Huawei – 100 mln USD na rozwój ekosystemu startupów

Huawei – 100 mln USD na rozwój ekosystemu startupów

Huawei

Podczas wydarzenia HUAWEI CLOUD Spark Founders Summit Huawei ogłosił szereg nowych programów wsparcia dla startupów z rejonu Azji i Pacyfiku. W ciągu najbliższych trzech lat firma przeznaczy 100 mln dolarów na rozwój ekosystemu startupów rozwijających nowe technologie. Inicjatywa skupi się na rozbudowie czterech hubów – w Indonezji, na Filipinach, Sri Lance i w Wietnamie.

Test Huawei Watch 3 pro – jak wypada po miesiącu użytkowania

Nadrzędnym celem nowej startupowej inicjatywy Huawei będzie rekrutacja łącznie 1000 startupów do programu akceleracyjnego Spark i przekształcenie 100 z nich w pełni prosperujące firmy. W celu przyspieszenia prac nad nowymi hubami, Huawei uruchomi ponadto programy Cloud-plus-Cloud Collaboration oraz Joint Innovation Program. Firma chce wykorzystać całą swoją ofertę biznesową w obszarze technologii chmurowych, aby wspierać innowacje technologiczne zarówno lokalnie, jak i globalne.

Programy dla rozwoju

Podczas HUAWEI CLOUD Spark Founders Summit firma ogłosiła także trzy nowe inicjatywy w ramach programu Spark:
  • The Spark Developer Program – jego celem jest stworzenie ekosystemu deweloperskiego opartego na HUAWEI CLOUD w regionie Azji i Pacyfiku
  • Spark Pitstop Program – zaprojektowany w celu włączenia i wspierania startupów działających w środowiskach HUAWEI CLOUD, aby przyspieszyć rozwój produktów
  • Spark Innovation Program (SIP) – skierowany do firm, które mogą przyspieszyć własne innowacyjne projekty poprzez współpracę z ekosystemem startupów Spark.
Test Huawei MatePad 11 – tablet z Harmony OS do mobilnej pracy

Startupy oraz drobne przedsiębiorstwa są dzisiaj największymi innowatorami oraz biznesowymi pionierami naszych czasów. 34 lata temu Huawei też był startupem, dysponującym zaledwie 5 tys. dolarów kapitału początkowego. Ostatnio zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy wykorzystać nasze doświadczenie i zasoby, aby pomóc większej liczbie startupów w rozwiązywaniu ich wyzwań. Pozwoliłoby im to wykorzystać możliwości, jakie stwarza cyfrowa transformacja, osiągnąć sukces biznesowy i opracować bardziej innowacyjne produkty i rozwiązania dla świata – podkreśliła Catherine Chen, członkini zarządu i wiceprezeska Huawei

Startupy z głową w chmurach

Coraz więcej startupów poszukuje kompleksowych rozwiązań cyfrowych do rozwoju własnych pomysłów i produktów. Infrastruktura HUAWEI CLOUD działa w połączeniu z Huawei Mobile Services, wspierając startupy ze wszystkich branż i pomaga deweloperom w ujednoliceniu kont, platform programistycznych, dystrybucji i obsługi aplikacji. HMS jest obecnie trzecim co do wielkości ekosystemem aplikacji mobilnych na świecie i pomaga wielu startupom rozszerzyć ich globalny zasięg. Obecnie z HMS korzysta 4,5 miliona programistów z ponad 170 krajów.
Test Huawei Band 6 – opaska sportowa o dużych możliwościach

Od czasu swojej premiery w 2017 roku HUAWEI CLOUD jest najszybciej rozwijającą się chmurą na świecie i napędza rozwój wielu startupów z różnych branż. W ubiegłym roku uruchomiliśmy ponadto program Spark w regionie Azji i Pacyfiku. W ramach tego programu współpracujemy z lokalnymi władzami, wiodącymi inkubatorami, znanymi funduszami i najlepszymi uniwersytetami, aby zbudować platformy wsparcia dla startupów w wielu regionach. Obecnie w naszym programie uczestniczy 40 startupów. W 2021 roku planujemy wesprzeć kolejne 200 startupów i udostępnić naszą sieć zasobów deweloperom na całym świecie, którzy łącznie wspierają miliard użytkowników urządzeń Huawei – mówi Zhang Ping’an, prezes Cloud Business Unit w Huawei.

W ramach inicjatyw wsparcia dla startupów Huawei planuje ponadto budowę HMS Developer Innovation Center. Poprzez to centrum, Huawei chce rozwijać przyszłe talenty we współpracy z ponad 200 głównymi uniwersytetami w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: