Ważne dla użytkowników Netflix? Uważaj!

CyberRescue ostrzega! Posiadasz konto na platformie streamingowej Netflix? Uważaj! Możesz stracić pieniądze!

Oszustwo na Netflixa

 

Oszuści rozsyłają e-maile, informujące o zawieszeniu subskrypcji Netflix. W wiadomości znajduje się link, który prowadzi do fałszywej strony, łudząco przypominającej platformę streamingową. Wymaga ona podania danych logowania do konta oraz karty płatniczej.

Test TCL 20 Pro 5G – ciągle mnie zaskakiwał na plus

Moja siostra otrzymała taką wiadomość!

Reklamy

 Patrycja współdzieli konto na Netflixie razem ze swoją siostrą Kamilą. Gdyby nie CyberRescue, prawdopodobnie Kamila straciłaby wszystkie oszczędności z konta bankowego.

  • Całe szczęście, że moja siostra nie podała swoich danych. Od razu ostrzegłyśmy naszych bliskich i znajomych o oszustwie – tłumaczy Patrycja.

Takie wiadomości e-mail zdarzają się niestety bardzo często, dlatego należy zachować czujność, gdy wymagane jest od nas podanie danych do karty płatniczej.

 Test Maxcom Comfort MM760 – klasyk w najlepszym wydaniu

Jak nie dać się oszukać? 

  • Zawsze, gdy otrzymujemy wiadomości e-mail, które nakłaniają nas do wykonania natychmiastowej reakcji powinniśmy przyjrzeć jej się kilkukrotnie przed jakimkolwiek działaniem. Nie klikajmy odruchowo w linki czy załączniki, bo niestety może skończyć się to dla nas kradzieżą danych czy pieniędzy. Jeżeli zidentyfikujemy oszustwo należy oznaczyć wiadomość jako SPAM. Niestety, jeśli często dostajemy wiadomości tego typu, może to oznaczać, że nasz adres wyciekł z jakiegoś serwisu – tłumaczy Karolina Wrońska z CyberRescue.

Zapamiętaj! Netflix nigdy nie poprosi o podanie danych osobowych przez e-maila czy wiadomość SMS. Zawsze zweryfikuj taką wiadomość dzwoniąc na infolinię, w tym przypadku platformy streamingowej. Koniecznie daj znać o oszustwie osobom, z którymi dzielisz konto na platformie Netflix!

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: