Microsoft Flight Simulator – zasiąść za sterami samolotu

Microsoft Flight Simulator prezentuje serię Why I Fly – czyli każdy argument, by zasiąść za sterami samolotu

Microsoft Flight Simulator

Zawód pilota jest nie lada wyzwaniem. Liczba wskaźników do opanowania w jednym momencie, do tego kontrola sterów, przepustnicy i pedałów – a to zaledwie erzac obowiązków osoby zasiadającej w kokpicie lotniczym. Jakie to uczucie? O tym – oraz o wrażeniach z Microsoft Flight Simulator – opowiadają bohaterowie serii Why I Fly, przedstawiającej historie profesjonalistów oraz amatorów żeglugi powietrznej. W kontekście zbliżającej się premiery Flight Sima na konsole – to nieoceniona wiedza.

Test Xbox Series X – rozrywka dla całej rodziny

Konsolowy Flight Simulator za moment wyląduje na XSX|S. Dlaczego warto zostać pilotem, choćby wirtualnym, i co w tej profesji jest – nomen omen – porywającego? O tym opowiadają bohaterowie mini serii Why I Fly.

Reklamy

„Latam, by inspirować”

Emilie Christine – pilotka z niezwykłą pasją do awiacji. Jak sama mówi, latanie daje jej poczucie całkowitej wolności. Co jej zdaniem oferuje Microsoft Flight Simulator? Okazję, by poczuć ten dreszczyk emocji, rozpoczynać codziennie nowe, ekscytujące przygody oraz przeżyć coś nieszablonowego.

IPLA – na smartfonie, tablecie, komputerze i Smart TV

Emilie grając w MFS postawiła sobie za cel zainspirować innych do podjęcia pracy w tym zawodzie, przełamując wszelkie lęki i stereotypy z nim związane. „Każdy może być pilotem w Flight Simie” – to hasło wielokrotnie przez nią powtarzane. Zachęceni?

„Latam, aby znaleźć cel kolejnej podróży”

Squirrel – profesjonalny YouTuber, streamer oraz pilot turystyczny. Czy gra może doskonalić umiejętności prawdziwych pilotów? Okazuje się, że tak. Według Brytyjczyka dzięki niesamowitemu realizmowi Flight Sima, profesjonaliści mogą eliminować błędy, by ich prawdziwy lot przebiegał spokojnie i bezpiecznie. Symulator daje każdemu możliwość sprawdzenia miejsca, w które chce się udać, np. na wakacje, z czego sam chętnie korzysta Squirrel.

Test Creative Sound Blaster JAM V2 – lekka konstrukcja, brzmienie i cena

„Latam, aby spełniać marzenia”

Shinji Maeda – niezwykle inspirujący Amerykanin japońskiego pochodzenia, żywy przykład powiedzenia „Sky is the limit”. Jego marzenie o pracy pilota zostało niemalże storpedowane przez poważny wypadek samochodowy. Wsparcie bliskich pozwoliło mu utrzymać siłę w dążeniu do celu.

Microsoft Flight Simulator, dzięki odwzorowaniu otoczenia, manewrów i doświadczeń z kokpitu praktycznie jeden do jednego, pomógł mi spełnić dziecięce pragnienie ­– mówi Shinji, który w efekcie został pilotem komercyjnym oraz nauczycielem.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak napisać własną historię za sterami samolotu. Okazja do tego pojawi się już od 27 lipca w ramach Xbox Game Pass, gdzie Microsoft Flight Simulator będzie dostępny już od dnia premiery.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: