TP-Link Archer C64 – wysoka przepustowość sieci przewodowej i bezprzewodowej

TP-Link Archer C64 – uniwersalny router AC1200 z trybem pracy jako Access Point

Archer C64 to nowy router w ofercie TP-Link w najpopularniejszym obecnie standardzie AC1200. Urządzenie charakteryzuje się m.in. wysoką przepustowością sieci przewodowej
i bezprzewodowej, a także obsługą technologii MU-MIMO oraz szyfrowania WPA3.  Urządzenie może również pracować jako punkt dostępowy WiFi.

TP-Link Archer C64
TP-Link Archer C64

TP-Link Archer C64 rozgłasza WiFi w standardzie 802.11ac (WFi 5), oferując  użytkownikom przepustowość do 1200 Mb/s w dwóch pasmach transmisji: do 867 Mb/s w paśmie 5GHz i do 300 Mb/s w 2.4GHz. Za zasięg routera odpowiadają cztery anteny zewnętrzne o wysokim zysku energetycznym. Urządzenie wyposażono w jeden gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN, które pozwalają na zbudowanie wydajnej sieci przewodowej.

Test TP-Link Archer AX73 – router Wi‑Fi 6 AX5400 dla biura i domu

W celu zwiększenia wydajności i optymalizacji działania sieci bezprzewodowej w routerze Archer C64 zastosowano technologię MU-MIMO, która pozwala na jego jednoczesną komunikację z dwoma urządzeniami. Powoduje to dwukrotne zwiększenie prędkości, przepustowości i wydajności całej domowej sieci.

Archer C64 został wzbogacony w szereg technologii wspomagających i usprawniających pracę WiFi, m.in. Beamforming (kształtowanie wiązki), który umożliwia zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń, a następnie zwiększa siłę sygnału nadawanego w ich kierunku. Z kolei funkcja Smart Connect umożliwia przydzielanie klientom mniej obciążonego w danym momencie pasma, a Airtime Fairness wpływa na optymalizację czasu korzystania z sieci. Router Archer C64 posiada także tryb Access Point, dzięki czemu może pełnić funkcję punktu dostępowego WiFi, świetnie sprawdzając się do rozbudowy sieci domowej.

TP-Link Archer C64
TP-Link Archer C64

Bezpieczeństwo sieci gwarantuje szyfrowanie WPA3, w którym zastosowano trudny do złamania klucz szyfrowania haseł WiFi oraz wzmocniono ochronę przed atakami „brute force”.

Test TP-Link Archer C6U – router z portem USB dla każdego

Dzięki aplikacji Tether (dostępnej na urządzenia z Androidem lub iOS) konfiguracja i obsługa routera jest niezwykle prosta. Nawet mniej doświadczony użytkownik poradzi sobie z zarządzaniem siecią.

Specyfikacja techniczna urządzenia jest dostępna na stronie TP-Link.

Router Archer C64 jest dostępny w sprzedaży i objęty został 36-miesięczną gwarancją. Cena urządzenia wynosi ok 150zł.

źródło: TP-Link

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: