń pakietowych dla najbliższych. Wszystkie te zjawiska wpłynęły na development SONDY. Konsekwentnie reagując na oczekiwania Klientów, BIK Serwis niedługo ogłosi szczegóły nowego rozwiązania, które uzupełni
technologiczne portfolio jego rozwiązań, wyznaczających przyszłość rynku insurtech w Polsce.

źródło: BIK Serwis

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: