ASUS ZenBook z technologią OLED

ZenBook Pro Duo 15 OLED to marzenie twórcy treści

Jeśli priorytetowo traktujesz swoją pracę kreatywną, nie możesz się obyć bez ekranu dokładnie wyświetlającego kolory. Jest to szczególnie istotne w przypadku laptopa, którego możesz zabierać ze sobą do lokalizacji klienta, na sesje zdjęciowe i filmowe. W 2021 roku zastosowaliśmy technologię OLED w niesamowicie wydajnym laptopie do zastosowań profesjonalnych– modelu ZenBook Pro Duo 15 OLED.
ZenBook Pro Duo 15 OLED UX582.jpg
ZenBook Pro Duo 15 OLED ma dwa przysłowiowe „asy w rękawie”: 15,6” ekran główny OLED w parze z dodatkowym ekranem 4K ScreenPad Plus umieszczonym powyżej klawiatury. Główny ekran zapewnia odwzorowanie wszystkich kolorów z przestrzeni barw DCI-P3 klasy kinowej. Gwarantuje Ci to spójny wygląd Twojej twórczości w szerokiej gamie różnych systemów i monitorów podczas przeglądania ich razem z klientem lub współpracy z koleżankami i kolegami. Oba ekrany obsługują rysik, a więc przy pomocy dołączonego rysika ASUS Pen możesz na nich rysować, szybko uruchamiać skróty poleceń, a także zarządzać obiektami na ekranie i w systemie Windows.
Ekran główny posiada certyfikację PANTONE Validated i jest skalibrowany fabrycznie do wartości Delta E średnio na poziomie poniżej dwóch, natomiast zgodność ze standardem VESA DisplayHDR 500 True Black pozwala Ci z pełnym zaufaniem oglądać filmy w szerokim zakresie tonalnym. Ponadto ta matryca OLED utrzymuje stałą intensywność kolorów przy różnych poziomach jasności, dzięki czemu Twoje działa wyglądają spójnie zarówno na dobrze oświetlonej scenie i w studiu fotograficznym, jak i w ciemnym pokoju montażowym. Podsumowując, ten wyróżniający się przepięknym obrazem wyświetlacz czyni z laptopa ZenBook Pro Duo 15 OLED idealne narzędzie do kształtowania Twojej kreatywnej wizji.
ZenBook Pro Duo 15 OLED UX582_2.jpg
Każdy profesjonalny użytkownik wie, że niewiele rzeczy na świecie jest bardziej przydatnych od drugiego (lub nawet trzeciego) ekranu. Dodatkowa przestrzeń ekranowa jest bezcenna dla wydajnej pracy, ponieważ zapewnia miejsce na paski narzędzi, skróty poleceń, karty przeglądarki czy też dodatkowe aplikacje. Praca z domu wymaga częstego korzystania z dodatkowych aplikacji do komunikacji. Zajmują one cenną przestrzeń ekranową, ale są najbardziej przydatne, kiedy widać je przez cały czas.
Ekskluzywny ekran ScreenPad Plus w laptopie ZenBook Pro Duo 15 OLED to Twoje paliwo do produktywnej pracy. Nie tylko możesz umieścić na nim swoje okna i dodatkowe aplikacje, ale również na wiele różnych sposobów optymalnie wykorzystasz z nim oprogramowanie do pracy produktywnej. Graficy i fotografowie mogą umieścić na nim swoje narzędzia i pędzle, pozostawiając główny ekran wolny na swoje dzieła. Artyści i architekci tworzący w 3D mogą wyświetlać na drugim ekranie biblioteki zasobów i ujęcia z innych perspektyw, a użytkownicy zajmujący się montażem wideo oraz produkcją i inżynierią dźwięku mogą umieścić na nim osie czasu i wtyczki. Oba ekrany posiadają certyfikację TÜV Rheinland w zakresie niskiej emisji światła niebieskiego, co zmniejsza zmęczenie oczu podczas długich sesji pracy i minimalizuje zakłócenia w rytmie dobowym, dzięki czemu nie będziesz tracić cennego snu i okazji do „doładowania baterii”.
ZenBook Pro Duo 15 OLED UX582_3.jpg
Aby zapewnić Ci pełną kontrolę nad rozwiązaniem ScreenPad, dodaliśmy nową funkcjonalność do dostępnego już pakietu oprogramowania do zarządzania ScreenXpert 2. Nowe narzędzie panel sterowania (Control Panel) obsługuje aplikacje Adobe, zwiększając płynność Twoich procesów pracy twórczej i otwierając nowe możliwości kreatywne. Control Panel obsługuje aplikacje: Photoshop, Premiere Pro, After Effects i Lightroom Classic, udostępniając pokrętła, suwaki i przyciski na ekranie ScreenPad, które są połączone z odpowiednimi funkcjami w danej aplikacji. Kreatywna praca jeszcze nigdy nie była tak dynamiczna.
Korzystanie na dwóch ekranach 4K z wielu aplikacji mocno obciążających układ graficzny wymaga zastosowania wydajnych komponentów wewnętrznych. Z tego powodu ZenBook Pro Duo 15 OLED jest wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9-10980HK oraz imponującą kartę graficzną najnowszej generacji NVIDIA GeForce RTX 3070 z ogromnymi możliwościami przetwarzania grafiki w 3D oraz obsługą ray-tracingu. Dysponujący dwoma wentylatorami i sześcioma rurkami cieplnymi układ chłodzenia Active Aerodynamic System Plus zapobiega dławieniu się systemu na skutek przegrzania, dzięki czemu procesor i karta graficzna mogą działać z maksymalną szybkością podczas długich sesji pracy.
Wyjątkowo gładka w dotyku obudowa wykonana ze stopu magnezu dysponuje zawiasem ErgoLift, który unosi klawiaturę przy otwartej pokrywie laptopa, zwiększając komfort pisania, efektywność chłodzenia oraz poprawiając emisję dźwięku. Pomimo zintegrowania dwóch ekranów i komponentów sprzętowych najwyższej klasy laptop mierzy mniej niż 2,54 cm grubości. Zawarta w zestawie podkładka pod nadgarstki zapewnia dodatkową wygodę i pomaga zapobiec powtarzającym się urazom – nawet w przypadku długich sesji obróbki treści. Każdy laptop ZenBook Pro Duo 15 OLED przechodzi całą serię fizycznych testów, w tym pracy w warunkach wysokiej wilgotności powietrza, poddawania wibracjom, a także poddawania wstrząsom, dlatego możesz wszędzie go ze sobą zabierać bez obawy, że lekkie uderzenie lub upadek go uszkodzi.
ZenBook Pro Duo 15 OLED UX582
Układ graficzny GeForce RTX 3070
Pamięć Maks. 32 GB DDR4
Dysk Maks. SSD 1 TB
Porty wej./wyj. 2 x Thunderbolt 3 USB Type-C
1 x USB 3.1 Gen 2 Type-A
1 x HDMI 2.1
1 x gniazdo audio jack typu combo
Wymiary 359 x 249 x 21,5 mm
Waga: 2,4 kg
Bateria 92 Wh

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: