Nokia Academy – łowienie talentów do XVI edycji

Nokia Academy – łowienie talentów do XVI edycji

Nokia Academy

Rozpoczyna się nabór do XVI edycji Nokia Academy – prowadzonego przez wrocławski oddział Nokii projektu, który ma za zadanie spośród wielu fascynatów telekomunikacji wyłowić tych z największym potencjałem. Najlepsi mogą liczyć na stałą prace u lidera sektora ICT jeszcze w tym roku. Trzeba się jednak pośpieszyć, gdyż termin zgłoszenia aplikacji mija 25 lipca!

Test Nokia 6.2 – potrójny aparat i skandynawski design za mniej niż myślisz

Nokia specjalizuje się w tworzeniu najnowocześniejszych rozwiązań systemowych dla zaawansowanego przesyłu danych w sieciach obsługujących urządzenia mobilne. To właśnie ta firma współtworzyła tak popularną dziś technologię przesyłu czwartej generacji (znaną pod nazwą LTE ), oraz jej następcę, czyli sieć 5G. Nic więc dziwnego, że trwają intensywne poszukiwania ludzi tak ambitnych i tak uzdolnionych, by mogli budować przyszłość nie tyle samej Nokii, co ogólnoświatowej telekomunikacji.

Czym jest Nokia Academy?

Jest to cykliczny program skierowany głównie do świeżo upieczonych absolwentów uczelni głównie technicznych, studentów ostatnich lat studiów oraz osób, które chciałyby rozpocząć ścieżkę zawodową w Nokii, ale nie posiadają jeszcze wystarczającego doświadczenia lub wszystkich wymaganych kompetencji. Wymagany jest chłonny umysł oraz podstawowa wiedza z zakresu programowania lub testowania, telekomunikacji, matematyki bądź dziedzin pokrewnych.

Test Nokia 8.3 5G – globalny smartfon 5G

Do wyboru są dwa kursy: testowanie oprogramowania oraz programowanie w C++. Szkolenia dają możliwość zdobycia kompetencji, które pozwolą uczestnikom realizować się w nowych obszarach zawodowych oraz otrzymać propozycje stałej współpracy z Nokią.

Kogo szukają i kto „przechodzi dalej”?

Do tegorocznych edycji Nokia Academy zgłosiło się ponad 1000 osób. Projekt przyciąga zainteresowanie coraz szerszej rzeszy odbiorców i każda kolejna edycja znacznie przewyższy swoją poprzedniczkę skalą.

Poszukiwani są przede wszystkim programiści pracujący w językach C++ oraz wnikliwi testerzy oprogramowania. Od kandydatów wymaga się – oprócz wiedzy – umiejętności twórczego rozwiązywania problemów i wychodzenia poza utarte ścieżki, poza schematy. Premiowane jest więc nieszablonowe myślenie. Tam, gdzie tworzy się innowacyjne rozwiązania, najważniejsi są ludzie. – mówi Piotr Knapik, Talent Attraction Head regionu Europa Centralna w Nokii.

Nokia Academy krok po kroku

Pierwszym krokiem jest – jak to zwykle bywa – zgłoszenie i rejestracja na nokiawroclaw.pl/ . Po pomyślnej weryfikacji nadchodzi krok drugi – Zaproszenie na wykład inauguracyjny.

Ze względu na obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną wszystkie spotkania w ramach Nokia Academy XVI będą odbywały się online.

Test Nokia 5.4 – czysty Android i…

Krok trzeci to test obejmujący zakres materiału przedstawionego na wykładzie, który sprawdza umiejętności przyswajania wiedzy oraz bada sposób myślenia kandydatów.

Ci, którzy zakwalifikują się do następnego – czwartego – etapu, odbędą dwumiesięczny cykl intensywnych szkoleń i warsztatów w ramach wybranego przez nich profilu. Szkolenia te są ostatnim etapem programu, po którym najlepsi uczestnicy otrzymają oferty stałego zatrudnienia w Nokii. Warunkiem jest jednak pomyślne ukończenie wspomnianego cyklu szkoleń – po tym etat w Nokii jest na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: