Gigaset ION – przystawka USB DECT jako alternatywa dla zestawu słuchawkowego i telefonu konferencyjnego

Gigaset ION – przystawka USB DECT jako alternatywa dla zestawu słuchawkowego i telefonu konferencyjnego

Gigaset ION
Gigaset ION

Gigaset przedstawił swoje pierwsze, dedykowane rozwiązanie dla segmentu tzw. zunifikowanej komunikacji – nowy telefon DECT ION. Niewielkie, przenośne urządzenie współpracuje z dowolnym klientem PC / UC (z ang. unified communications, zunifikowana komunikacja) poprzez złącze USB, a dodatkową elastyczność uzyskuje we współpracy z modułem USB DECT STICK. Minimalistyczny, ale nowoczesny design Gigaset ION idzie w parze z najwyższą jakością dźwięku HD. Sprzęt sprawdzi się podczas kameralnych telekonferencji, spełni także oczekiwania użytkowników, którzy preferują wydajne zestawy głośnomówiące od słuchawek. Gigaset ION uzyskał potwierdzenie zgodności z technologią UC firmy Swyx, w toku jest certyfikacja z kolejnymi klientami VoIP i tzw. softfonami. Urządzenie jest już dostępne w Polsce.

 Test Gigaset GS3 – długodystansowiec i bezprzewodowe ładowanie

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Pandemia koronawirusa uwydatniła zalety profesjonalnych rozwiązań komunikacyjnych VoIP. Miliony ludzi pracują w domu i można się z nimi kontaktować pod tradycyjnym numerem biurowym dzięki funkcji przekierowania połączeń lub porozmawiać za pośrednictwem różnych aplikacji konferencyjnych i komunikacyjnych dostępnych na rynku.

„Od wielu lat rozwijamy mobilne urządzenia DECT, aby sprostać wysokim wymaganiom klientów biznesowych” – powiedział Joerg Kruse, Product Manager w dziale urządzeń profesjonalnych Gigaset. „Poprzeczka jest ustawiona wysoko, dlatego zawsze kierujemy się rzeczywistymi potrzebami firm. Ich pracownicy w ciągu ostatniego roku stanęli przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Aby produktywność w domowych biurach nie ucierpiała, komunikacja musi nie tylko działać płynnie, ale być tak wygodna, jak w biurze. Wprowadzając nowy Gigaset ION, odpowiadamy na oczekiwania współczesnych standardów zintegrowanej komunikacji oraz globalne wymogi związane z przełomowymi zmianami w organizacji pracy”.

Plug & play poprzez standardowe złącze USB

Gigaset ION łączy wygodę telefonu DECT z szerokimi możliwościami rozwiązań zunifikowanej komunikacji. Moduł DECT STICK podłączany do urządzeń z systemem Windows, Mac OS oraz Linux za pośrednictwem standardowego interfejsu USB sprawia, że ION zmienia się w rozpoznawane przez komputer urządzenie wejściowe i wyjściowe audio, które wystarczy wybrać w ustawieniach używanego softfonu lub aplikacji UC.

Gigaset DL780 Plus – telefoniczny zestaw

ION jest już certyfikowany przez Swyx i w pełni obsługuje aplikację telefoniczną SwyxIt! (klient UC), a wkrótce otrzyma potwierdzenie zgodności z programem Circuit firmy Unify. Gigaset ION jest także kompatybilny z Microsoft Teams (tu użytkownik musi wprowadzić odpowiednie ustawienia w aplikacji), może także współpracować z Zoom, Cisco WebEx i różnymi telefonami programowymi, takimi jak Zoiper, Bria, XLite i Juggler.

Dzięki standardowym funkcjom sterownika USB, ION może być używany z różnymi klientami UC – niezależnie od dedykowanej certyfikacji, choć w takich przypadkach niektóre funkcje softfonów mogą nie być wspierane.

Poprzez USB DECT STICK ​​Gigaset ION działa również w połączeniu z telefonami stacjonarnymi, wyposażonymi w złącze USB dla zestawów słuchawkowych. „Bezkompromisowo przekształciliśmy przewodowy telefon stacjonarny w urządzenie do komunikacji mobilnej” – dodaje Joerg Kruse. „W związku z tym uznaliśmy, że ważna jest całkowita elastyczność, aby można było z Gigaset ION korzystać w biurze, w domu, a nawet w podróży”.

USB DECT STICK może być używany bezpośrednio w porcie USB urządzenia końcowego lub w gnieździe podstawki ładującej ION (dostarczanej w zestawie), podłączonej do urządzenia końcowego przewodem USB. ION jest ładowany w stacji dokującej lub przez interfejs USB-C.

 

DECT  – lepszy zasięg w porównaniu z Bluetooth

Oprócz doskonałej jakości głosu, DECT oferuje zasięg do 300 metrów. „Przewodowe zestawy słuchawkowe, a nawet zestawy słuchawkowe Bluetooth oznaczają, że musisz pozostać blisko komputera. Ale ION znacznie rozszerza twój „zasięg” – mówi Joerg Kruse. „Można go bez problemu zabrać ze sobą z biura do domu lub wykorzystać do elastycznej pracy z dowolnego miejsca. To duża wygoda, odpowiadająca także nowym koncepcjom biur, w których współdzieli się biurka lub stosuje otwarte przestrzenie robocze”.

Intuicyjny wybór trybu audio

ION może być używany na biurku jako telefon konferencyjny lub jako wysokiej jakości zestaw głośnomówiący, umieszczony obok komputera lub w ładowarce – w obu przypadkach może być również używany jako głośnik obsługujący wszystkie multimedia.

Przyłożony do ucha automatycznie przełącza się w tryb słuchawki dzięki zintegrowanemu czujnikowi zbliżeniowemu, bez konieczności dotykania przycisku zachowuje się jak zwykły telefon bezprzewodowy. To praktyczne rozwiązanie w przypadku poufnych rozmów lub gdy nie chcemy rozmową przeszkadzać innym osobom w pobliżu. Gdy urządzenie odsuniemy od ucha, włączy się ponownie tryb głośnomówiący.

Recenzja Jabra Evolve2 30 – zestaw słuchawkowy do produktywnej pracy 

Zrównoważony i bezpieczny

ION jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię ECO DECT, która eliminuje emisję fal radiowych w trybie czuwania, a moc nadawania jest automatycznie dostosowywana w zależności od odległości dzielącej ION od modułu DECT. Gigaset ION ma również powierzchnię odporną na działanie środków dezynfekujących, co pomaga pracodawcom spełnić surowe wymagania higieniczne. Dzięki temu może być również używane przez wielu pracowników.

Dostępność i specyfikacje

Gigaset oferuje sprzęt profesjonalny poprzez sieć autoryzowanych Partnerów, do których należą dostawcy urządzeń IT i telekomunikacyjnych, sprzedawcy VAR oraz dostawcy systemów dla przedsiębiorstw. Partnerzy zapewniają wsparcie, sprzedaż oraz instalację rozwiązań Gigaset Pro oraz oferują klientom inne usługi.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl