Motorola o 5G – technologia, która robi różnicę

Motorola 5G – technologia, która robi różnicę

Motorola 5G

Jako pionier łączności 5G, Motorola dostrzega ogromny potencjał drzemiący w tej technologii. Firma nie tylko rozwija i ciągle usprawnia swoje urządzenia, które obsługują to pasmo, ale też aktywnie uczestniczy w badaniach, które mogą sprawić, że nowy standard już niebawem będzie ułatwiał nasze codzienne życie i funkcjonowanie w społeczeństwie.

 Wyprzedzamy konkurencję

Pierwszym na świecie smartfonem do działania z innowacyjną siecią 5G, była Motorola Moto Z3. Kluczową rolę odgrywał dedykowany Moto Mod. Wdrożyliśmy tę innowację na kilka miesięcy przed ogólnobranżową implementacją sieci 5G.

Dbamy nie tylko o wymiar praktyczny, ale i technologiczny. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie rewolucyjnej technologii fal mikrometrowych. Rozwój tego urządzenia był dla nas cenną lekcją, w której trakcie poddaliśmy analizie wiele kluczowych z punktu widzenia użytkownika, funkcjonalności, w tym:

  • szybkości pobierania danych,
  • szybkości wysyłania danych,
  • tendencji do nagrzewania się urządzenia.

Niebieskie hortensje na tapecie Motorola Razr 5G

Uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystaliśmy w kolejnych telefonach, które obsługują pasmo 5G: Motoroli EDGE, Motoroli Moto G 5G oraz Motoroli RAZR 5G. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nowe pasmo stale ewoluuje i dążymy do tego, by móc oferować produkty kompletne, które zapewnią konsumentom wszystko, czego oczekują od smartfona z modemem 5G.

Jakie korzyści zapewni sieć 5G?

Trudno odnaleźć segmenty rynku, gdzie nowe pasmo łączności nie zrobiłoby kolosalnej różnicy. Sieć 5G umożliwia elastyczne korzystanie z treści cyfrowych, a także może skutkować obniżeniem kosztów działalności firmy. W jaki sposób?

Test Motorola Moto G50 – smartfon 5G w niskiej cenie w użytkowaniu

Sieć stworzy konwergencję technologii, w której obsługa firm online nie będzie wymagała już tradycyjnego, kablowego podłączenia do internetu. Dostęp do najwyższej jakości, globalnej sieci danych, zapewni już istniejąca sieć, z którą połączymy się zarówno z naszego smartfona, komputera jak i z urządzeń IoT, które mogą wnieść nasz komfort życia na zupełnie nowy poziom.

Pandemia COVID-19 dobitnie pokazała, że nie zawsze będziemy dysponować szerokopasmowym dostępem do internetu. Wystarczy kolejny lockdown, brak dostępu do połączenia światłowodowego i nasza praca zdalna może stać się prawdziwym problemem. 5G to odpowiedź na wolne i przeciążone sieci, które nie zapewniają odpowiednio wysokiej przepustowości.

Test Motorola Edge z 5G – powrót do flagowej półki. Czy udany?

Transport, edukacja, zdrowie

Sieć 5G, jaką współtworzymy w Motoroli, całkowicie zrewolucjonizuje oblicze transportu, jaki znamy. To właśnie dzięki redukcji poziomu opóźnień poniżej 10 milisekund, na drogi będą mogły wyjechać w pełni autonomiczne pojazdy, które radykalnie wpłyną na komfort i poziom bezpieczeństwa.

Co więcej, sieć umożliwi komunikację z innymi pojazdami, a także z drogami, światłami, a nawet miastami oraz urządzeniami z Internetu Rzeczy (IoT). Pozwoli to na szybkie rozładowywanie korków, a także dynamiczne reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

Sieć 5G to także przyszłość edukacji. Zgodnie z wynikami badań, jakie przeprowadzono przez Learning House i Aslanian Market Research, aż 67% uczniów i studentów używa do nauki właśnie sprzętów mobilnych. 5G może spopularyzować zajęcia interaktywne, z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej. Otwiera to przed szkołami na całym świecie zupełnie nowe możliwości. Dzięki VR będzie można obserwować narządy w ciele człowieka, a także wirtualnie zwiedzać niemal dowolne miejsca na świecie.

Już dziś, mimo tego, że sieć 5G dopiero powstaje, widać jej ogromny wpływ na medycynę. Z wykorzystaniem zaawansowanego robota DaVinci, przeprowadzono eksperymentalną „operację”. Póki co na… skórce od banana, jednak operator, który znajdował się 10 tysięcy kilometrów od urządzenia i „pacjenta” – dzięki niemal bezstratnemu transferowi danych – zakończył ten eksperyment wielkim sukcesem. Wykonano wszystkie założenia, jakie sobie zaplanowano.

Dzięki sieci 5G, jaką współtworzymy w Motoroli, być może każdy z nas będzie miał dostęp do najlepszych specjalistów z różnych dziedzin medycyny: od chirurgów przez anestezjologów po neurologów, którzy z odległości kilku tysięcy kilometrów będą mogli ratować nasze życie.

Autor Motorola

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: