Jak zadbać o dobre powietrze

Jak zadbać o dobre powietrze

Jak zadbać o dobre powietrze

Również latem powinniśmy dbać o jakość powietrza. Wprawienie go w ruch da nam ulgę w gorące dni. Rozwiązaniem jest klimatyzacja, jednak w jej przypadku należy brać pod uwagę, że wysusza ona powietrze, przez co nie charakteryzuje się ono optymalnymi parametrami. Na szczęście możemy skorzystać z pomocy technologii. Stadler Form posiada szerokie portfolio produktów, które poprawią jakość powietrza, również takie, które z powodzeniem można zabrać na urlop.

Test OnePlus Nord 2 5G – wychodzi z tarczą w codziennego użytku

Wszyscy wiedzą, że szwajcarskie zegarki są najlepsze na świecie. Ich precyzyjne mechanizmy wprawiają w podziw. Pochodząca ze Szwajcarii firma Stadler Form postawiła sobie cel, żeby dosięgnąć do tej wysoko postawionej, jakościowej poprzeczki. Z ogromną dbałością i pietyzmem projektuje i produkuje urządzenia poprawiające jakość powietrza. Dzięki nim, bez względu na to czy jesteśmy w biurze, czy w domu – możemy poczuć się komfortowo i zdrowo.

Urlop jest czasem, gdy odpoczywamy od codziennych obowiązków i możemy naładować nasze akumulatory na resztę roku. Chętnie opuszczamy dom i udajemy się w miejsce, w którym będzie to możliwe. Niezależnie czy będzie to urokliwa, górska chata czy też klimatyzowany hotel możemy sprawić, żeby niezbędne do naszego funkcjonowania powietrze miało lepszą jakość.

Letnim wyzwaniem są upały, które niekiedy nie pozwalają nam odpowiednio funkcjonować. Wówczas możemy wspomóc się odpowiednim pomocnikiem w postaci wentylatora. Wprawi on powietrze w ruch, dając nam ukojenie. W pierwszym odruchu wyobrażamy sobie sporych rozmiarów urządzenie, które niechętnie wsadzimy do bagażnika pakując się na rodzinny wypad, np. w góry. Dlatego powstał Stadler Form Tim, który w swoich kompaktowych rozmiarach skrywa wielką moc.

Test Xiaomi Mi 11i – telefon, na którym można polegać

Jego wymiary (267 x 285 x 189 mm) i niewielka waga (1 kg) sprawiają, że bez problemu znajdziemy dla niego miejsce w bagażu. Jego użytkowanie ułatwia zasilanie za pośrednictwem kabla USB. Dzięki niemu możliwe jest dostarczenie energii z portu w laptopie lub powerbanku, a za sprawą dołączonego do zestawu adaptera możliwe jest podłączenie go bezpośrednio z gniazdka.

Stadler Form Tim jest niezwykle efektywny i elastyczny w swoim działaniu. Wyposażony został w system bezstopniowego, płynnego nastawienia prędkości pracy, aby umożliwić regulację siły podmuchu od delikatnej bryzy, po symulację silnego wiatru. Odpowiednie nakierowanie strumienia powietrza ułatwia specjalnie zaprojektowany obrotowy pierścień, który umożliwia regulację nachylenia i obrotu w zakresie 360⁰. Z kolei emitowany przez niego zakres dźwięków to 25 – 44 dB, więc z powodzeniem można używać go również podczas snu

Aspektem wyróżniającym sprzęty Stadler Form jest ich design. Firma od początku swojego istnienia poświęca mu wiele uwagi i współpracuje z uznanymi, szwajcarskimi projektantami. W przypadku wentylatora Tim mamy do czynienia z minimalistyczną formą, która zdobyła uznanie wyrażone nagrodą German Design Award 2020.

Upał niestraszny jest każdemu, kto może korzystać na urlopie z klimatyzacji. W tym wypadku należy mieć jednak świadomość, że wyzwaniem stanie się wilgotność powietrza, która jest wówczas znacząco obniżona. W takich warunkach nasz układ odpornościowy ma utrudnione zadanie, bowiem przy wysuszeniu błon śluzowych (przy wilgotności poniżej 40%) do naszego organizmu łatwiejszy dostęp mają bakterie czy wirusy. Niskie nasycenie powietrza wodą odczuje również nasza skóra czy oczy. Tu z pomocą zawsze i wszędzie przyjdzie nam Emma.

Podobnie jak Tim ma niewielkie wymiary – 135 x 215 x 80 mm oraz wagę 0.4 kg. Składa się ona z podstawy, która rozbija wodę na cząsteczki przy użyciu technologii ultradźwiękowej oraz zbiornika. Projekt ten ma niebagatelne znaczenie dla łatwości jej transportowania. Podstawę można bowiem włożyć do pustego zbiornika, a całość wraz ze wszystkimi akcesoriami można zapakować do dołączonego do zestawu eleganckiego, materiałowego woreczka ze ściągaczem.

Emma od Stadler Form podobnie jak Tim zasilana jest poprzez kabel USB. Źródłem prądu może być port w komputerze, powerbank, ale również zwykłe gniazdko, gdy użyjemy dołączonego do zestawu adaptera. Urządzenie wyposażono w dwa ustawienia poziomu wilgotności. Emma podczas nawilżania powietrza pozostaje dyskretna – emituje dźwięk w zakresie 25 – 46 dB. Nie zakłóci więc nawet snu, w czym dodatkowo pomocna jest możliwość przyciemnienia lub zupełnego wyłączenia diod LED, które informują o stanie urządzenia. Jeżeli podczas pracy skończy się woda, Emma wyłączy się automatycznie.

Test Canon Zoemini S – aparat natychmiastowy i mini drukarka

W projektowaniu nawilżacza Emma kluczowa była jego ergonomia, ale również design. Ten charakteryzuje się prostotą linii i dyskretnym minimalizmem. Takie podejście zaowocowało zdobyciem przez Emmę dwóch nagród w dziedzinie wzornictwa – IDA Design Awards Silver Winner 2019 oraz Iconic Awards 2020 Innovative Interior

Oba urządzenia dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i czarnym, w sugerowanych cenach katalogowych:

  • Stadler Form Tim – 349 zł
  • Stadler Form Emma – 249 zł

źródło: Stadler Form

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: