ASUS ZenBook z technologią OLED

ASUS ZenBook z technologią OLED

ASUS OLED_2.jpg
Mówiąc najprościej, wyświetlacz OLED przewyższa technologicznie standardowe ekrany ciekłokrystaliczne (LCD). Po pierwsze, może łatwo wyświetlać intensywne, realistyczne kolory z nasyconymi barwami czerwonymi, niebieskimi i zielonymi, które dotąd były rzadko spotykane poza monitorami klasy profesjonalnej. Korzyści jest jednak więcej. Standardowe ekrany LCD wykorzystują pojedyncze źródło światła – można je sobie wyobrazić jako żarówki – do oświetlania każdego piksela na ekranie. Oznacza to, że nawet jeśli części obrazu są ciemne, tego typu podświetlenie zawsze pozostaje aktywne, aby wyświetlać jaśniejsze części, przez co poziomy nasycenia czerni są bliższe do odcieni szarości.
W matrycy OLED każdy indywidualny piksel jest źródłem światła, które można niezależnie włączać i wyłączać. Wyobraź sobie siatkę złożoną z milionów pojedynczych żarówek, przy czym każda dysponuje indywidualnie sterowanym ściemnianiem. Na ekranie OLED czarne strefy ekranu wyróżniają się prawdziwą czernią, a cienie zawsze są głębokie i nasycone – dokładnie takie, jak oglądasz je w naturze. Współczynnik kontrastu – stosunek między najjaśniejszym a najciemniejszym punktem obrazu – jest w przypadku ekranów OLED bliski nieskończoności (nie można przecież dzielić przez zero!).
ScreenPad Plus.jpg
Ponieważ każdy pojedynczy piksel świeci się niezależnie, kąty oglądania ekranu OLED są wyjątkowo szerokie. Dzięki temu osoby oglądające ekran razem z Tobą idealnie widzą treści, jakie im udostępniasz, tak jakby siedziały one bezpośrednio przed ekranem. Jest to szczególnie przydatne w środowiskach pracy i przy korzystaniu z laptopów konwertowalnych. Ze względów konstrukcyjnych ekrany OLED emitują mniej światła niebieskiego, w wyniku czego zmniejsza się prawdopodobieństwo zakłócenia Twojego delikatnego rytmu dobowego, a co za tym idzie – wystąpienia problemów ze snem. Ostatnią korzyścią jest ekstremalnie krótki czas reakcji (czas, jaki piksel potrzebuje do zmiany koloru). Oznacza to, że ruchy wyświetlane na ekranie są pozbawione rozpraszających efektów rozmycia obrazu.
Wszystkie te korzyści są widoczne podczas wszelkich możliwych zastosowań komputera: podczas pracy, korzystania z treści rozrywkowych, a nawet rozgrywki. Możesz cieszyć się filmami przy takich samych efektach wizualnych, jak zaplanowano podczas obróbki w pokoju montażowym, czy też przeglądać wszystkie swoje zdjęcia i przeżywać każdy moment dokładnie w taki sposób, jak w momencie wykonania ujęcia. Szybkie filmy akcji zawsze będą wyglądały wyjątkowo wyraźnie. Jeśli tylko raz spojrzysz na ekran OLED, nigdy więcej nie będziesz już chciał(a) oglądać treści w żaden inny sposób.
Wcześniej bardzo trudno było znaleźć dostępne laptopy z ekranami OLED, ale nasza linia laptopów wydana w 2021 roku zmieniła tę sytuację. Stworzyliśmy kilka modeli z ekranami OLED, które zapewniają korzyści żywych kolorów, głębokich czerni, intensywnego kontrastu oraz wyraźnego ruchu – dla użytkowników mainstreamowych, kinomanów, twórców treści, graczy i osób zawodowo korzystających z komputera. Aktualnie oferujemy cztery modele, a z dalszej części tego tekstu dowiesz się, który najlepiej będzie pasował do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: