realme MagDart – smartfon naładujesz w godzinę

realme MagDart – smartfon naładujesz w godzinę – premiera
realme, najszybciej rozwijająca się marka smartfonów na świecie, zaprezentowała MagDart – najszybszy na świecie standard bezprzewodowego ładowania dla urządzeń z Androidem. Producent świętuje także kolejny krok milowy w swoim rozwoju: według najnowszego badania Strategy Analytics w II kwartale 2021 roku realme dołączyło do ścisłego TOP 5 największych smartfonowych marek w Europie. Marka realme zakończyła pierwsze półrocze z wynikiem 3,8% udziału w rynku, a także zanotowała największy wzrost wśród wszystkich pięciu wiodących producentów, osiągając wynik o 1800% lepszy niż przed rokiem.
realme_MagDart_Event_001.png
MagDart to cały ekosystem zbudowany wokół magnetycznego ładowania, stworzony przez realme i będący szybszą alternatywą dla obecnie dostępnych rozwiązań. Podczas wydarzenia online Magnetic Innovation Event zaprezentowane zostały m.in.: dwie ładowarki, koncepcyjny smartfon oraz powerbank.
realme Flash – smartfon z Androidem, który bezprzewodowo naładujesz w godzinę
Flash jest koncepcyjnym smartfonem wyposażonym w baterię o pojemności 4500 mAh, który z wykorzystaniem dedykowanej ładowarki MagDart 50 W można załadować od 0 do 100% w niespełna godzinę. Tempo magnetycznego ładowania jest więc porównywalne z tym, które oferuje technologia przewodowego ładowania realme SuperDart.
realme_MagDart_Event_002.png
MagDart 50 W – najszybsza na świecie bezprzewodowa ładowarka magnetyczna
MagDart 50 W to superszybka ładowarka, wyposażona w system aktywnego chłodzenia i przełomowa, jeśli chodzi o szybkość bezprzewodowego ładowania. Jej konstrukcja gwarantuje, że tempo ładowania nie spadnie, a samo urządzenie będzie pracować zawsze z optymalną temperaturą. MagDart wykorzystuje obieg powietrza do chłodzenia cewki magnetycznej, a sama płyta główna jest oddzielona od elementów zespołu ładującego.
realme_MagDart_Event_003.png
MagDart 15 W – ładowarka o przekroju 3,9 mm
MagDart 15 W to bardziej kompaktowe rozwiązania w nowym ekosystemie ładowania bezprzewodowego. Ładowarka od realme ma zaledwie 3,9 mm grubości. Jest więc o 26,4% cieńsza niż ładowarka MagSafe i jednocześnie od niej szybsza. Płytę główną i cewkę zaprojektowano tak, aby mieściły się na dwóch końcach wtyczki i podkładki ładującej. Dzięki separacji obu układów konstrukcja ładowarki jest wyjątkowo smukła, a generowane ciepło jest efektywniej odprowadzane.
realme_MagDart_Event_006.png
Powerbank MagDart 2 w 1
Dzięki powerbankowi MagDart i specjalnej podstawce ładującej można stworzyć wyjątkowo kompaktową stację ładującą. Urządzenie może pracować w trybie 2 w 1, gdzie smartfon ładowany jest z powerbanku, w którym energia jest niezależnie uzupełniana w standardzie MagDart, a więc bezprzewodowo. Obudowę powerbanku wykonano z białej wegańskiej skóry oraz aluminium.
realme_MagDart_Event_008.png
Akcesoria ekosystemu MagDart
MagDart Beauty Light to akcesorium przeznaczone do fotografii portretowej, które pozwala lepiej doświetlić scenę. Iluminacja jest przy tym bardziej dyskretna i nastrojowa. Akcesorium wykorzystuje ładowanie zwrotne w systemie MagDart.
realme_MagDart_Event_009.png
Kolejnym interesującym dodatkiem do ekosystemu jest MagDart Wallet, dyskretny portfel mocowany do smartfonu, który mieści trzy karty płatnicze. Portfel może dzięki składanej podpórce stabilizować urządzenie w pozycji pionowej.
realme_MagDart_Event_010.png
Dla smartfonu realme GT stworzone zostało etui MagDart Charging Case, które zapewnia wsteczną kompatybilność flagowca ze standardem MagDart. Etui wyposażone jest w złącze USB-C, a zaszyty w nim moduł ładowania magnetycznego pozwala bezprzewodowo uzupełnić baterię w smartfonie z wykorzystaniem nowych ładowarek MagDart.
realme_MagDart_Event_011.png
Ekosystem MagDart to kolejna innowacja w portfolio realme, dedykowana w pierwszej kolejności dla młodych osób nastawionych na technologiczną rewolucję. Celem marki jest upowszechnienie standardu, który sprawi, że bezprzewodowe ładowanie będzie nie tylko komfortowe, ale również szybkie.
Więcej informacji nt. nowości zaprezentowanych przez realme: 

Raport Strategy Analytics – rynek smartfonów w II kwartale 2021: https://cutt.ly/HQzOvR4

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: