Elgato Facecam – kamerka klasy premium dla twórców materiałów cyfrowych

Elgato Facecam – kamerka klasy premium dla twórców materiałów cyfrowych

Wraz z pojawieniem się kamery Elgato Facecam, na polskim rynku zadebiutowały cztery inne produkty Elgato skierowane do YouTuberów, streamerów oraz pozostałych twórców treści cyfrowych i osób szukających bezkompromisowej jakości wideo.

Elgato Facecam
Elgato Facecam

Elgato, lider w branży sprzętu i oprogramowania dla twórców materiałów cyfrowych, wprowadził do sprzedaży nowoczesną kamerę internetową o zaawansowanej budowie i bezkompromisowej jakości – Facecam. Premierowy produkt Elgato rejestruje obraz o rozdzielczości Full HD w jakości 1080p z 60 klatkami na sekundę za pomocą 24-milimetrowego szklanego obiektywu Elgato Prime.

Obiektyw jest wyposażony w czujnik obrazu Sony Starvis, który charakteryzuje się bardzo wysoką jakością obrazu w świetle dziennym lub w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Dodatkowo, oko kamery oferuje zoptymalizowaną stałą ogniskową, dzięki czemu zapewnia ostry obraz podczas streamowania, relacji z konferencji, zajęć online i w każdej innej sytuacji, w której wymagany jest obraz HD wysokiej jakości.

Recenzja Jabra Evolve2 30 – zestaw słuchawkowy do produktywnej pracy 

Oprócz kamery, Elgato wypuściło na rynek szereg innych nowych narzędzi do produkcji materiałów cyfrowych. Wave XLR to jednocześnie interfejs mikrofonowy XLR do USB Typu C oraz cyfrowy mikser audio. Odświeżona wersja popularnego Stream Decka oferuje od teraz wymienne osłony na panel przedni, które umożliwiają jego personalizację, odłączany kabel USB Typu C i ulepszoną podstawkę na urządzenie. Natomiast Wave Mic Arm i Wave Mic Arm LP to dwa w pełni regulowane statywy pozwalające użytkownikowi na lepszą konfigurację położenia mikrofonów z serii Wave.

Elgato Facecam została wyposażona w 24-milimetrowy szklany obiektyw Elgato Prime z przysłoną f/2.4. Nowoczesny przetwornik CMOS Sony Starvis z podświetlaną technologią pikseli zapewnia niezwykle szczegółowy obraz w różnych warunkach oświetleniowych, szczególnie we wnętrzach. Zoptymalizowana stała ogniskowa umożliwia swobodne poruszanie się bez utraty ostrości, a regulowane pole widzenia w zakresie do 82° pozwala na tworzenie ujęć w zbliżeniu lub szerokokątnych. Dzięki zaawansowanej technologii przetwarzania obrazu generującej nieskompresowany sygnał wideo kamera Facecam zapewnia wysokiej jakości obraz o rozdzielczości Full HD 1080p z 60 klatkami na sekundę.

Test realme narzo 30A – budżetowiec z pazurem i do kilku dni bez ładowania

Premierowy produkt amerykańskiej firmy można przymocować do prawie każdego monitora lub podstawki za pomocą rozszerzanego uchwytu monitora lub gwintu 1/4″. Odłączany przewód USB Typu C umożliwia przesyłanie sygnału do PC lub Mac z niezwykle krótkim czasem opóźnień. Darmowa aplikacja Elgato Camera Hub umożliwia regulację ustawień jak w lustrzance cyfrowej, takich jak pole widzenia, jasność lub ekspozycja. Ponadto, wszystkie ustawienia zapisywane są bezpośrednio w pamięci wewnętrznej Facecam, aby można je było łatwo zastosować na wszystkich komputerach. Wtyczka Stream Deck umożliwia sterowanie kamerką za pomocą dotyku oraz integrację z innymi produktami Elgato.

Wziąwszy pod uwagę bogatą historię firmy Elgato w każdym aspekcie tworzenia treści cyfrowych, było dla nas jasne, że nasza pierwsza kamera internetowa musi stać się wyznacznikiem nowego standardu branżowego – mówi Julian Fest, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Elgato. – Facecam to owoc tysięcy godzin pracy naszych inżynierów. To połączenie sprzętu klasy premium i zaawansowanego oprogramowania, za pomocą których można tworzyć materiały wideo fantastycznej jakości. Ręczne strojenie kamery, aby uzyskać idealne ujęcie, również nigdy nie było łatwiejsze – dodaje Fest.

Elgato Wave XLR to interfejs do łączenia wysokiej jakości mikrofonu XLR z komputerem, który zwiększa możliwości akustyczne urządzenia. Dodatkowo, umożliwia integrację mikrofonu z aplikacją Elgato Wave Link, co pozwala mieszać dźwięki z wielu innych źródeł. Wave XLR ma cichy pojemnościowy przycisk wyłączania mikrofonu i wielofunkcyjne pokrętło, które ułatwiają obsługę sprzętu.

Elgato Wave XLR
Elgato Wave XLR

Opatentowana technologia Clipguard zapobiega zniekształceniom dźwięku przy zdecydowanych skokach sygnału wejściowego, a wzmocnienie sygnału do 75 dB o ultraniskim poziomie szumu wspomaga mikrofony o niskiej czułości. Ponadto, premierowy produkt audio Elgato zapewnia zasilanie fantomowe o napięciu do 48 woltów, pozwalające uzyskać wyższej jakości dźwięk przy użyciu mikrofonów kondensatorowych. Podobnie jak Facecam, Wave XLR doskonale integruje się z urządzeniem Stream Deck umożliwiającym zaawansowaną kontrolę parametrów dźwięku.

Test Blue Mic Snowball iCE – świetny mikrofon dla video-rozmów

Następną nowością jest nowa odsłona Elgato Stream Decka. Stream Deck to kultowy interfejs z wieloma jasnymi klawiszami LCD z możliwością konfiguracji ikon i funkcji do sterowania aplikacjami i narzędziami. Od teraz oferuje również odłączane elementy umożliwiające pełną personalizację sprzętu. Nowy statyw zapewnia stabilną podstawę oraz może zostać odłączony, aby położyć Stream Deck na blacie lub zamontować w inny sposób. Kabel USB Typu C można odłączyć i wymienić na dowolny inny kabel tego samego typu. Co więcej, przednią nakładkę obudowy można łatwo wymienić na inną z szerokiego i ciągle powiększanego zestawu osłon w żywych kolorach i z różnymi wzorami.

Stream Deck
Stream Deck

Stream Deck to niezwykle wszechstronny i w pełni konfigurowalny interfejs sterujący do wszelkich prac wykonywanych przez użytkownika na komputerze. Jego szeroką funkcjonalność wzbogaca niedawno zaktualizowana aplikacja Stream Deck 5.0 oraz sklep Stream Deck Store oferujący wtyczki, nagrania wolne od tantiem, darmowe efekty dźwiękowe i inne przydatne materiały dla twórców treści cyfrowych. Co więcej, panel użytkowy Elgato umożliwia również zarządzanie innymi produktami amerykańskiego producenta, takimi jak m.in.: Facecam, Key Light, Wave:3, 4K60 PRO MK.2 czy Wave XLR.

Elgato Wave Mic Arm
Elgato Wave Mic Arm

Kolejne premierowe produkty Elgato pochodzą z serii Wave, Elgato Wave Mic Arm i Elgato Wave Mic Arm LP. Oferują twórcom treści, nadawcom radiowym, biznesmenom – a także wszystkim innym zaawansowanym użytkownikom korzystającym z komputerowych zestawów audio – dwie opcje instalacji statywu klasy premium. Wave Mic Arm to tradycyjny punkt montażu dla mikrofonu o wysokości 750 mm z przedłużką dodającą w razie potrzeby dodatkowe 150 mm, która pozwalającą ominąć nawet najwyższe przeszkody, takie jak wielocalowy monitor komputerowy.

Wave Mic Arm LP
Wave Mic Arm LP

Wave Mic Arm LP to metalowy niski statyw umieszczony poniżej linii ramion użytkownika, który odznacza się efektownym wyglądem oraz nie zasłania ekranów monitorów. Oba omawiane statywy mikrofonowe odznaczają się prostą i elegancką konstrukcją z ukrytymi kanałami na kable z łatwo dostępną i zdejmowaną osłoną, regulowanym zaciskiem montażowym pasującym do najpopularniejszych biurek oraz głowicą kulową ze śrubą 1/4” i przejściówkami 3/8″-5/8” zapewniającymi pełną elastyczność montażu.

Test Creative Live! Cam Sync 1080p – do komunikacji firmowej i zdalnej nauki

Dostępność, gwarancja i ceny
Elgato Facecam, Elgato Stream Deck, Elgato Wave XLR, Elgato Wave Mic Arm i Elgato Wave Mic Arm LP są już dostępne w sprzedaży w sklepie internetowym Elgato i CORSAIR oraz w światowej sieci autoryzowanych sprzedawców detalicznych i dystrybutorów firmy CORSAIR. W Polsce najnowszy sprzęt amerykańskiego producenta pojawi się do końca lipca br. w najpopularniejszych sklepach x-kom oraz morele. Wszystkie premierowe produkty są objęte dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną CORSAIR i Elgato.

Sugerowane ceny detaliczne:

  • Facecam: 899 PLN
  • Elgato Stream Deck: 699 PLN
  • Elgato Wave XLR: 789 PLN
  • Elgato Wave Mic Arm: 469 PLN
  • Elgato Wave Mic Arm LP: 469 PLN

Strony internetowe

Prezentacja wideo

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: