Creative Chat – do komunikacji głosowej

Creative Chat – do komunikacji głosowej

Creative Chat
Creative Chat

Creative Technology wprowadza na rynek europejski całkowicie nową linię słuchawek dedykowanych, w dużej mierze komunikacji głosowej. Pierwszym zestawem ze wspomnianej serii jest zestaw słuchawkowy o nazwie Creative Chat.  Priorytetowymi cechami dla serii „Chat” ma być bardzo dobra jakość komunikacji głosowej i długotrwała wygoda użytkowania.  Producent deklaruje, że niebawem pojawią się  kolejne warianty z linii „Chat”, a będzie to wersja na USB i wersja bezprzewodowa. Cała seria będzie zoptymalizowana w kierunku jakości dźwięku dla komunikacji online.

 

Łączność

Creative Chat to stereofoniczny zestaw słuchawkowy, który zadziała na wszystkich systemach operacyjnych i platformach za pośrednictwem standardowego 4-polowego złącza analogowego 3,5 mm typu jack. Zestaw jest kompatybilny z większością popularnych aplikacji konferencyjnych, takich jak Zoom, Microsoft Teams, Skype, Cisco WebEx, Facebook Messenger i Google Meet.

Test Creative Sound Blaster JAM V2 – lekka konstrukcja, brzmienie i cena

Komunikacja

W słuchawkach zastosowano specjalny elektretowy mikrofon pojemnościowy, który posiada dodatkowo zintegrowaną technologię redukcji szumów. Mikrofon znajduje się na regulowanym pałąku, który łatwo można schować kiedy go nie używamy.

Sterownie

Na przewodzie znajduje się zintegrowany pilot, na którym umieszczono pokrętło do regulacji głośności i przycisk wyciszania mikrofonu.

Konstrukcja

Producent deklaruje, że słuchawki będą wyjątkowo wygodne i będzie można w nich spędzać wiele godzin podczas pracy albo ulubionej rozrywki. Waga słuchawek to zaledwie 192 gramy. Pady wyściełane są miękkim i wygodnym materiałem a ich struktura jest tak zaprojektowana by posiadać dobrą wentylację pomiędzy uszami a słuchawkami. Dla wielogodzinnego komfortu użytkowania pałąk jest regulowany i również wyściełany miękkim materiałem.  Zestaw słuchawkowy otrzymał wyjątkowo długi przewód, by nie ograniczał ruchów w miejscu pracy lub multimedialnej zabawie.

Dźwięk

Zestaw słuchawkowy Creative Chat został wyposażony w 40mm przetworniki neodymowe, które odpowiadają za jakość dźwięku podczas rozmów jak i rozrywki multimedialnej.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: